آیت الله مکارم شیرازی :انتخابات پرشور پشت دشمن را می‌لرزاند/ شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است

خانه / علما وسخنرانان / آیت الله مکارم شیرازی :انتخابات پرشور پشت دشمن را می‌لرزاند/ شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است

makarem

مرجع تقلید شیعیان گفت: برگزیدگان این انتخابات برای چند سال قرار است سرنوشت کشور را در دست بگیرند، از همین رو شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی است که باید شرکت کنیم تا قوت و قدرت‌مان حفظ شود.

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به انتخابات اسفندماه اظهار داشت: برگزیدگان این انتخابات برای چند سال قرار است سرنوشت کشور را در دست بگیرند ازهمین‌رو شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی است که باید شرکت کنیم تا قوت و قدرتمان حفظ شود.

مرجع تقلید شیعیان با هشدار نسبت به اینکه “اگر در انتخابات شرکت نکنیم نظام تضعیف می‌شود” افزود: حتی مخالفان هم باید در انتخابات شرکت کنند، راهپیمایی 22 بهمن پشت دشمن را لرزاند، با حضور پرشور در انتخابات پشت دشمن را بلرزانیم چراکه همه چشم و گوش آن‌ها به این انتخابات است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه اگر کسانی هم از برخی نهاد‌ها دلخور باشند، در عین حال نباید با انتخابات قهر کنند، گفت: حساب‌ها از هم جدا است، کسی به وظیفه‌اش خوب عمل نکرد ما با ید به وظیفه‌مان عمل کنیم و گروکشی نکنیم.

به‌گفته وی، دموکراسی غربی با دموکراسی اسلامی متفاوت است، در دموکراسی غربی که انتخاباتی است، خط قرمزی وجود ندارد و با زدوبند برای خود رأی جمع می‌کنند، این روابط را برای تبلیغات انتخاباتی هم پنهان نمی‌کنند؛ این رفتار، عواقب زیادی دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اعلام “در انتخابات غربی مسائل اخلاقی ملاک نیست اما انتخابات ما خط قرمزهای متعددی دارد” عنوان کرد: کسی که نام‌نویسی می‌کند باید خودش را لایق انجام این وظیفه ببیند، اگر برای نام و شهرت برود، این نخستین مخالفت با خط قرمز است، افراد باید لیاقت و آمادگی خود را حساب کنند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه مردم باید سراغ افراد شایسته بروند تصریح کرد: برخی از کاندیدا‌ها ممکن است با برخی از ثروتمندان محلی زدوبند کنند تا خرج تبلیغات را بدهد و به او وعده حق و حساب می‌دهد، این انحراف از اصول اسلامی است و گناه کبیره است.

وی با تأکید بر اینکه کاندیدا‌ها در تبلیغات انتخاباتی نه دروغ بگویند و نه وعده‌های نادرست و غیرواقعی بگویند، متذکر شد: تخریب دیگران حرام است، اخیراً در فضاهای مجازی تخریب دیگران را آغاز کرده‌اند که این‌‌ همان انتخابات غربی است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به تبلیغات پرهزینه کاندید‌اها عنوان کرد: کاری نکنید که انتخابات سرچشمه اختلافات و عداوت‌ها در آینده شود، همه باید با اتمام انتخابات دوستانه برای کشور تلاش کنند.

مرجع تقلید شیعیان با یادآوری اینکه باید نظام اسلامی، انتخابات اسلامی داشته باشد، خاطرنشان کرد: نباید در تبلیغات مردم را مأیوس کرد، در بحران تحریم‌ها مملکت را حفظ کردن تحسین دارد، امنیت مملکت ما در منطقه نظیر ندارد.

Views: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *