اهل تقوا و انسان مومن هیچ گاه از زندگی جهادگونه و روحیه جهادی عدول نمی کند

خانه / استان ها / اهل تقوا و انسان مومن هیچ گاه از زندگی جهادگونه و روحیه جهادی عدول نمی کند

نماینده ولی فقیه دراستان چهارمحال و بختیاری گفت: اهل تقوا و انسان مومن هیچ گاه از زندگی جهادگونه و روحیه جهادی عدول نمی کند .

نکونام 13

نماینده ولی فقیه دراستان چهارمحال و بختیاری گفت: اهل تقوا و انسان مومن هیچ گاه از زندگی جهادگونه و روحیه جهادی عدول نمی کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام گلپایگانی درجمع علما ،طلاب وآحادمردم بسیجی شهرکرد گفت: پیرو حضرت علی علیه السلام در همه عرصه و لحظه ها جهادگر و تلاشگر است و عملش و امیدش در زندگی تنها به خداست.

امام جمعه شهرکرد به بیان دغدغه های مهم اهل تقوا پرداخت و اظهار کرد: اهل تقوا و انسان مومن هیچ گاه و در هیچ شرایطی از زندگی جهادگونه و روحیه جهادی عدول نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه انسان مومن از سستی، تنبلی، خمودگی، پژمردگی و سرگرم شدن به زندگی عادی و روزمره به شدت پرهیز می‌کند، به تشریح ویژگی های یک زندگی جهادگونه پرداخت و تصریح کرد: شادابی، نشاط و حاکم شدن روحیه جهادی و استمرار آن در لحظه لحظه زندگی و حتی در مواقع خواب از مصادیق و ویژگی های زندگی جهادگونه محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام خودسازی، پاک شدن از آلودگی ها و گناهان و سالم سازی جامعه را مستلزم روحیه جهادی دانست و با تاکید بر اینکه انسان مومن با پژمردگی، تنبلی و بی توجهی به سعادت و کمال نخواهد رسید.

وی به حدیثی از امام صادق علیه السلام در ارتباط با روحیه جهادی اشاره کرد.افزود: بنیان گذار فقه جعفری در ارتباط با اوصاف شیعه راستین علوی می فرماید: همانا شیعه علی علیه السلام از فرومایگی و فرومایگان به جد می پرهیزد چرا که، شیعه علی علیه السلام در همه عرصه و لحظه ها جهادگر و تلاشگر است و عملش و امیدش در زندگی تنها به خداست.

امام جمعه شهرکرد ماه مبارک رمضان را ماه بندگی و عبودیت و روزه داری در این ماه را توفق بزرگ الهی دانست و تأکید کرد: بکوشیم در این ماه با رعایت تقوای الهی خود را به اوج کمال و سعادت دنیا و آخرت برسانیم.

وی در ادامه 30 تیر ماه روز بزرگداشت محروم سید ابوالقاسم کاشانی را یادآور شد و با تاکید بر لزوم عبرت و درس گیری از زندگی بزرگان تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: آیت الله کاشانی عالمی مجتهد و مجاهد بود که در ملی کردن صنعت نفت نقش کلیدی و اساسی را ایفا کرد.

امام جمعه شهرکرد به جمعه آخر ماه رمضان و روز قدس اشاره و خاطرنشان کرد: اهمیت روز قدس امروزه برای تمام مردان و زنان و اهل تقوای و بصیرت ما یک مسئله تبیین شده و مشخص است و هر چند سخن گفتن در باره آن تکرار مکرارت است و چیزی بر معلومات ما اضافه نخواهد کرد اما باید مدام و مستمر اهمیت آن گوش زد شود.

وی با بیان اینکه مسئله روز قدس تنها مسئله یک ملت مسلمان و خود قدس شریف نیست، تصریح کرد: در این روز مسئله ظلم و ستم بی رحمانه یک غاصب، ستمگر، خون خوار جلاد و یک ستمگر به معنای واقعی کلمه مطرح است که امروز شاهد ستم بی رحمانه آنها در حق ملت مظلوم فلسطین هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اهداف شوم استکبار جهانی در شکل دادن حکومت غاصب و ستمگار صهیونیست در خاورمیانه و جهان اسلام، اختلاف افکنی، ایجاد چالش و دودستگی در بین ملت‌ها، مقابله با رشد و تکامل اسلام در جهان و مبارزه با جمهوری اسلامی را مهم‌ترین اهداف دشمنان برای شکل دهی به حکومت غاصب صهیونیست دانست.

وی با تاکید بر اینکه زنده نگه داشتن روز قدس به عنوان یک اصل مهم و مستمر برای ملت های مسلمان مطرح است تصریح کرد: تا وقتی که قدس در دست صهیونیست غاصب و متجاوز قرار دارد و ملت های مسلمان را در منطقه به جان یکدیگر می اندازد روز قدس زنده و پایدار است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام حضور در راهپیمایی روز قدس را تکلیف شرعی هر مسلمان روزه دار دانست و گفت: مردم روزه دار با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس انزجار و براعت خود را از جنایت‌ها صهیونیست غاصب به گوش ملت های مسلمان می رساند و به همگان ثابت می کند که قدس همچنان زنده و پاینده است.

وی افزود: صهیونیست ها علیرغم این جنایت گری ها و جلادی ها در منطقه توخالی و پوچ هستند و چند موشک حماس آن ها به ترس و واهمه واداشته است و به زودی به برکت مقاومت و ایستادگی ملت های مسلمان شاهد نابودی اسرائیل و وحدت جهان اسلام در منطقه خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان از آغاز بیست و یکمین دوره طرح ” تقویت مبانی اعقادی و شبهه زدایی دینی” در استان همزمان با فصل تابستان خبر داد و گفت: این طرح از 11 مرداد ماه به مدت یک ماه با موضوع سبک زندگی اسلامی و با حضور چهره ها و اساتید برجسته دینی در استان آغاز خواهد شد.

وی چاپ 5 جلد کتاب ارزشمند و غنی از سخنان سخنران سال گذشته را دستاورد مهم طرح تقویت سال گذشته عنوان و تصریح کرد: سبک زندگی اسلامی با عزم ملی و روحیه جهادی و به برکت آشنایی با معارف بلند آن در جامعه حاکم خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه سخنرانی ها در طرح تقویت مبانی اعتقادی تنها ذهنیت ساز و بیان گر عمق مسئله سبک زندگی است، تداوم بخشیدن به این معارف و مفاهیم در جامعه و خانواده را وابسته به میزان اراده و عزم مردمی در تحقق آن دانست.

وی با تاکید بر اینکه حاکم شدن سبک زندگی اسلامی به معنای واقعی کلمه در شهر و استان بستگی به عزم و اراده مردم دارد خاطرنشان کرد:بنده در امور فرهنگی وظیفه‌ایی دارم که این مهم را با برپایی این گونه جلسات محقق کرده ام حال عمده وظیفه که محقق شدن آن در جامعه است بر عهده شما است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام به آغاز تابستان و چگونه گذراندن اوقات فراغت اشاره و خاطرنشان کرد: شادی در شادی های اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام و حزن در شهادت آنها جزیی از اعتقادات و باورهای مسلمانان و برگرفته از سبک زندگی اسلامی ما است.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان خود یک سبک زندگی اسلامی کامل است بر عبادت، بندگی، جلادادن دل و جان، استغفار، نماز خوانی، کمک به همنوعان، شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و مهیا شدن برای لیالی قدر تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با طرح این سوال که آیا سبک زندگی رمضانی ما را بر نشستن سر سفره موسیقی های شاد و لهو در این ماه پر فضیلت دعوت می کند؟ از برپایی برخی مجالس نازیبا با اسم جشن های رمضان در استان انتقاد کرد.

وی در ادامه از برپایی سفره افطاری همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه 10 هزار نفر در مصلای حضرت امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: به همت هئیت های مذهبی، مساجد و افراد مجرب فرهنگی در استان سفره افطاری 10 هزار نفری به عنوان یک سنت و حسنه زیبا و ماندگار در استان برپا خواهد شد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *