غیرت دینی و ملی از شاخص های جامعه عشایری است

خانه / استان ها / غیرت دینی و ملی از شاخص های جامعه عشایری است

آیت الله نکونام گفت: غیرت دینی از مهم‌ترین نوع غیرت‌هاست و غیورمردان باید مانع از نفوذ و سلطه دشمنان برجامعه اسلامی شوند.

آیت الله نکونام گفت: غیرت دینی از مهم‌ترین نوع غیرت‌هاست و غیورمردان باید مانع از نفوذ و سلطه دشمنان برجامعه اسلامی شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری؛ جمعی از سران وطوایف عشایر بسیجی استان با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه شهرکرد دیدار کردند.

آیت الله محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد ضمن تجلیل از مقام عشایر به عنوان ذخائر قابل اعتماد کشور بیان کردند: لحظاتی که انسان آرامش پیدا می کند لحظاتی است که در میان عشایر حضور پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به زندگی بی آلایش و بدون تشریفات و ساده زیستی عشایر، افزود: غیرت یکی از ویژگی‌های بندگان محبوب پروردگار است.

آیت الله نکونام، تصریح کرد: خداوند چون خود غیور است بر همین اساس غیرتمندانی را که غیرت دینی می‌ورزند دوست می‌دارد و به نظر لطف و محبت و رحمت به آنان می‌نگرد.

وی، غیرتمند بودن را از دیگر ویژگی های عشایر دانست و گفت: غیرت ناموسی، غیرت ملی، غیرت دینی و غیرت در اجرای آداب و رسوم و سبک زندگی محلی از شاخص های غیرتمند بودن عشایر است.

به گفته امام جمعه شهرکرد،  غیرت دینی یکی از مهم‌ترین نوع غیرت‌هاست و غیورمردان باید مانع از نفوذ و سلطه دشمنان بر ولایت، دین، کشور و جامعه اسلامی شوند چرا که جمهوری اسلامی ثمره‌ی غیرت دینی مردم ایران است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: امروزه سپاه و بسیج بازوی توانمند ولی امر مسلمین و بهترین مدافع انقلاب و کشور هستند و حضور عاشقانه عشایر و همراهی آ‌نها با سپاه و بسیج نشان از غیرت ملی و روحیه انقلابی و ولایی آنها دارد.

آیت الله نکونام، پیوند و وحدت ارحام و قبیله‌ای را یکی از ویژگی‌های بسیار ارزشمند عشایر دانست و گفت: اسلام همواره تحکیم پیوندهای خویشاوندی و استحکام روابط خانوادگی را به شدت مورد تأکید و توجه قرار داده و صله رحم و رسیدگی به بستگان را به عنوان یک ارزش الهی واجب کرده است.

آیت الله نکونام با تاکید بر رفع چالش ها و مشکلات عشایر استان، تصریح کرد: مسئولان در بهبود تردد عشایر و در اختیار قرار دادن وسایل زندگی به این قشر مولد کشور تلاش کنند. همچنین توجه به  راه‌های ارتباطی درون استانی و برون استانی از ضرورت‌های مهم است، که استان چهارمحال و بختیاری را نیز از بن بست نجات می دهد.

وی با اشاره به بزک چهره دشمن از سوی برخی افراد در داخل،خاطرنشان کرد: علی‌رغم، دشمنی‌های آمریکا طی این چهل سال، برخی‌ با وقاحت تمام از کنار آمدن با آمریکا صحبت می کنند، لذا  لازم است که دشمن را درست بشناسید و همواره می‌بایست لبه تیز فکر، زبان و حملات در راستای نابودی دشمن باشد و ضرورت های کشور که وحدت، ولایت و پایبندی به ارزش های انقلاب است نیز مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم جمعی ازمسئولان ازجمله سردار فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام، فرمانده ناحیه عشایری و مدیرکل صدا وسیمای استان حضور داشتند.

پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=279043

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *