روز شمار دفاع مقدس – ۱۹ دی ماه

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / روز شمار دفاع مقدس – ۱۹ دی ماه
۱۹/۱۰/۵۹

گزارش عملیات ضربت ذوالفقار در ارتفاعات میمک و تک پشتیبانی کنجان چم : پیشروی در ارتفاعات مرزی میمک از دو محور تنگه بینا و سرنی در شمال و جنوب آن در شروع عملیات و سپس عقبنشینی در محور شمالی و تثبیت پیشروی در جنوب ( حوالی پاسگاه نیخزر ) .

 پیشروی اولیه و توقف و در نهایت عدم پیروزی در محور کنجان چم .

ادامه عملیات نصر : عقبنشینی کامل خودی به مواضع قبل از عملیات ، درگیریهای پراکنده سپاه و خطر سقوط هویزه و سوسنگرد در صورت ادامه پیشروی دشمن .

عملیات ایذائی سپاه در فیاضیه ـ گلوله باران اهواز و دزفول توسط دشمن ـ بمباران پادگان حمید توسط نیروی هوائی ارتش خودی .

 آماری از ضایعات انسانی امروز عملیات نصر به نقل از روزنامه انقلاب اسلامی .

جبهه میانی : عملیات محدود در تنگه حاجیان ، بر آفتاب و چغالوند .

 حاکم شرع دادگاه انقلاب اسلامی آبادان و خونین شهر : اعلام غیر قانونی بودن فعالیت مستقل فدائیان اسلام در جبهه ها و لزوم تحت پوشش سپاه قرار گرفتن در صورت تمایل به حضور در جبهه ها .

مسئول رزمندگان به فدائیان اسلام در آبادان : درخواست جلسه خصوصی برای بیان گله و اعتراض . ملاقات رئیس جمهور با سفیران جمهوری اسلامی ایران و گزارش تلویحی شکست در عملیات اخیر .

گزارش روزنامه جمهوری اسلامی از ملاقات نماینده امام در شورای عالی دفاع ( آیت الله خامنه ای) در بازگشت از جبهه های جنوب با امام امت و گزارش عملیات اخیر و نیز طرح مسأله در خطبه های نماز جمعه .

تشنج و درگیری در مراسم نماز جمعه ورامین هنگام سخنرانی رئیس دیوان عالی کشور ( دکتر بهشتی ) و موضعگیری تند روزنامه های جمهوری اسلامی علیه طیف متنوع درگیر علیه روحانیت .

گزارش روزنامه انقلاب اسلامی از برگزار نشدن سخنرانی دکتر آیت در مسجد اعظم قم ، به دلیل خروج مردم از مجلس ترحیم همراه با شعار ، به طرفداری از رئیس جمهور و ایجاد درگیری و زد و خورد بین افراد .

 تحولات و اقدامات مربوط به گروگانها : مذاکرات ده ساعته معاون وزیر خارجهآمریکا ( وارن کریستوفر ) بابن یحیی وزیر خارجه الجزایر در الجزیره .

 گزارش وزیر خارجه آمریکا ( ادموند ماسکی ) از آخرین توافقات و مذاکرات ایران ـ دو پهلوگوئی رئیس جمهور جدید آمریکا ( ریگان ) در برخورد با تصمیمات کارتر و ارائه پیشنهاد اولتیماتوم و اعلان جنگ به ایران توسط اطرافیان ریگان .

زارش گاردین از جناحبندی های سیاسی در اجلاس آتی کنفرانس اسلامی .

 گزارش کردهای مقیم لندن از اقدامات جدید صدام علیه اکراد مخالف جنگ با ایران .

 سفر یک هیأت ۱۳۰ نفره از نویسندگان روشنفکران عراقی به یمن و سومالی جهت توجیه مواضع عراق در جنگ .

 بازتاب عملیات هویزه : آسوشیتدپرس : درج ادعاهای طرفین . نیویورک تایمز : شدت حمله ایران رو به کاهش است . منشاء حمله جریانات سیاسی بوده است

. رادیو اسرائیل : عراق برای اولین بار به حمله ایران اعتراف کرد .

 رئوس اهم مطالب مندرج در گزارش مفصل لوموند از جنگ ایران و عراق : شرحی از اقدامات عراق برای تجهیز نظامی ـ مقایسه معضلات ایران در زمینه های اقتصادی و سیاست خارجی با آسودگی عراق در این دو زمینه ـ طرح و تحلیل این سؤال که چه کسی در جنگ پیروز خواهد شد ؟ ـ مقایسه عملکرد دو کشور در زمینه سیاست خارجی و اثرات مواضع ایران در انزوای این کشور .

۱۹/۱۰/۶۵

عملیات کربلای ۵٫

۱۹/۱۰/۶۶

ارن بروتنس معاون بخش روابط بین‌المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست شوروی: شوروی ایده یک تحریم فروش اسلحه به ایران را رد نمی‌کند.

شولتز وزیر خارجه آمریکا: آمریکا در رابطه با جنگ ایران و عراق و قطعنامه ۵۹۸ در سازمان ملل بشدت فعالیت می‌کند در عین حال درخ هم به وظایف خود عمل می‌کند و حضور فعال دارد.

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=134921

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *