اسرائیل در سایه جهاد و مقاومت نابود خواهد شد

خانه / استان ها / اسرائیل در سایه جهاد و مقاومت نابود خواهد شد

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه اسرائیل در سایه جهاد و مقاومت نابود خواهد شد، گفت: باید با ایستادگی،ملت‌ها را مقاوم در کنار هم نگه‌داشت و به طور قطع این مهم بر عهده نظام مقدس ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام گلپایگانی درجمع علما، طلاب و مردم بسیجی شهرکرد افزود: نباید قرآن را فقط به عنوان یک کتاب تشریفاتی در خانه نگه داشت؛ بلکه باید قرآن را تلاوت ، در آن تدبر کرد و جایگاه آن را در زندگی مشخص کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هرکس جایگاه قرآن را دریابد از تشویش و نا آرامی درامان خواهد بود، اظهارکرد: این وعده خداوند به مومنان است که هرکس در عرصه ایمان قرار می‌گیرد به آرامش می‌رسد و از ناروایی‎ها و ناآرامی‌ها در امان می‌ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام حضور باشکوه مردم استان در مراسم راهپیمایی روز قدس را قابل تقدیر دانست و گفت: جهاد در راه خدا بی‎مزد نخواهد ماند.

امام جمعه شهرکرد اظهارکرد: شما با حضور خود به فلسطینیان قوت قلب بخشیدید و با فریاد انزجار خود متجاوزان و ستمگران را نهیب زدید و اعلام کردید در مقابل ظلم آنان خواهید ایستاد و ساکت نخواهید ماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به جنایت‌های آمریکا، تصریح کرد: آمریکا یک چهره کاملا فربیکارانه دارد اما در مسئله دفاع از صهیونیسم حتی آن چهره نفاق را برداشته است و با صراحت از این خونخواران دفاع می‎کند.

وی با بیان اینکه اسرائیل در سایه جهاد و مقاومت نابود خواهد شد، گفت: باید با ایستادگی مردم و ملت‌ها را مقاوم و محکم در کنار هم نگه‌داشت که این کار بر عهده نظام مقدس ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام فرارسیدن عید فطر و پنجم مردادماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه در این نظام اسلامی را یادآور شد و گفت: این نماز به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی اقامه شد و هرساله به فرمان امام راحل این روز گرامی‌داشته می‌شود.

وی به تشریح ویژگی‌های افزاد متقی پرداخت و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های متقی این است که نسبت به واجبات دغدغه دارد و همواره به دنبال انجام به موقع این واجبات است.

حجت‎الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به احکام الهی در انجام فرایض نماز، افزود: شرایط واجب، واجب عینی و احتیاط واجب، سه حکمی هستند که هر سه در اسلام از جایگاه والایی برخوردارند و مومن واقعی کسی است که با توجه به اهمیت نماز می‌کوشد اگرچه برخی نمازها مانند فطر یا قربان واجب عینی نیستند اما اقامه آن‌ها را ترک نکند.

وی با تاکید بر اهمیت اقامه نماز جمعه، اظهارکرد: به برکت نظام اسلامی نماز جمعه به جایگاه واقعی خود رسیده است؛ چراکه این فریضه از احکام مهم اجتماعی و سیاسی اسلام است به طوری که حتی یک سوره قرآن به این امر مهم  اختصاص داده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام با تاکید بر لزوم برگزاری هرچه باشکوه‌تر نماز جمعه، گفت: برگزاری نماز جمعه در شهرکرد در حد مطلوبی است اما باید همچنان نماز جمعه دغدغه اصلی اهل تقوا باشد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *