آیت الله جوادی آملی : عراق گورستان عمومی داعش خواهد شد/ کور هستند کسانی که توطئه استکبار و صهيونيسم را نمی‌بینند

خانه / گوناگون / آیت الله جوادی آملی : عراق گورستان عمومی داعش خواهد شد/ کور هستند کسانی که توطئه استکبار و صهيونيسم را نمی‌بینند

آیت الله جوادی آملی در پیامی اعلام کردند: نه ملت مسلمان و متديّن عراق آرام مي‌نشينند نه دوستان و علاقه‌منداني که حاضرند از شرق و غرب عالم بدون دخالت دولت‌ها و دخالت در کشورها آنها را از امور معنوي و دعا و صلاح و صداد کمک بکنند؛ داعشی ها بدانند بدانند عراق براي آنها يک گورستان عمومي خواهد بود.

آیت الله جوادی آملی در پیامی اعلام کردند: اگر داعشي‌ها عاقل و عادل شدند و سلاح را به زمين گذاشتند که «طوبي لهم و حسن مآب» وگرنه بدانند عراق براي آنها يک گورستان عمومي خواهد بود، نه ملت مسلمان و متديّن عراق آرام مي‌نشينند نه دوستان و علاقه‌منداني که حاضرند از شرق و غرب عالم بدون دخالت دولت‌ها و دخالت در کشورها آنها را از امور معنوي و دعا و صلاح و صداد کمک بکنند بدون کمک آنها هم نخواهد بود آنها هم در زمين‌گير کردن داعشي‌ها سهم تعيين‌کننده‌اي دارند.

متن پیام معظم له بدین شرح است:

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحيم


آنچه در جامعه کنونيِ خاورميانه مي‌گذرد بر خلاف عقل و بر خلاف عدل است. پيامِ پيامبران الهي بر دو محور و مدار اصلي است: يکي جامعه را به عقل دعوت کردن و يکي هم امّت را بر محور عدل اداره نمودن است. آنچه فعلاً در خاورميانه مخصوصاً در عراق مي‌گذرد نه مطابق عقل و نه مطابق عدل است; عقل و عدل را قرآن کريم به صورت تعليم کتاب و حکمت از يک سو و تزکيه نفوس از سوي ديگر تبيين کرده است و اگر مبارزه است، مبارزه با الحاد و شرک و ظلم است که در بخش وسيعي از جهان کنوني ظهور و حضور دارد. آنچه بيش از نيم‌قرن بر فلسطيني‌هاي مظلوم مي‌گذرد بر خلاف عقل و عدل است و آنچه استکبار جهاني به عنوان حقوق بشر از آن حمايت مي‌کند بر خلاف عقل و عدل است. آنچه فعلاً به عنوان داعش عراق مظلوم را هدف قرار داده است بر خلاف عقل و بر خلاف عدل است. اگر کسي قدرت مقاومت و مبارزه دارد، بايد عليه صهيونيسم استکبار بجنگد که آنها را چنين تحريک مي‌کنند.
بر امّت اسلامي لازم است اوّلين سخني را که گوش مي‌دهند حرف انبيا باشد و اوّلين فعلي را که مي‌بينند فعل انبيا باشد. انبيا آمدند که تا جام عقل را و جامه عدل را در دست جامعه و بر پيکر جامعه قرار بدهند. بهترين جهان‌داني را انبيا آوردند, بهترين جهان‌داري را انبيا آوردند, بهترين جهان‌آرايي را انبيا آوردند. اين داعشيِ تکفيريِ سلفي که به کُشتن مسلمان‌هاي بي‌گناه همّت مي‌ورزد، هيچ معيار عقلي و هيچ محور عدلي ندارد. قرآن کريم ما را به «ائتسا», «اقتدا» و «تأسّي» به انبياي ابراهيمي دعوت کرده است. هم درباره حضرت خليل که »خليل من همه بت‌هاي آذري بشکست«]1] ما را دعوت کرد که او اُسوه شماست، هم درباره حضرت ختمي نبوّت وجود مبارک پيامبر اسلام(عليه و علي آله آلاف التحيّة و الثناء) دستور »ائتسا« داد فرمود: ﴿لَقَدْ کانَ لَکُمْ في‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ﴾[2]، آنها آمدند با بت و بت‌پرستي جنگيدند نه با توحيد, آنها آمدند با ظلم جنگيدند نه با عدل, آنها آمدند با آشوب و غارتگري مبارزه کردند نه امنيت و آرامش, داعش آمده است با عقل مي‌جنگد, با عدل مي‌جنگد, با توحيد مي‌جنگد, با ولايت مي‌جنگد, با امنيت و امانت مي‌جنگد, با حرم امن و حريم امن نبوي و علوي و کاظمي و امثال اينها(صلوات الله عليهم) مي‌جنگند.
اوّلين نصيحت ما اين است که اين سلاح‌ها را به زمين بگذاريد، دستي پيدا کنيد که عليه استکبار و صهيونيسم مي‌جنگد, چشمي پيدا کنيد که توطئه استکبار و صهيونيسم را مي‌بيند. خداي سبحان انبياي ابراهيمي؛ يعنی ابراهيم و اسحاق و اسماعيل و يعقوب(سلام الله عليهم اجمعين) را به اينکه اينها داراي دست‌ و چشم هستند ستود, فرمود: ﴿أُولِي الْأَيْدي وَ الْأَبْصارِ﴾؛[3] آن دستي که تبر مي‌گيرد و بت مي‌شکند دست است, آن چشمي که آيات آفاق و انفس را مي‌بيند آن چشم است. داعشي‌ها نه دستي دارند که با بت مبارزه کنند و نه چشمي دارند که آيات آفاقي و انفسي را ببينند. به ما خدا فرمود اگر اهل مبارزه‌اي با سلاح باش, اگر اهل انديشه و تحقيق و پژوهشي با قلم باش که خداي سبحان به مکتوبات چنين قلمي سوگند ياد کرد که ﴿ن وَ الْقَلَمِ وَ ما يَسْطُرُونَ﴾.[4]
بنابراين ما موظفيم چشمي پيدا کنيم که توطئه استکبار و توطئه صهيونيسم را ببينيم, آن‌که توطئه را نبيند کور است. فرمود ابراهيم, اسحاق و يعقوب چشم داشتند، اينها توطئه را که مي‌ديدند دست داشتند, بت‌شکن بودند تا ﴿لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾[5] حاصل شود, تا ﴿قَوَّامينَ بِالْقِسْطِ﴾[6] قيام کنند و مانند آن. اگر داعشي‌ها عاقل شدند, عادل شدند, سلاح را به زمين گذاشتند که «طُوبي‏ لَهُمْ‏ وَ حُسْنُ‏ مَآب»،[7] وگرنه بدانند عراق براي آنها يک گورستان عمومي برای آنها خواهد بود، نه ملت مسلمان و متديّن عراق آرام مي‌نشينند، نه دوستان و علاقه‌منداني که حاضر هستند از شرق و غرب عالم بدون دخالت دولت‌ها و دخالت در کشورها آنها را از امور معنوي و دعا و سلاح و سداد کمک کنند ـ بدون کمک آنها هم نخواهد بود ـ آنها هم در زمين‌گير کردن داعشي‌ها سهم تعيين‌کننده‌اي دارند. اميدواريم اينها به عقل بيايند سلاح را به زمين بگذارند, صَلاح عقل را فراهم کنند و اميدواريم مجاهدان و مبارزان نستوه عراقي و مسلمان‌های متديّن شرق و غرب عالم که دعا مي‌کنند، فاتح و پيروز اين صحنه باشند تا خطر داعش و داعشي به خود آنها برگردد و استکبار و صهيونيسم را که در پشت صحنه هستند پشيمان کنند!

«غفر الله لنا و لکم و السلام عليکم و رحمة الله و برکاته»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *