ارتش عراق با استفاده از شيوه‌های پيشرفته با داعش مبارزه می‌کند

خانه / دسته‌بندی نشده / ارتش عراق با استفاده از شيوه‌های پيشرفته با داعش مبارزه می‌کند

خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه با تهیه گزارشی درباره عملیات نظامی ارتش عراق در استان الانبار گفت: نیروهای ارتش عراق سیاست بازدارنده امنیتی  را اجرا و از شیوه‌های پیشرفته در نبرد منطقه الحمیره در الانبار استفاده کردند و این مسئله باعث شد همه گزینه‌ها مطرح باشد. در همین حال، در عملیات نیروهای ارتش، عشایر همکاری می‌کنند.

صباح نعمان سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم در این باره تصریح کرد: سعی کردیم مناطق را پاکسازی کنیم و خدمات اصلی را به شهروندان ارائه دهیم. تروریستها همه خانه‌های مسکونی را بمب گذاری کردند. البته رفتار خبیثانه آنان دور از انسانیت است. از این رو، ماموریت ما دشوار است چون باید این خانه‌ها را پاکسازی کنیم، تا خانواده‌ها به مناطق مسکونی خود برگردند.

خبرنگار این شبکه در ادامه افزود: حملات موشکی، رصد اهداف سیار و ثابت از سوی جنگنده‌های نظامی و توسل به تانکهای مدل “ابرامز” باعث شد موازنه‌های قدرت تغییر کند.

در همین حال، حضور فرمانده‌های نظامی در خط مقدم باعث شده است گروه‌های پیاده با حمایت نیروهای زرهی  به خطوط مقدم حرکت کنند  و باندهای گروه دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) در تیر رس عملیات مشترک نیروهای نظامی قرار بگیرند.

یکی از افرادی که به ارتش ملحق شد خاطرنشان کرد: ارتش عراق قدرتمند و مجهز است، اما گروه‌های تروریستی از ما دور می‌شوند و از مواجه با ما دوری می‌کنند و زمینها و خانه‌ها را بمب گذاری کرده‌اند. از این رو، ما نمی‌توانیم به سرعت آن را از بین ببریم. به همین سبب، باید در حمله به اهداف، سیاستهای تاکتیکی را اجرا کنیم.

یک نظامی دیگر گفت: اوضاع امنیتی کنونی خوب است. اوضاع در آینده بهتر هم می‌شود. اعضای گروه داعش افراد ترسویی هستند و از رویارویی با ما خودداری می‌کنند.

فردی دیگر که به ارتش ملحق شد، تصریح کرد: ما پس از این که کنترل یک منطقه را به دست بگیریم، واحد “جهاد فنی” منطقه را پاکسازی می‌کند تا امن شود. بدین ترتیب ما به پیشروی خود ادامه می‌دهیم و کنترل منطقه را به ارتش واگذار می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *