صفحه اول / مطالب و رویدادها / وظایف نهادهای مختلف در قبال عملیاتی سازی رهنمود های مقام معظم رهبری به مداحان

وظایف نهادهای مختلف در قبال عملیاتی سازی رهنمود های مقام معظم رهبری به مداحان

بسم الله الرحمن الرحیم

یادداشت شماره ۲

احصاء راهبرد های کلان بیان شده در سخنان رهبر معظم انقلاب با مداحان اهل بیت در سال۹۵ ، مقدمه ای بر برنامه ریزی عملیاتی هر یک حوزه های مرتبط

در اولین گام در طراحی برنامه عملیاتی نهاد های مردمی و دولتی مرتبط  بر اساس بیانات مقام معظم رهبری با مداحان می بایست به احصاء راهبرد های کلان بیان شده در این سخنان پرداخت.

بیان این راهبرد ها از زبان معظم له  با توجه به جایگاه ویژه ایشان در رأس نظام اسلامی و اطلاع دقیق ایشان از ابعاد مختلف جامعه و شرایط محیطی به منزله طی مرحله تحلیل محیط درونی و بیرونی در حوزه برنامه ریزی می باشد که این نکته در تمامی این سخنان به وضوح مشخص می باشد.

در واقع بیان راهبردهای کلان توسط ایشان  بخش عظیم و حساسی از برنامه ریزی کلان را که کمترین خطا در آن به منزله شروع یک بی راهه است را بر ما  سهل نموده و این فرصت را به ما می دهد که با خاطری آرام به ترجمان عملیاتی و طراحی برنامه اقدام بپردازیم.

قبل از بیان راهبرد های احصاء شده از این سخنان باید به این نکته اشاره نمایم که قطعا احصاء این راهبرد ها می تواند با کمک خبرگان حوزه ستایشگری اهل بیت (علیهم السلام) به صورت دقیق تر از درون متن سخنرانی احصاء گردد. در این نوشتار از مشورت خبرگان حوزه برنامه ریزی و ستایشگری اهل بیت (علیهم السلام)  به بضاعت موجود بهره گرفته شده است.

راهبرد های کلان بیان شده:

۱-  افزایش کمیّت جامعه مداحان

۲-  گسترش علمی فرهنگ ستایشگری اهل بیت (علیهم السلام)

۳-  بیان ابعاد سبک زندگی اهل بیت (علیهم السلام)

۴-  تبیین صحیح مسائل سیاسی

۵-  تقویت باورهای اسلامی و انقلابی جوانان

۶-  مدیریت احساسات و هیجانات

۷-  بصیرت افزایی و بیدارگری

راهبرد های بیان شده در بالا می تواند با واکاوی دقیق تر سخنان معظم له در مقالات دیگر توسط  فعالان حوزه برنامه ریزی کامل تر شود.

در گام بعد پس از احصا ماموریت های تعریف شده هر کدام از نهاد های  مرتبط و تعریف ماموریت  نهاد های غیر رسمی فعال مرتبط با این خطاب می بایست اقدام به طراحی ماتریس انطباقی راهبرد های کلان بیان شده در این سخنرانی با ماموریت های  هر نهاد نمود و در نتیجه  این گام وظیفه هر یک از حوزه ها در خصوص بیانات و تاکیدات معظم له در سال ۹۵ مشخص می گردد.

ترجمان هر یک از راهبرد های کلان بیان شده توسط مقام معظم رهبری با توجه به ماموریت ها و توانمندی های هر حوزه می تواند مقدمه ای بر طراحی برنامه عملیاتی هر حوزه بر اساس این تاکیدات باشد.

حمیدرضا جعفرخونویی –  مداح اهلبیت (علیهم السلام)  و کارشناس برنامه ریزی استراتژیک

نظر شما

ایمیل شما منتشر نمی شود.پرکردن قسمت های ستاره دار الزامی می باشد. *

*

x

همچنین ببینید

سربازانِ جنگ نرم، لب مرز

رامین دانشور یک جوان اردبیلی فارغ‌التحصیل رشته فلسفه اسلامی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران در مقطع کارشناسی ارشد است. او فعالیت‌های مختلف فرهنگی-آموزشی داشته که یکی از آن‌ها مسئولیت فرهنگی موسسه تحقیقاتی شهید مطهری اردبیل است. دانشور با راه‌اندازی «بنیاد مهدویت و هویت» اردبیل تلاش کرده تا سریع‌تر و کارآمدتر به اهداف فرهنگی خودش برسد. این بنیاد با توجه به هم‌مرز بودن و ارتباط با کشور آذربایجان، علاوه بر آموزش‌های فرهنگی- اعتقادی به نوجوانان و جوانان، مبدع ایده‌های نو و به‌‌روز برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی به این استان مرزی و ترک‌زبان است.