اصل اسلام و ریشه ایمان، ولایت است/ ارتداد مسلمانان در دوری از ولایت و امامت است + تصویر

خانه / استان ها / اصل اسلام و ریشه ایمان، ولایت است/ ارتداد مسلمانان در دوری از ولایت و امامت است + تصویر

همزمان با شب شهادت امیر ولایت حضرت علی علیه السلام مراسم احیا و شب زنده داری با حضور خیل کثیر مردم ولایتمدار و مومن به همت هیأت محبان المهدی رزمندگان اسلام شهرکرد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

همزمان با شب شهادت امیر ولایت حضرت علی علیه السلام مراسم احیا و شب زنده داری با حضور خیل کثیر مردم ولایتمدار و مومن به همت هیأت محبان المهدی رزمندگان اسلام شهرکرد در مصلای بزرگ امام خمینی (ره)این شهربرگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛دراین مراسم که بصورت زنده ازشبکه های سیما و صدای استان چهارمحال وبختیاری پخش می شد، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی صالحی خوانساری در جمع شب زنده داران قدر ۲۱ماه مبارک رمضان گفت: اصل الاصول اسلام و ریشه ایمان، ولایت و امامت است.

استاد حوزه و دانشگاه، با تسلیت شب شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام ، اظهار داشت: شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شب تصمیم خدا بود که طبق پرونده ما در سال گذشته، برای ما مقدراتی را در نظر گرفته و امشب(شب بیست و یکم)، نیز شب تصویب می باشد.

وی، افزود: شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومی شب قدر، شب امضای مقدرات هر انسان در سال آینده است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری، در ادامه به سبک زندگی دینی و اسلامی اشاره کرد و گفت: بیشتر مشکلاتی که گریبانگیر جامعه است به خاطر این موضوع است که افراد روبنایی فکر می کنند و زیربنایی تفکر ندارند.

این استاد حوزه علمیه قم، تصریح کرد: برای حل مشکلات به رفع معلوم بسنده می کنیم؛ در حالی که باید ریشه معلول را بیابیم و با ریشه آن مبارزه کنیم ولی ما نوعاً با خود معلول مبارزه می کنیم و هیچ گاه نیز موفق نمی شویم.

وی، نظر عرفا در زمینه گام های تزکیه نفس را تخلیه و سپس تحلیه یا زینت عنوان کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلّم، اولین اقدام اجرایی که انجام داد؛ کلمه “قولوا لا اله الا الله تفلحوا” بود، یعنی اینکه ابتدا ریشه های بت پرستی را زد و سپس از آنها خواست ایمان بیاورند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری با بیان وجود 73 فرقه مسلمان در دنیای کنونی، ریشه بروز این فرقه ها را ناشی از نداشتن سبک زندگی دینی و اسلامی در جوامع مسلمان برشمرد و در پاسخ به این سؤال که چرا بعد از پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلّم ) بلای تفرقه گریبانگیر جامعه اسلامی شد؟ گفت: برای اینکه بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم ، منافقان از لانه شان بیرون آمدندو مسلمانان نیز به جز عده معدودی مرتد شدند.

وی، ارتدادمسلمانان را دور شدن از ولایت و امامت دانست و تأکید کرد: اصل الاصول اسلام و ریشه ایمان، ولایت و امامت است.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری، به برخی ویژگی های ممتاز حضرت علی علیه السلام از زبان خلفای اول و دوم اشاره کرد و بیان داشت: حضرت علی علیه السلام، عنوان امیرالمؤمنی را کمتر از ارزش یک لنگه نعلین عنوان فرمود و تنها وقتی این عنوان را ارزشمند می دانست که بتواند حقی را اقامه و عدل و داد را پیاده کند.

وی، در پایان، گفت: امروز نیز اگر علی زمان را تنها بگذاریم، مشکلاتمان مضاعف می شود و آمریکا و انگلیس ما را می بلعند.

گفتنی است: هزاران نفر از مؤمنین شهرکردی در مصلای امام خمینی(ره)، شب قدر و شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را با برنامه های مختلف قرائت قرآن، زیارت آل یاسین دعای جوشن کبیر و اقامه نماز ، احیا کردند و در سوگ مولای متقیان حضرت علی علیه السلام، اشک ماتم ریختند.

مراسم احیای 23 ماه مبارک رمضان نیز ازساعت 22:30 در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار می شود.

همچنین مراسم سخنرانی و قرائت فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی که از اولین شب ماه مبارک رمضان آغاز شده تا آخرین شب این ماه مبارک هرشب از ساعت 22 الی 23 در مهدیه مصلای امام خمینی (ره) با سخنرانی و قرائت ادعیه توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صالحی خوانساری برگزار خواهدشد.

لیالی21

لیالی20

لیالی9

لیالی10

لیالی14

لیالی12

لیالی16

لیالی11

لیالی18

لیالی19

عکس از حسرو علیپور

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *