حمله به پایگاه آمریکایی در اردن چه پیامی دارد؟

خانه / تازه ها / حمله به پایگاه آمریکایی در اردن چه پیامی دارد؟

علیرضا تقوی نیا، فعال رسانه در کانال تلگرام خود نوشت:

۱. اردن کشوری است دارای امنیت بسیار عالی که هم با رژیم صهیونیستی همکاری دارد. و هم دارای روابط نزدیک با آمریکا و انگلیس است.

۲. پایگاه آمریکایی الرُکبان در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن درنزدیکی التنف است. که دیروز هدف حمله پهپادی قرار گرفته و آمریکایی ها ۳ کشته و ۲۴ زخمی از نیروهای خود را معترف شده اند.

۳. برای اولین بار است که پایگاه آمریکا در اردن هدف حمله مقاومت عراق قرار گرفته و سامانه های پدافندی پیشرفته نیز نتوانسته اند مانع از اصابت پرتابه ها شوند.

۴. هر چه که از جنگ در غزه می گذرد، محور مقاومت برگه های جدیدی را علیه آمریکا و اسرائیل رو می کند و در حال افزایش تدریجی فشارها به عامل و حامی اصلی جنایت در آن باریکه است.

۵. حمله دیروز نشان داد آمریکا به طور جدی دچار بن بست راهبردی شده است. و نمی تواند با تهدیدات نامتقارن محور مقاومت در یمن، سوریه ، عراق و اردن مقابله کند.

۶. پهپادهای تهاجمی به عنوان یک عامل و متغیر جدید در تحولات منطقه نقش پررنگی دارند. و نکته مهم اینست که محور مقاومت با به دست آوردن تکنولوژی های پیشرفته، توانسته آمریکا را به شدت دچار استیصال نماید.

۷. این حمله نشان داد ، آمریکا هزینه های جنایات اسرائیل را پرداخت خواهد کرد. و بایدن اگر خواستار پیروزی در انتخابات آتی ریاست جمهوری است. باید جنایات صهیونیست ها در غزه را کنترل کرده و پایان دهد.

۸. مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن برای آمریکا اهمیت ژئوپلیتیکی دارد. و اتفاقا محور مقاومت قصد دارد ایالات متحده را از این نقطه بیرون کند. تا بتواند کریدور تهران بغداد دمشق بیروت را از نزدیکترین مسیر راه اندازی نماید.

 

 

eheyat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *