حجت الاسلام طائب:درس شهادت امام جواد(ع) برای ظهور، جانفشانی برای امام زمان(عج) است

خانه / اختصاصی هیأت / حجت الاسلام طائب:درس شهادت امام جواد(ع) برای ظهور، جانفشانی برای امام زمان(عج) است

رئیس قرارگاه راهبردی عمار گفت: درس شهادت امام جواد(ع) این است که اگر منتظر ظهور هستید باید زمینه را ایجاد کنید، در این صورت جانفشانی لازم است.

به گزارش خبرنگار هیات رزمندگان، حجت الاسلام مهدی طائب رئیس قرارگاه راهبردی عمار در مراسم دعای ندبه این هفته که در شهر پردیس فاز سوم گلزار نورالشهدا برگزار شد، ضمن تسلیت سالگرد شهادت امام جواد(ع) گفت:

۱۵ خرداد را پشت سر گذاشتیم در این ایام اولین شهدا به انقلاب اسلامی تقدیم شد تا مسیر و زمینه برای آماده سازی ظهور گشوده شود. مناسبت امروز تناسب فرهنگی ،علمی و معرفتی با مسئله ظهور دارد. مامون توانست به امام رضا(ع) و امام جواد(ع) زور بگوید. و اراده خود را به آنها تحمیل کند. مامون امام رضا(ع) را از مدینه به خراسان برد و ایشان را مجبور به پذیرش ولایتعهدی کرده. و در نهایت ایشان را به شهادت رساند. پس از آن امام جواد(ع) را مجبور کرد که دامادی او را بپذیرد.

وی با بیان اینکه اهل بیت(ع) همه شهید شدند چراکه یاور نداشتند که آنها را یاری کنند. عنوان کرد:

اگر بخواهید غیبت امام زمان(عج) تبدیل به ظهور شود شما مردم باید شرایط را عوض کنید او را یاری کنید و اجازه ندهید که زورگویان عالم به او زور بگویند. امام زمان(عج) هنگام ظهور خواهند کرد که کسی نتواند به او زور بگوید و اراده خود را بر او تحمیل کند.

رئیس قرارگاه راهبردی عمار با بیان اینکه ائمه(ع) ما دو نوع ولایت دارند. اظهار کرد: از نظر مادی و معنوی پدر بر فرزند خود ولایت دارد یعنی باید امور مادی او اعم از خورک، پوشاک و مسکن او را تامین کند خداوند متعال ولی همه مردم است یعنی رزق همه مردم بر عهده خداوند است، ولایت دیگر پدر درباره در خصوص تربیت است که باید فرزند خود را خوب تربیت کند. خداوند متعال هم بر بشر همین دو نوع ولایت را دارد که مادیات او را تامین و او را هدایت کند.

حجت الاسلام طائب افزود: تامین مادیات را ولایت تکوینی می‌گویند که همه انسان‌ها تحت ولایت خدا هستند که با اختیار خود به دنیا نمی‌آیند و با اختیار خود از دنیا نمی‌رود بلکه به اراده الهی است، ما تحت ولایت تکوینی الهی قرار داریم که در آن اختیار معنا ندارد؛ اما در ولایت تشریعی که ولایت هدایت و قانون است خداوند هیچکس را در این عالم به زور موحد، شیعه و مسیحی نمی‌کند. در ولایت تکوینی شخص یا هدایت را می‌پذیرد مومن می‌شود یا نمی‌پذیرد و کافر می‌شود. وقتی نمرود در قله قدرت است و به حضرت ابراهیم(ع) می‌گوید من پروردگار عالم هستم خداوند او را از ولایت تکوینی خود خارج نمی‌کند بلکه او را از نعمات خود بهره‌مند می‌سازد.

وی با بیان اینکه ائمه ما به عنوان نماینده خدا در روی زمین هر دو ولایت را دارند، یعنی قدرت الهی در اختیار آنها است، ابراز کرد: اهل بیت(ع) تک مسیر ولایت تکوینی خداوند هستند و همه نعمات الهی از این مسیر به ما می‌رسد. در یک طرف فراخوان الهی و در طرف دیگر فراخوان شیطان است، خداوند متعال به ما اختیار داده که حزب شیطان یا حزب الله بشویم. وقتی حزب الله شوید حزب شیطان به شما حمله می‌کند اگر مقاومت و استقامت کردید حزب شیطان نابود می‌شود در روند حق و باطل، حق پیروز می‌شود.

رئیس قرارگاه راهبردی عمار با بیان اینکه خداوند خالق ما است اما به خلق خود می‌گوید که در مسیر حق مرا کمک کن این به ولایت تشریعی مربوط است، گفت: خداوند پیامبر فرستاد او را یاری نکردند دشمنان او را از مکه بیرون کردند، حضرت به مدینه مهاجرت کردند مردم مدینه او را یاری کردند و یار او شدند، تا زمانی که پیامبر را یاری کردند کسی به ایشان ظلم نکرد اما هرجا حضرت را رها کردند دشمنان به پیامبر(ص) ظلم کردند. هرجا مسلمانان پیامبر را یاری می‌کردند دشمن شکست می‌خورد اما هرجا تخطی می‌کردند دشمن پیروز می‌شد. بنابراین اگر مردم حق را یاری کنند حق پیروز می‌شود اگر حق را یاری نکنند باطل به حق ظلم می کند. مامون به امام رضا(ع) زورگویی می‌کند چون امام هیچ نیرو و یاوری نداشتند. وقتی امام جواد(ع) را معتصم احضار کرد کسی نبود که ایشان را یاری کند پس دشمن او را به شهادت رساند. خداوند متعال مردمی را که پای کار بیایند و امام خود را یاری دهند را یاری می‌دهد.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه امام خمینی در ۱۵ خرداد پیش‌بینی‌هایی را کردند که همه درست از آب درآمدند، عنوان کرد: امام فرمود انتظار فرج از نیمه خرداد کشم. کسی که در حد مرجع تقلید است و مردم را به یک فراخوان دعوت می‌کند. امام وقتی انتظار فرج از نیمه خرداد می‌کشد و خط برای او روشن است به مردم می‌گوید که مراقب باشید و دست از یاری حق نکشید. اگر صحیفه نور امام را خوب مطالعه کنید می‌بینید که امام از وقتی که مردم را به میدان فراخواندند همواره فرموند که حرکت این انقلاب پایان ندارد و پایان آن در این است که پرچم به دست امام زمان برسد. این حرکت ابتر نیست که پایان داشته باشد. داستان انقلاب اسلامی منحصر به ایران نیست بلکه داستان آن در حرکت جهانی این انقلاب است بر همین اساس امام فرمودند که ما آمدیم عدالت را افزون بر ایران جهانی کنیم. جهانی شدن عدالت کار ما نیست کار امام زمان(عج) است اما ما باید برای ایشان قدرت ایجاد کنیم. همین مطلب را امام زمان(عج) می‌خواهند سایر ائمه(ع) هم می‌خواستند اما امام جواد(ع) در وضعیتی بودند که کسی او را یاری نکردند. حضرت هدف امام زمان(عج)، علم ایشان، ماموریت ذاتی و قدرت تکوینی ایشان را دارند اما قدرت مردمی را ندارند، یعنی مردم پای کار نیستند.

وی ادامه داد:‌ در جنگ بدر آمار مسلمانان با آمار دشمنان همخوانی نداشت، خداوند فرمود اگر شما ایستادگی و مقاومت کنید من شما را یاری می‌کنم. چند وقت پیش رهبر معظم انقلاب فرمودند تا قله راهی باقی نمانده است، همه ظالمان بنی عباس و بنی امیه به ائمه ما زورگویی و ظلم کردند امروز درباره ظهور امام زمان(عج) آیا ما به نقطه‌ای رسیدیم که اجازه ندهیم دشمنان ما به ایشان زور بگویند. امام زمان(ع) جانفدا می خواهند. اگر رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند تا قله راهی نمانده است یعنی شما خوب به میدان آمدید و کمر استکبار را که مانع ظهور است شکاندید. چاشنی انفجار و نابودی استکبار اسرائیل است که باید از بین برود، امسال نیمه خرداد بیشترین صحبت رهبر معظم انقلاب درباره عملیات طوفان الاقصی بود که فرمودند طوفان الاقصی جهان را در قرن ۲۱ دچار تحول می‌کند، اسرائیل دارد از بین می‌رود.

رئیس قرارگاه راهبردی عمار با بیان اینکه خط شهادت استمرار دارد، گفت: تمام شهدایی که از سوریه می‌آورند دور از خانواده شهید می‌شوند، این شهدا به دفاع از ولایت می روند و هیچ کدام نمی گویند که چرا رهبر معظم انقلاب به جبهه نمی‌رود، پیامبر در هیچ جنگی در خط مقدم نبود تنها در جنگ احد در خط مقدم بود، هرگاه به شما گفتند که فرمانده در خط مقدم است بدانید که دیگر نیرو ندارد خود مجبور شده است به جنگ با دشمن برود. روز عاشورا امام حسین جزو آخرین شهدا بودند چرا که دیگر همه یاران ایشان شهید شده بودند. شهید رئیسی در نهایت وقتی بسیار خسته می‌شد نزد رهبر معظم انقلاب می‌رفتند و درد دل می‌کردند و آرام می‌شدند. امروز دشمنان ما دچار حالت یاس شدند زیرا احساس کرده که اسرائیل ماندنی نیست، وزیر امور خارجه آمریکا برای شهادت رئیسی تسلیت گفت گویا که او هم از اسرائیل خسته شده است.

حجت الاسلام طائب در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر روزی مردم آمریکا بفهمند که صهیونیست‌ها چه باری از آنها کشیدند انتقام سختی از آنها خواهند کشید، مردم آمریکا مسیحی هستند که ذاتاً با کسی جنگ ندارد و منتظر ظهور حضرت مسیح(ع) هستند، ما معتقدیم که حضرت مسیح پربرکت است چراکه وقتی ایشان همراه بقیه الله اعظم بیایند تمام جهان مسیحیت به تبعیت از ایشان متوجه امام زمان(عج) می‌شوند و به همین مقدار در جنگ با حق کوتاه می‌آیند، اما صهیونیست کسی است که ادعا می‌کند پیامبر مسیحی‌های موجود دروغگو بوده و افتخار می کند که او را کشته است، یعنی امروز مردم آمریکا به کسی کمک می‌کنند که قاتل پیامبر آنها بوده است. درس شهادت امام جواد(ع) این است که اگر منتظر ظهور هستید باید زمینه را ایجاد کنید، در این صورت جانفشانی لازم است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *