آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری آمریکاتاثیر اقتصادی ورود یمن به جنگ غزه را غیر منتظره خواند

خانه / تازه ها / آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری آمریکاتاثیر اقتصادی ورود یمن به جنگ غزه را غیر منتظره خواند

آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری آمریکاتاثیر اقتصادی ورود یمن به جنگ غزه را غیر منتظره خواند.

آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری آمریکا با غیرمنتظره خواندن تاثیر اقتصادی ورود یمن به جنگ غزه درباره پیامدهای گسترش دامنه درگیری‌ها بر اقتصاد منطقه هشدار داد.

« مداخله جنبش حوثی یمن این احتمال را برجسته کرد. که پیامدهای جنگ در غزه می تواند به روشی گسترش یابد که پیش بینی آن دشوار است». این را شرکت خدمات مالی آمریکایی «فیچ» دیروز جمعه اذعان کرده است.

آژانس بین المللی رتبه بندی اعتباری آمریکا در گزارش خود نسبت به پیامدهای گسترش تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه بر اقتصاد منطقه و به ویژه کشورهای همسایه هشدار داد.

فیچ ریتینگز یک آژانس بین‌المللی رتبه‌بندی اعتباری است که در شهرهای نیویورک و لندن مستقر است. سرمایه‌گذاران از رتبه‌بندی‌های شرکت‌ها به‌عنوان راهنمایی استفاده می‌کنند. که انتخاب کنند کدام سرمایه‌گذاری سوددهی ندارد. و متعاقباً کدامشان بازدهی قابل‌توجهی را به همراه دارند. فیچ ریتینگز مؤسسات را بر اساس عواملی مانند نوع بدهی یک شرکت و میزان حساسیت آن به تغییرات سیستمی مانند نرخ بهره رتبه‌بندی می‌کند.

این آژانس معتقد است که حوادث دریای سرخ و پیامدهای گسترده‌ جنگ در غزه خطرات پیش روی جهان و از جمله کشورهای منطقه و به خصوص کشورهای همسایه را افزایش می‌دهد.

این سازمان با بیان اینکه برای مثال اقتصاد کشور مصر متاثر از پیامدهای جنگ غزه شده است. گفت با این شرایط شرکای خارجی شاید مایل به افزایش حمایت از مصر در پاسخ به پیامدهای مربوط به جنگ باشند. و برنامه صندوق بین المللی پول نیز مکن است گسترش یابد.

پیش از این آژانس رتبه بندی اعتباری مودیز، رتبه مصر را از «B3» به «Caa1» کاهش داده بود. و چشم انداز منفی را برای اقتصاد این کشور پیش بینی کرد.

این آژانس کاهش رتبه مصر را به بدتر شدن توانایی این کشور برای تحمل بدهی‌ها و کمبود مداوم ارز خارجی نسبت داد.

فیچ در نوامبر گذشته رتبه اعتباری چهار بانک بزرگی مصری را کاهش داد. و درباره افزایش ریسک سرمایه گذاری خارجی در مصر و بی ثباتی اقتصادی و وضعیت بدهی های انباشه شده دولت مصر هشدار داد.

نیروهای مسلح یمن به دنبال تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه و تشدید محاصره این منطقه اعلام کردند. تا زمانی که مردم فلسطین در معرض کشتار و گرسنگی هستند به مقابله با کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ ادامه می‌دهد. و به دنبال آن شرکت‌های کشتیرانی بزرگ مجبور شدند. با اجتناب از دریای سرخ مسیر طولانی‌و پرهزینه تردد از جنوب آفریقا را به جای دریای سرخ انتخاب کنند.

رسانه عبری زبان گلوبز هم تأکید کرد. لغو پوشش بیمه کشتی‌های اسرائیلی عبوری از دریای سرخ، آنها را به اتخاذ تصمیم‌های دشوار و هزینه‌بردار از جمله تغییر مسیر و پذیرش خطرات بیشتر مجبور کرده است.

 

 

eheyat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *