هاآرتص: اسرائیل در نبردی که در غزه آغاز شد، از ۷ اکتبر شکست خورده بود.

خانه / تازه ها / هاآرتص: اسرائیل در نبردی که در غزه آغاز شد، از ۷ اکتبر شکست خورده بود.

روزنامه هاآرتص امروز، سه‌شنبه ۲۶ دسامبر با انتشار یادداشتی به قلم «لهلیل شوکن» درباره ناکامی ارتش اسرائیل در غزه نوشت:

 «هر روز اضافی در حمله زمینی، شکست را عمیق‌تر خواهد کرد».

در مقدمه گزارش هاآرتص آمده است که اسرائیل باید شکست خود را بپذیرد. این نبردی که در غزه آغاز شد، از ۷ اکتبر شکست خورده بود.

شوکن در ادامه نوشت که انتظار می‌رفت. این نبرد وحشتناک طی چند هفته در نتیجه فشارهای بین‌المللی به پایان برسد. اما اکنون اسرائیل در شرایط سخت‌تری نسبت به وضعیتی که در نتیجه حمله حماس به ما وارد شد. قرار گرفته است.

این تحلیلگر اسرائیلی با تاکید بر اینکه از دل شکست هیچ دستاوردی خارج نخواهد شد. ما طی این حمله به هیچ‌کدام از اهداف اعلام‌شده ارتش از جمله بازگرداندن اسرای خود نرسیدیم.

کاهش بی‌سابقه جایگاه بین‌المللی اسرائیل

وی در بخش دیگری از این یادداشت به «کاهش بی‌سابقه جایگاه بین‌المللی اسرائیل» اشاره کرده. و نوشت که این موضوع روابط تل‌آویو با کشورهای دوستش، به ویژه ایالات متحده را تهدید می‌کند.

نویسنده هاآرتص، با بیان اینکه کشورهای خارجی اسرائیلی‌ها را به عنوان بیماران جذامی نگاه می‌کنند. نوشت جایگاه ما در پی حمله به غزه نیز در برابر کشورهای منطقه به شدت کاهش یافته است.

شوکن به درگیری‌ها در مرزهای شمالی اراضی اشغالی هم اشاره و تصریح کرد. که برخلاف ادعاها که حزب‌الله از حمله به اسرائیل بازداشته شده است. اسرائیل با یک قدرت بازدارنده طرف است.

با گذشت بیس از ۸۰ روز از این جنگ و افزایش فشارهای بین‌المللی برای توقف این جنایات، نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو همچنان خواستار تداوم حمله زمینی است.

حزب‌الله لبنان طی روزهای گذشته با هدف قراردادن تجمعات نظامیان اسرائیلی در مرز و همچنین شهرک‌های شمالی آرامش اسرائیلی‌ها را سلب. و بر تداوم حملات تا توقف جنگ  تاکید کرده است.

 

eheyat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *