عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه آیت‌الله العظمی خامنه‌ای

معرفی کتاب| کتاب عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای

خانه / با ولایت / کتابخانه ولایت / معرفی کتاب| کتاب عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای

کتاب «عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» به همت انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد. اثر جدید انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «کتاب عدالت» مجموعه‌ای گردآوری شده از بیانات امام خامنه ای که نگاهی به جایگاه «عدالت و عدالت‌خواهی» در اندیشه‌ معظم له دارد.

عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه آیت‌الله العظمی خامنه‌ای
عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه آیت‌الله العظمی خامنه‌ای

به نقل از خبرگزاری شبستان؛ کتاب «عدالت و عدالت‌خواهی در اندیشه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» به قلم مهران کریمی سادات محله و سیدعلی کشفی از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

اثر جدید انتشارات انقلاب اسلامی با عنوان «کتاب عدالت» مجموعه‌ای گردآوری شده از بیانات امام خامنه ای که نگاهی به جایگاه «عدالت و عدالت‌خواهی» در اندیشه‌ معظم له دارد منتشر شد.

این کتاب با رویکرد کاربردی تدوین شده و در آن سعی شده به مسائل عینی و سوال‌های مهم در حوزه‌ بحث عدالت‌خواهی از منظر امام خامنه ای پاسخ داده شود.

امام خامنه ای طی سخنان خود در این کتاب به مسائلی مانند اهمیت عدالت و عدالت‌خواهی، عرصه‌های تحقق عدالت، چگونگی عدالت‌خواهی و بایدها و نبایدهای آن اشاره دارد و در ادامه این کتاب در چهار گفتار اصلی به تبیین این موضوعات براساس بیانات ایشان پرداخته است.

درس‌هایی از نهج‌البلاغه، دستاوردهای نظام اسلامی در گسترش عدالت، نگاهی به اقدمات رهبری در حوزه‌ی عدالت‌گستری و تذکرات امام خامنه ای برای دنبال کردن عدالت‌خواهی به عنوان بخش‎های مکمل این کتاب محسوب می‌شوند.

بخش پایانی این کتاب ۸۰ صفحه‌ای که با عنوان پیوست یک و دو آورده شده شامل متن کامل فرمان هشت ماده‌ای امام خامنه ای به سران قوا درباره‌ «مبارزه با مفاسد اقتصادی» و همچنین فهرستی از بیانات مهم امام خامنه ای برای مطالعه‌ بیشتر در زمینه‌ «عدالت اجتماعی» است.

در این کتاب سعی شده با ادبیاتی جدید و استفاده از ظرفیت‌های تصویری و گرافیکی دو عرصه‌ «نظر و عمل» به یکدیگر نزدیک شده و محتوایی ناظر به پیگیری و تحقق بیش از پیش آرمان عدالت در اختیار مخاطبین و به‌خصوص «جریان مومن انقلابی» قرار گیرد.

هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=206921

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *