نگاهی به زندگینامه مسئولان داعش + تصاویر

خانه / گوناگون / نگاهی به زندگینامه مسئولان داعش + تصاویر

گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام که به اختصار داعش نامیده می شود؛ با همکاری حزب بعث عراق اقدامات تروریستی خود را افزایش داده و به کادر سازی در منطقه پرداخته است در این گزارش به معرفی برخی از مسئولان این گروه تروریستی پرداخته‌ایم.

ابوبکر بغدادی
نام وی ابراهیم عواد ابراهيم عبد المؤمن علي البدري معروف به ” أبو دعاء” و شیخ نامرئی! هست.امیر و رییس گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام! 

مسئولان داعش چه کسانی هستند؟

 
ابراهیم عواد یا همان ابوبکربغدادی متولد 1971 میلادی و از اهالی سامراء، وی در زمان رژیم صدام امام جماعت مسجد احمد ابن حنبل در شهر سامراء بود مدتی نیز امام جماعت و خطیب مسجد جامع کبیسی در منطقه الطویجی شهر بغداد و پس از آن نیز مدتی را امام جماعت و خطیب یکی از مساجد شهر فلوجه واقع در استان الانبار بود.ابوبکر بغدادی دارای مدرک دکترای علوم اسلامی از دانشگاه بغداد و استاد تمام و مدرس دانشگاه شهر تکریت زادگاه صدام دیکتاتور سابق عراق بود. از سال 2004 تا 2006 در زندان نیروهای امریکایی همراه با برخی از خطرناکترین افسران گارد ریاست جمهوری ارتش عراق و عناصر تکفیری در حبس بود و از آنها بشدت تاثیر پذیرفت.پس از مدتی نامبرده بدون اعلام هرگونه دلیل یا حکمی از زندانهای نیروهای امریکایی آزاد شد و بلافاصله به فلوجه پایتخت تروریسم در عراق بازگشت و گروه تروریستی “ارتش اهل سنت” را تشکیل داد و همزمان عضو شورای فرماندهی شورای دولت اسلامی عراق (متشکل از چندین گروه تروریستی تکفیری – بعثی ) گردید در تمام این مراحل سرهنگ ستاد گارد ریاست جمهوری صدام با نام مستعارحجی بکر مشاور و همراه وی بود و کلیه امور نظامی و امنیتی وی و گروهش را مدیریت و فرماندهی میکرد. درپی بروز برخی اختلافات میان ابوبکر بغدادی با یکی از طوایف منطقه تروریست پرور فلوجه عناصری از طایفه آلبوفراج همسر ابوبکر بغدادی را طی حمله ای در منزل وی کشتند.معاونت ابوعمر بغدادی امیر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق (معروف به دست راست امیر!) امیر شرعی استان الانبار، فلوجه، دیالی ، بغداد و سامرا در همین گروه از دیگر مناصب ابوبکر بغدادی بوده است. وی مدعی است که نسبش به امام حسن بن علی (ع) می رسد. چرا که یکی از شرایط خلافت برای تکفیری ها این است که فرد باید از قریش باشد. این ادعا در حالی مطرح شده که او از عشیره بوبدری است و سایر اعضای این عشیره چنین ادعایی ندارند!! 

بغدادی از سوی بسیاری از سازمانهای اطلاعاتی و قضایی جهانی تحت تعقیب قرار داشته و دارد تا جایی که حتی آمریکایی ها هم مجبور شده اند ولو به ظاهر نام او را در صدر لیست افراد تحت تعقیب به خاطر جرائم تروریستی سازمان یافته قرار بدهند و مبلغ 10 میلیون دلار برای هر اطلاعاتی که منجر به مرگ وی شود اختصاص داده اند.  

 
مسئولان داعش چه کسانی هستند؟ابوعبدالرحمن بیلاوی 

اسماعيل نجم معروف به ابوعبد الرحمن البيلاوی وابواسامه بیلاوی فرمانده شاخه نظامی (وزیر جنگ) و عضو شورای عالی فرماندهی گروه تروریستی داعش. باتوجه به نقش و قدرت وی در گروه داعش از وی به قائم مقام ابوبکر بغدادی نیز یاد میشود. متولد سال 1971 میلادی از عشیره بوبالی که در منطقه الخالدیه (بین فلوجه و رمادی) ، نفر دوم گروه داعش ، افسر سابق گارد ریاست جمهوری در دوره صدام با درجه سروانی ، بادیگارد شخصی ابومصعب زرقاوی فرمانده جنایتکار گروه دولت اسلامی عراق (اهل و ساکن اردن که منشا جنایات فراوانی از سربریدن مردم و سربازان ارتش در مقابل دوربین تا گروگانگیری و اعدامهای دسته جمعی مردم و عابران رهگذر در خیابانهای بغداد با دست وچشمان بسته!) 
در سال 2005 توسط نیروهای آمریکایی به اتهام تروریسم دستگیر و در زندان بوکا همان زندانی که ابوبکر بغدادی بمدت دوسال در آن زندانی بود محبوس شد. ماه گذشته مکان اختفایش در منطقه مزرعه در شهر موصل توسط یکی از مرتبطینش که توسط نیروی ویژه مبارزه با تروریسم دستگیر شده بود لو رفت و به همراه یکی از رهبران تونسی داعش بنام أبو البراء الشعاني محاصره و به هلاکت رسیدند.

هلاکت بیلاوی چنان بر داعش و ابوبکر بغدادی گران و سنگین آمد که بلافاصله نام عملیات حمله به شهر موصل را بنام وی نامگذاری نمود و در اولین اقدام انتقامجویانه اقدام به اعدام میدانی 1700 نفر از افسران و سربازان شیعه مذهب ارتش عراق که در دانشگاه نیروی هوایی ارتش عراق در پایگاه اسپایکر (تکریت) به اسارت عناصر این گروه در آمده بودند کرد و تصاویر این جنایت فجیع را در فضای مجازی منتشر کردند که موجب اعتراضان فراوان بین المللی و کاربران فضای مجازی به متولیان توییتر و فیسبوک گردید و دو شرکت یاد شده اقدام به مسدودسازی حساب کاربری که اقدام به انتشار این تصاویر کرده بودند نمودند. بیلاوی عامل و فرمانده و طراح اصلی کلیه عملیاتهای تروریستها داعش در سوریه وعراق بود.
 
مسئولان داعش چه کسانی هستند؟حجی بکر (ابوبکر عراقی!)
 
اسم حقیقی اش “سمير عبد محمد نايل الخليفاوي ” بود که بغیر از “حاجی بکر” به “ابو بلال مشهداني” هم شناخته می‌شد!   
دست راست ابوبکر بغدادی رهبر داعش ، نفر سوم گروه داعش ، افسر ارشد گارد ریاست جمهوری رژیم دیکتاتوری صدام با درجه سرهنگی! ، تا سال 2012 فرمانده کل نظامی داعش بود و سپس جایش را به ابوعبدالرحمن بیلاوی داد و مسئول ساخت جنگ افزار و تکنولوژی گروه داعش شد. او نیز دو سال به همراه ابوعبدالرحمن بیلاوی و ابوبکر بغدادی در زندان بوکا در بند امریکایی ها بود! وی یکی از موثرترین و بانفوذترین افراد نزد ابوبکر البغدادی بود.
 
حجی بکر سه ماه پیش در سوریه در درگیریهای داخلی میان گروههای تروریستی به هلاکت رسید. 
 

مسئولان داعش چه کسانی هستند؟

  
مسئولان داعش چه کسانی هستند؟ابوایمن عراقی
  
اسماعيل لطف حمید سویداوی معروف به “ابو عبد السلام وابومهند سویداوی و ابوایمن عراقی” متولد 1965 نفر چهارم داعش و از فرماندهان داعش در سوریه، افسر سابق گارد ریاست جمهوری در زمان دیکتاتوری صدام با درجه سرهنگی، در سال 2007 در زندان بوکا زندانی بود در سال 2010 آزاد شد و به داعش پیوست و مسئول امنیتی کل داعش شد سپس بغدادی وی را به سوریه شهر دیرالزور برای سرو سامان دادن به اوضاع داعش دراین منطقه فرستاد و وی نیز توانست در مدت یکسال 1000 نفر نیرو برای داعش جذب و استخدام و سازماندهی کند که همین افراد ستون فقرات فرماندهان و کادرهای اصلی داعش سوریه شدند، در شهرهای ادلب، حاشیه لاذقیه و حلب هم فرمانده اول گروه داعش بوده است. آخرین سمت وی ” والی ولایت الانبار” و عضو شورای نظامی داعش بود. هفته گذشته محل استقرار وی شناسایی و در عملیات ارتش عراق به هلاکت رسید.  


ابوعلی الانباری 

مسئول شرعی گروه داعش، ساکن در شهر رقه سوریه، قبلا در مسجد جامع امام نووی محله رکن الدین دمشق امام جماعت و خطیب بوده و در بین دو نماز مغرب و عشاء برای نمازگزاران مسائل شرعی را تدریس میکرد. مدتی نیز مسئول تامین اماکن امن برای اقامت ابوبکر بغدادی و سایر فرماندهان ارشد داعش بود؛ از وی اطلاعات بیشتری منتشر نشده است. 

مسئولان داعش چه کسانی هستند؟
نفر وسط ابوعلی الانباری


مسئولان داعش در سوریه 

مسئولان داعش چه کسانی هستند؟أبو لقمان 
اسم اصلی وی “علي موسى الشواخ معروف به ابوعبدالله” هست امیر داعش در شهر رقه سوریه و مسئول کل اعدامها و سربریدنهای افراد بی گناه و تروریستهای عضو گروههای رقیب علی الخصوص گروه تروریستی جبهه النصره هست. شاخص ترین فردی را که شخصا اعدام کرده ابو سعد حضرمي امير جبهة النصرة در شهر رقة بوده است؛ این فرد در بیرحمی و شقاوت مانند ندارد.
 
عوف عبدالرحمن العفری معروف ابو سجی 
مسئول هماهنگ کننده امور بیوه زنان،خانواده کشته شدگان و اسیران گروه داعش 
 
فارس ریاض النعیمی معروف به ابو شیماء 
مسئول کل ارتباطات و امور پیکها و خزانه مالی داعش 
 
شوکت حازم کلاش الفرحات معروف به ابو عبدالقادر
مسئول روابط عمومی 
 
عبدالله احمد المشهدانی معروف به ابو قاسم مسئول مهاجران عربی و شناسایی و تعیین عوامل انتحاری برای داعش! 
 
بشار اسماعیل الحمدانی 
مسئول کل امور اسیران در زندان ها و معروف به ابو محمد 

نعمه عبد نایف الجبوری 
والی کرکوک و معروف به ابو فاطمه 
 
رضوان طالب حسین اسماعیل الحمدونی معروف به ابو جرناس 
والی استان های مرزی 
 
أبو مصعب الحلوس 
اسم واقعی وی خلف ذياب حلوس می‌باشد که در میان نزدیکان و هم روستاییانش به ابوذیاب مشهور هست. از اولین افرادی بود که در آغاز تشکیل داعش به ابولقمان فرمانده کل داعش در رقه پیوست و با وی بیعت کرد و منزلش را به مقر فرماندهان داعش تبدیل کرده بود تا مدتها هیچ سمتی در داعش نداشت اما بعدها بعنوان جانشین ابولقمان درشهر رقه و مدتی هم فرمانده داعش در منطقه تل ابیض منصوب شد. وی مسئول واحدهای شناسایی و ترور و نابودی سران و فرماندهان گروههای تروریستی رقیب داعش هم هست، در مدتی که سمتی در داعش نداشت باگروه جبهه النصره بیعت کرد ولی پس از تهدید ابولقمان و پیغام وی مبنی بر قرار گرفتن نام ابومصعب در لیست ترور داعش نامبرده مجددا به داعش پیوست!
 
أبو عمر قرداش (ابوجاسم عراقی) 
55 ساله ، افسر سابق گارد ریاست جمهوری در ارتش دوره دیکتاتوری صدام ، اهل و ساکن در شهر عمدتا شیعه نشین تلعفر در شمال عراق و دارای اصلیت ترکمنی ، مدتی را درلبنان به همراه حجی بکر نفر شماره سه داعش مشغول جذب و سازماندهی نیرو و خرید سلاح و مواد منفجره برای داعش بود، برادرش عبدالناصر مسئول بخش شرقی امارت های داعش در عراق و سوریه هست،متخصص مواد منفجره و مسئول کل تدارک و نظارت واجرای عملیاتهای بمبگذاری و انتحاری در عراق و سوریه،مدتی هم مسئول داعش در حلب بود. 

ابوعمر ملاکم