اگر به دستورات قرآن عمل شود…

خانه / اختصاصی هیأت / اگر به دستورات قرآن عمل شود…

اگر به دستورات قرآن عمل شود …

  1. اگر هر کس به سوره اعراف ٣١ (کلو و اشربوا و لا تسرفوا ) توجه می کرد : دیگر هرکس به اندازه نیازش غذا می خورد و پر خوری نمی کرد، انواع بیماری ها کم می شد و آن همه غذای اضافی دور ریخته نمی شد و شاید هم دیگر گرسنه ای باقی نمی ماند!
  2. اگر هرکس به سوره ملك ايه ١٥  (وامشوا فی مناکبها و کلو من رزقه) توجه می کرد : راه رفتن را در برنامه روزانه خود پیش می گرفت و از فواید آن بهره می برد.
  3. اگر هر کسی به سوره بقره آیه ٨٣  (و قولوا لناس حسنا) توجه می کرد : دیگر عصبانی نمی شد و دعوا و بدگویی از جامعه رخت بر می بست.
  4. اگر هر کس به سوره اسرا ايه ٣٧ ( ولا تمش فی الارض مرحا ) توجه می کرد : دیگر کسی برای جلب توجه دیگران و فخر فروشی و خودنمایی با غرور راه نمی رفت .
  5. اگر هر کس به سوره نور آیه٣٧  ( رجال لا تلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکر الله و اقام الصلاه و…) عمل می کرد : دنیا پرستی کم می شد و صفا و صمیمیت و دوستی و معنویت فرا گیر، و فرمان خدا اطاعت می شد و فحشا و منکر از بین می رفت و خداوند برکاتش را نازل می کرد.
  6. اگر هر زنی به سوره نور آیه ٣١  ( و لا یبدین زینتهن الا لبعولتهن ) عمل می کرد : دیگر زنی برای غیر شوهرش آرایش نمی کرد و بسیاری از زندگی ها پایداری و آرامش می یافت و جوان ها کمتر به گناه کشیده می شدند.
  7. اگر هر کسی به سوره نور 30  (قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ ) عمل می کرد : دیگر کسی به نامحرم نگاه نمی کرد و تیر زهر آگین شیطان به قلبش وارد نمی شد و این همه فساد رایج نمی شد.
  8. اگر هر دختر و پسر جوان به سوره نور ايه ٣٣ ( ولیستعفف الذین لا یجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله ) عمل می کرد : دیگر به بهانه نداشتن موقعیت ازدواج، گناه نمی کردند و صبر می کردند تا خدا آنها را با فضلش بی نیاز کند.
  9. اگر هر کسی به سوره نور ايه ١٩  (ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین ءامنوا لهم عذاب الیم ) توجه می کرد : دیگر کسی دوستش را به گناه دعوت نمی کرد و زمینه گناه و معصیت را برای یکدیگر فراهم نمی کردند و سلامت جامعه را از بین نمی بردند.
  10. اگر شما بزرگوار که این متن را می خوانید به سوره اعراف ١٩٩  ( و امر بالمعروف ) عمل بکنید و این پیام را نشر دهيد شاید تعداد بیشتری آن را یاد بگیرند و به آن عمل کنند و شما هم در ثواب آن شریک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *