حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌

حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌ | من مداح بی تعارف هستم

خانه / مطالب و رویدادها / مصاحبه و گفتگو / حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌ | من مداح بی تعارف هستم

میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌ که برای اولین بار مقابل دوربین «بدون تعارف» قرار گرفت: مردم دوست دارند وحدت مسئولین را ببینند مسئولین دور هم جمع شوند که حضرت آقا بارها به این انسجام‌ها تأکید کرده‌اند آن‌قدر دعواهایشان را به صحنه جامعه نکشند.

حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌ | من مداح بی تعارف هستم

حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌ در برابر دوربین. میثم مطیعی که به مداحی‌های حماسی و سیاسی‌اش شهرت دارد برای اولین بار بود که شب گذشته مقابل دوربین «بدون تعارف» قرار گرفت. او در این مصاحبه صحبت‌های جالبی را مطرح کرد مثلاً درباره این گفته که “به شما می‌گویند بی‌پروا از مسائل سیاسی و اجتماعی می‌گویید.”

میثم مطیعی در پاسخ گفت: “من خیلی این بی‌پروایی در مداحی را قبول ندارم. من در مداحی یک مداح بی‌تعارف هستم. اگر یک شعر مناسب انتخاب شود، مؤدبانه باشد چه اشکالی دارد صریح باشد. در سال گذشته بنده را خیلی متهم کردند اما من سکوت کردم. در کوچه و خیابان واکنش‌های متفاوتی می‌دیدیم. اما هیچ‌گاه از مردم بی‌ادبی ندیدم. تمام بی‌ادبی‌ها و توهین‌هایی که دیدم در فضای مجازی بود. افتخارم این است از بهترین شاعران انتخاب کردم. شاعران جوان انقلابی که در شعر جایگاه بالایی دارند.”

حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌
حاج میثم مطیعی مداح حماسی و سیاسی‌

پاکت‌های هنگفت مداحان

وی در پاسخ به این مطلب که بسیاری از مداحان پاکت‌های هنگفتی می‌گیرند. اشاره کرد: این راجع به بسیاری از مداحان اتهام است. برخی هستند بد عمل می‌کنند. ولی راجع به بسیاری اتهام است. نه مبلغی طی می‌کنند و نه مبلغی می‌گیرند. همه ما ذاکران اهل‌بیت علیه السلام از امام حسین علیه السلام آبرو برده‌ایم. ولی مال نبرده‌ایم.

مطیعی در بخش دیگری از این گفتگو به نکته جالبی اشاره کرد. ماجرای دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشت. و به ایشان می‌گوید:

“سال‌هاست که من کف‌زنی نخواندم. برداشت من این بوده که شما مخالف هستید. و میل ندارید نسبت به این کار.

فرمودند که «نه! چه اشکالی دارد کف بزنند. اگر آهنگی که ساخته می‌شود لس آنجلسی نباشد کف بزنند.»”

بی‌تعارف‌ترین حرف

وی در حسن ختام این برنامه بی‌تعارف‌ترین حرف خود را در این جمله خلاصه کرد: “مردم دوست دارند وحدت مسئولین را ببینند. یک مقداری مسئولین براساس آن دغدغه‌ای که بارها حضرت آقا بدان تأکید کرده‌اند یعنی انسجام اهمیت بدهند. و بیشتر دور هم جمع بشوند. آن‌قدر دعواهایشان را به صحنه جامعه نکشند. یک مقدار نه. بیش از خیلی مقدار راجع به مشکلات مردم تلاش کنند. مردم الآن تلاش می‌خواهند.! مشکلاتی مردم دارند. که وقتی می‌بینند کارها روی زمین مانده به ما پناه می‌برند. و ما هم حرف‌های آن‌ها را می‌زنیم.”

 منبع: تسنیم

جهت دانلود، شنیدن صوت ها یا سخنرانی ها هیات

به بخش صوت یا فیلم مراجعه نمایید.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=282253

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *