تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

خانه / پیشنهاد ویژه / تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: در دوگانه تحریم و تحریف، خطرناکتر، تحریف است و اگر زنجیره شیطانی تحریف شکسته شود، تحریم هم شکسته خواهد شد.

تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

پایگاه اطلاع رسانی هیات: حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در پیامی که در آستانه یوم الله ۹دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، صبح امروز خطاب به ائمه جمعه کشور صادر شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و تقدیر از مجاهدت و صبوری پرستاران فداکار و مجاهدان سلامت در خدمت به مردم شریف، با مقایسه ۸ ماه مقاومت ملت ایران در فتنه سال ۸۸ با ۸ سال دفاع مقدس، تصریح کرد که نتیجه ایستادگی، بلوغ سیاسی، وحدت و همبستگی؛ نصرت الهی و سربلند بیرون آمدن از فتنه پیچیده  آمریکایی – صهیونیستی بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، ۹ دی را از مصادیق برجسته روزهای خدایی دانست و ادامه داد: عمق و عقبه جریان فتنه باید به خوبی مطالعه شود و ذکر ایام الله، وظیفه است و رازی که دارد این است که این روزها اگر به ­درستی شناخته شود، اضلاع “شکر” و “شکایت” و “عبرت” و “بصیرت” به روشنی قابل مشاهده است. شکر به دلیل دریافت نصرت الهی که حاصل مقاومت و ایستادگی و همراهی با امام است و شکایت نسبت به اصحاب فتنه، جریان نفوذ وگروه­ های ساده لوح و بی بصیرت و افرادی که برای ضربه ­زدن جریان استکباری زمینه­ ساز بودند. همیشه نسبت به آنها شاکی خواهیم بود که خسارت ­های بزرگی به منافع ملی وارد کردند و ملت ما همیشه طلبکار فتنه ­گران و اصحاب فتنه خواهند بود.

تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی
تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

وی اضافه کرد: تاریخ معاصر، برای همه خواص و عموم ملت مایه عبرت است و باید مراقب جریان نفوذ و افرادی که به دلیل گرفتاری­های باطنی و بی ­بصیرتی و ساده لوحی ضربه می خورند و ضربه می ­زنند، باشیم. چنانکه سران فتنه به عقده ­های درونی و حسادت و کم ظرفیتی گرفتار بودند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، با اشاره به ضرورت ارتقاء سطح آگاهی­ عمومی و تحلیل­ روشن نسبت به مجاری نفوذ و شناخت مکر و حیله دشمن، ۹ دی را کابوس استکبار جهانی و یادآوری این مناسبت را موجب ناراحتی معاندان دانست و گفت : علت عصبانیت دشمن این است که اگر امت فتنه ­شناس شد، سلامت جامعه و آینده روشن آن تضمین می ­شود. لذا ۹ دی و طلوع بصیرت ملت را نباید بگذاریم فراموش شود.

حاج علی اکبری تأکید کرد؛ مسئله جنگ روایت­ ها است و هدف دشمن ایجاد ابهام و گرد و غبار در فضای افکار عمومی وتحریف است، تا جای شهید و جلاد عوض شود و افرادی که باید محاکمه شوند در جای سؤال کننده و طلبکار قرار گیرند. در دوگانه تحریم و تحریف، خطرناکتر، تحریف است و اگر زنجیره شیطانی تحریف شکسته شود، تحریم هم شکسته خواهد شد.

وی ادامه داد: امپراطوری رسانه ­ای استکبار، با استفاده از نفوذی­ ها و ساده ­لوح ها و بی­ بصیرت­ ها طراحی شیطانی خودشان را دنبال می­ کنند و نمونه روشن و جدید آن، اعدام عنصر پلید و جاسوس مفلوکی بود که سال­ها با وقاحت برای معاندان ملت و کشور خوش ­رقصی کرد و مدت­ها بر علیه منافع ملی ایران از هیچ عمل غیر اخلاقی و دروغ ­پردازی فروگذار نکرد و با پشت­پا زدن به میهن و مردم خودش، در اردوگاه دشمن ایستاد. در نهایت، مجموعه امنیتی ما با اقتدار و هوشمندی سرویس­ های اطلاعاتی و امنیتی دشمن را تحقیر کردند و او را دستگیر کردند و مراحل بررسی پرونده و محاکمه توسط قوه قضائیه با صبوری طی شد و تمام فرآیندهای قضایی طی شد وحتی امکان تجدیدنظر هم در اختیارش قرار گرفت.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: وقتی یک عنصر پلید و خبیث و مبتلا به فساد اخلاقی به مجازات می ­رسد، امپراطوری رسانه­ ای از آن طرف جیغ بنفش می­ کشد که البته جای تعجب ندارد، چون هم ضرب شست خوردند و هم عنصر وابسته به خود را که روی او سرمایه­ گذاری سنگینی شده بود، از دست دادند. و هم از ادامه عملیات فرزندان انقلابی ملت بیمناک هستند، لذا می خواهند هزینه اقدامات قاطع را برای نظام بالا ببرند، اما عجیب این است که در امتداد خط دشمن، برخی شروع به  مظلوم نمایی و عاطفی­ کردن فضا می­کنند و از طرف دیگر، عناصر ساده لوح و بی بصیرت، تجلی لطف الهی به نظام اسلامی و نقطه ثقل اصلی اقتدار و امنیت ملی و لنگرگاه صلابت وشکوه ملت در برابر استکبار، یعنی ولی امر و شخص امام مسلمین را هدف می­ گیرند. البته انقلاب شکوهمند اسلامی، مصادیق بزرگ­تری از عناصر ساده لوح و کم ظرفیت را که استکبار بر شانه آنها قرار می­ گیرد و سواری می ­گیرد، از سر گذرانده است.

تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی
تبیین جایگاه شهید و جلاد در حماسه 9دی

حاج علی اکبری ادامه داد: برخی از این عناصر در برابر رفعت ولی فقیه، خیلی کوچک هستند، ولی از آنجاییکه خط قرمز امت، حوزه امامت و ولایت است، جسارت به عمود خیمه انقلاب، عواطف عمومی را جریحه­دار می­کند. خصوصاً افرادی که اگر آبرو وجایگاهی دارند، به واسطه بسترهایی بوده که کریمانه توسط نظام اسلامی در اختیار آنها قرار گرفته و با بی­ معرفتی ناشکری می ­کنند و گرفتاری­ های درونی که دارند، در این مواقف بروز می­ کند. برخی بی­ بصیرت­ها به عجله در اظهارنظر و غلبه احساس بر عقل، پرگویی و زیاده­روی کلامی شناخته می ­شوند. مقدر این است که هر کس با نظام مقدس اسلامی زاویه پیدا می­ کند، به تدریج سرمایه تمییز و تشخیص حق از باطل را از دست می­ دهد و به ­شکل شگفت ­انگیزی دچار سقوط می­ شود. تا جایی که می­ تواند به ­عنوان حامی یک عنصر خود فروخته که اخیراً به سزای اعمالش رسید مبدل گردد و صدای کسی شود که مورد نفرت ملت است. در میان تمام ملل دنیا، کسانی که میهن خود را به دشمن می ­فروشند و جاسوسی می­ کنند، منفور هستند و در عین حال، جریان تحریف تلاش می­کند یک جاسوس را مظلوم قلمداد کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یادآور شد: این غوغای رسانه ­ای در چنین شرایطی، برای منفعل کردن و تضعیف نهادهای امنیتی و قضایی کشور است، ولی نهادهای اطلاعاتی ودستگاه قضایی، حساب شده و فارغ از هیاهوها به وظیفه خود عمل می­ کنند و لازم است از تلاشگران عرصه امنیت و قضات قاطع که در برابر مفاسد امنیتی و اقتصادی ایستاده­اند قدرشناسی کنیم  و یقین داریم هوشمندانه و با شجاعت به وظایف خود همچنان عمل خواهند کرد.

حاج علی اکبری اظهار امیدواری کرد: با همت و هدایت ائمه جمعه کشور، برنامه ­های ایام الله دهه بصیرت و میثاق با ولایت، از نهم تا نوزدهم دی ماه امسال و همچنین روز جهانی مقاومت، معطوف به تبیین ابعاد و مؤلفه ­های مکتب حاج قاسم، با محوریت جوانان و تشکل ­های مردمی، باشکوه و دشمن ­شکن برگزار گردد.

منبع: حوزه

بازدیدها: 0

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *