از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

خانه / گوناگون / از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

بیشترین و سخت‌ ترین آموزش‌ها در ارتش رژیم صهیونیستی و جنگجویانی سرسخت‌ تر از بقیه نظامیان مشغول به خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی؛ مرگ مجازات نظامیان و فرماندهانی است که در این تیپ خدمت می ‌کنند؛ این خلاصه و چکیده «تیپ گولانی» یا «تیپ شماره یک ارتش اسرائیل» است.

بیشترین و سخت‌ ترین آموزش‌ها در ارتش رژیم صهیونیستی و جنگجویانی سرسخت‌ تر از بقیه نظامیان مشغول به خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی؛ مرگ مجازات نظامیان و فرماندهانی است که در این تیپ خدمت می ‌کنند؛ این خلاصه و چکیده «تیپ گولانی» یا «تیپ شماره یک ارتش اسرائیل» است.  

1973‏، بلندی‌ های جولان. یکی از روزهای جنگ اکتبر سال 1973 میلادی؛ ساعت 14 تمام. ارتش سوریه شروع به گلوله باران اردوگاه‌ های ارتش رژیم صهیونیستی در بلندی‌ های جولان می ‌کند. در ساعت 17 فرماندهی منطقه شمالی رژیم صهیونیستی در می ‌یابد که سه گردان مستقر در طول نوار شمالی جولان یعنی گردان 13 وابسته به تیپ گولانی، گردان 50 موسوم به «ناحال» و گردان رزه پوش تیپ 188 ارتش این رژیم توان متوقف کردن عملیات‌ های ارتش سوریه که در صدد نفوذ به داخل مناطق اشغالی جولان هستند، را ندارد، به همین دلیل به گردان‌ های فوق الذکر دستور تخلیه مراکز و عقب نشینی از آنها صادر می ‌شود. دو گردان ناحال و زره پوش‌ از دستورات تبعیت و عقب نشینی می ‌کند، اما فرمانده گردان 13 تصمیم می ‌گیرد که از منطقه خود عقب نشینی نکند و با نیروهای سوری با وجود نیروهای اندکی که در اختیار داشت، مقابله کند.

دو ماه بعد فرمانده گردان 13 تیپ گولانی از سوی کمیته «اگرانات» تشویق می‌ شود و در این میان سه نظامی این گردان تشویق ویژه می‌ شوند.

تصویر بسیار مبهم و پیچیده‌ ای از تیپ گولانی نه تنها در خارج از ارتش رژیم صهیونیستی بلکه در داخل آن وجود دارد. در میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی معروف است که این تیپ با مشکلاتی همچون بی ‌انضباطی و توبیخ افراد خود مواجه نیست. کسانی‌ که به این تیپ ملحق می ‌شوند، آموزش‌ های خود را با تیراندازی و هدف گیری دقیق آغاز می‌ کنند و کار خود را با آموزش انواع شکنجه‌ ها و آزار و خشونت‌ ها علیه فلسطینیان به پایان می ‌رسانند.
هر بار که ارتش رژیم صهیونیستی در برابر ماموریت نظامی سخت و حساسی قرار می‌ گیرد که نیازمند سماجت، سرسختی و جنگندگی یا به عبارت بهتر سنگ دلی است، به سراغ تیپ گولانی می ‌روند. 

از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

فرماندهان سابق تیپ گولانی، این تیپ را به سگ روت ویلر تشبیه می ‌کنند که در روزهای عادی باید آن را به زنجیر بست، اما در شکار بهترین سگ در کنار تو خواهد بود.

به همین دلیل باید گفت که تیپ گولانی از جمله تیپ‌ های ارتش رژیم صهیونیستی است که در تمام جنگ‌ های این رژیم و اغلب حملات و تجاوزهای گسترده آن در تمام مناطق سرزمین‌ های اشغالی و بیرون آن حضور و مشارکت داشته و یکی ازشعارهای آن، این است که باید ماموریت محوله را به انجام رساند.

تشکیل تیپ گولانی

تیپ گولانی چند ماه پیش از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی در فوریه 1948 تشکیل شد و همان طور که گفته شد، در جنگ‌ های بسیاری مشارکت داشته است، از جمله جنگ 1948 ، جنگ علیه ارتش‌ های اردن، سوریه، لبنان و حتی عراق. هم چنین جنگ 1967، جنگ اکتبر 1973، جنگ اول و دوم لبنان و حتی دو انتفاضه فلسطین در سرزمین‌ های اشغالی.

از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

معروف ‌ترین عملیات ‌هایی که تیپ گولانی آن را به اجرا گذاشته است، عملیات موسوم به «عملیات نوکییو» در سال 1962 است که طی آن این تیپ حملاتی را علیه پایگاه‌ های سوری در کرانه شرقی دریاچه طبریه انجام داد، هم چنین اشغال کوه «الشیخ» در سال 1967 و واداشتن ارتش سوریه به عقب نشینی از آن، تسلط بر رام الله و سرکوب عملیات‌ های شهادت طلبانه فلسطینیان در شهرهای اصلی سرزمین‌ های اشغالی طی سال‌ های دهه نود قرن بیست.

گولانی يعنی اسرائيلی

دو سال پیش ژنرال «بینی گانتس»، رئیس وقت ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی از یکی از پایگاه‌ های نظامی وابسته به تیپ گولانی بازدید و با نظامیانی که به تازگی به این تیپ ملحق شدند، دیدار می ‌کند. وی از آنها می ‌پرسد: چرا این تیپ را انتخاب کرده ‌اید؟

یکی از آنها می ‌گوید: انتخاب دیگری نداشته است، دیگری می ‌گوید: یکی از اعضای خانواده ‌اش پیوستن به این تیپ را به وی توصیه کرد و سومی نیز می‌ گوید که به خواست پدرش وارد این تیپ شده است.

گانتس در جواب آنها می ‌گوید: اگر به شما اجازه ملحق شدن به تیپ ‌های دیگر را بدهم، کدام یک خواهان انتقال است. 

از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

«هیچ کس دست خود را بالا نبرد» .. گانتس می ‌گوید: شما تصمیم مهمی را در زندگی خود گرفته ‌اید .. جنگی در اسرائیل نبوده که گولانی در آن شرکت نکرده باشد. همیشه در جنگ ‌های سخت و درگیری ‌های شدید شرکت داشته و همواره ماموریت ‌هایش را هر قدر هم سخت بوده به انجام رسانده است. 

به همین دلیل باید انتخابتان بسیار با دقت صورت گیرد. چون با دوره‌ های آموزشی روحی و بدنی بسیار سختی مواجه خواهید شد. ممکن است در این راه توبیخ یا تنبیه شوید و این امور موجب ناامیدی و سر خوردگی شما شود، اما شما را برای هر مقابله و رویارویی آماده می‌ کند.

تیپ شماره یک ارتش رژیم صهیونیستی در سال 2011 میلادی رکوردار جذب نیرو بود (بدون تردید این امر بیانگر روحیه خشن و کینه توزانه حاکم بر جامعه صهیونیستی و به ویژه جوانان این رژیم است). براساس آمارهای موجود از میان جوانان صهیونیستی که برای خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی در آن سال نام نویسی کرده بودند، 42.9 درصد خواهان خدمت در تیپ گولانی بودند.

 فرماندهی گردان‌ های این تیپ از جمله رویاهای تمام فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی است، اگرچه بیم و هراس بسیاری از این تیپ به خاطر سخت ‌گیری‌ هایی که در آن می ‌شود، وجود دارد.

از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

بخش ‌های تشکیل دهنده تیپ گولانی

تیپ گولانی متشکل از 5 گردان است:

– گردان باراک (12): گردانی که به اشغال منطقه «تل فاخر» در جنگ 1967 مباهات می ‌کند. این تیپ هم چنین در شدیدترین و سرسخت ‌ترین نبردهای جنگ اکتبر 1973 مشارکت داشت و بسیاری از نظامیان خود را از دست داد.

– گردان جدعون (13)
– گردان المتسللين (51)
– گردان الجوز 
– گردان شناسایی و جمع‌ آوری اطلاعات

روحیه خصمانه و جنگنده حاکم بر تیپ گولانی

بر کسی پوشیده نیست که از جمله مهمترین ویژگی ‌های تیپ گولانی روحیه وحشیانه ‌ای است که بر این تیپ حاکم است، به گونه ای که حتی در مواردی انتقاد و اعتراض بسیاری از رسانه های صهیونیستی را نسبت به عملکرد این تیپ و رفتار عناصر آن و بازتاب‌ های اجتماعی این برخوردها را به دنبال داشته است.

اما در خصوص آموزش‌ ها و تمرین‌ های ویژه تیپ گولانی باید گفت که آنها مسافت ‌های طولانی را راهپیمایی می ‌کنند و این یکی از مهمترین تمرین‌ های افراد این تیپ است، به گونه ‌ای که راهپیمایی آنها به 70 کیلومتر هم می ‌رسد. هنگامی‌ که از فرماندهان این تیپ درباره دلیل این راهپیمایی‌ های طولانی در آموزش‌ ها سوال شد، فرمانده یکی از گردان‌ های تیپ گولانی گفت: 

برای اینکه هر سرباز بداند که پس از طی مسیر 70 کیلومتر باز هم می ‌تواند، پیاده روی کند و به پیش برود. این یک اصل در تیپ گولانی است که هر کس نتواند مسیر طولانی و سختی را طی کند، به یک جنگجوی زبده و نیرومند تبدیل نخواهد شد و هر کس باید اینقدر این کار را انجام دهد تا موفق به این امر شود.

از خشن‌ترین تیپ ارتش رژیم صهیونیستی چه می‌دانید؟

از حیث تجهیزات نظامی باید گفت که تیپ گولانی از جمله مجهزترین تیپ ‌های ارتش رژیم صهیونیستی است که یکی از مهمترین دلایل آن، به دلیل ماموریت‌ های خاص آن است و به همین دلیل تنها تیپی در ارتش رژیم صهیونیستی است که تاکنون مدرن‌ ترین زره ‌پوش‌ های جنگی دنیا را در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *