بیست‌ و سومین روز بحران عراق

خانه / مطالب و رویدادها / بیست‌ و سومین روز بحران عراق

بحران عراق وارد روز بیست و سوم شد. همزمان با افزایش نقش اختلاف‌افکنانه برخی سران کردستان عراق، معاون وزیر خارجه ایران درباره این موضوع هشدار داد و اعلام کرد که ایران هر تدبیری که لازم باشد برای حفظ وحدت عراق اتخاذ می‌کند.

 بیست و سومین روز از بحران امنیتی در عراق در حالی آغاز شد که در روز گذشته «حسین امیرعبداللهیان» معاون وزیر خارجه ایران با بیان اینکه باید همه اقدامات لازم برای ممانعت از تقسیم عراق صورت بگیرد، اعلام کرد که ایران هر تدبیری که وحدت و قدرت عراق را تضمین کند، اتخاذ خواهد کرد.

در عرصه میدانی هم منابع رسانه‌ای عراقی از کشته شدن 60 عنصر تکفیری گروه داعش و انهدام 45 دستگاه خودرو متعلق به این گروهها در اطراف منطقه المنصوریه در 45 کیلومتری شمال شرق بعقوبه خبر دادند.

اما مهم‌ترین تحول روز گذشته در عراق برگزاری اولین جلسه پارلمان جدید بود که براساس گزارش‌ها از 328 عضو جدید پارلمان عراق، 255 نماینده در نخستین نشست حضور داشتند.

در نشست دیروز نمایندگان ائتلاف کردستانی و ائتلاف متحدون لحظاتی پیش از آغاز نشست پارلمان از جلسه خارج شدند و این امر موجب شد تا نشست پارلمان دیگر از حد نصاب قانونی برخوردار نباشد که این مسئله باعث شد رئیس نشست روز گذشته که مسن ترین نماینده پارلمان بود، برگزاری نشست بعدی را به هفته بعد موکول کند تا شاید در این مدت، نمایندگان عراق بر انتخاب هیئت رئیسه جدید پارلمان به توافق برسند.

  ***

09:42   بازرگان عراقی نزدیک به ایاد علاوی با خلیفه خودخوانده داعش بیعت کرد

09:23   روزنامه انگلیسی درباره موضوع استقلال به سران کردستان عراق هشدار داد

 09:23   سازمان ملل درباره وضعیت کودکان در چند کشور از جمله عراق هشدار داد

09:20   بارزانی پنجشنبه در پارلمان کردستان تحولات عراق را بررسی می‌کند

01:59   پنتاگون از اعزام بالگردهای آپاچی به عراق خبر داد

01:38   مک‌کریستال: مرزهای عراق احتمالا تغییرات زیادی خواهد کرد

00:38   تکفیری‌ها 480 نفر را در زندان «بادوش» اعدام کردند

00:03   بارزانی: تا یک ماه آینده همه‌پرسی استقلال برگزار می‌کنیم

Views: 136

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *