حاج مرتضی طاهری: هدف همایش مداحان، هم‌نوایی در جهاد تبیین است

خانه / اختصاصی هیأت / حاج مرتضی طاهری: هدف همایش مداحان، هم‌نوایی در جهاد تبیین است

حاج مرتضی طاهری:

هدف همایش مداحان، هم‌نوایی در جهاد تبیین است

رئیس هیأت مدیره خانه مداحان : هدف ما از این همایش کاروان‌داری ، آوردن پیدا کردن بانی نیست. این کار را دیگران هم می‌توانند انجام دهند. رسیدن به چشم‌انداز و نقطه نظرات رهبر انقلاب هدف ماست.

هیات رزمندگان : نخستین روز نشست هم‌اندیشی مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام با عنوان «سرمشق فاطمی در عرصه ستای شگری»

به همت خانه مداحان و هیأت رزمندگان اسلام در مشهد برگزار شد.

مرتضی طاهری رئیس هیأت مدیره خانه مداحان در این مراسم اظهار داشت: دوست داشتیم در این همایش، حداکثر مداحان حاضر شوند و افراد موثر و مخاطب‌دار شرکت کنند.

هدف ما از این همایش مداحان کاروان‌داری ، آوردن پیدا کردن بانی نیست. این کار را دیگران هم می‌توانند انجام دهند. رسیدن به چشم‌انداز و نقطه نظرات رهبر انقلاب هدف ماست.که امسال بر موضوع جهاد تبیین در این دوران حساس و خطیر، مجدد تاکید کردند.

وی با بیان اینکه هدف ما مهم و مقدس است، گفت:

گاهی برخی افرادی که جا ماندند، دیده نشدند یا فراموش شدند، مطالبی نقل می‌کنند، اما برکات این اقدام مشهود است. ا

گر کار بی‌نتیجه باشد، هزینه صورت گرفته و تلاش ما گناه محسوب می‌شود.

نشست هم‌اندیشی مداحان

طاهری با اشاره به اینکه هر سال خانه مداحان و هیأت رزمندگان جداگانه هزینه و وقت صرف می‌کردند و اقدام مشابهی برای برگزاری همایش داشتند که امسال همپوشانی و هم‌افزایی شد، ادامه داد: مدیرعامل بانک شهر که برای این همایش کمک کرده است، نوه یکی از پیرغلامان کشور است و به این جامعه ارادت و قرابت دارد. یکی از نتایج این گردهمایی‌ها و نشست‌ها، هم‌افزایی و محبت نهادهای عرصه هیأت و مداحی است. اگر انتقادی می‌شود به دلیل این است که درحال حرکت و پیشرفت هستیم؛ و الا قطار ایستاده را سنگ نمی‌زنند.

رئیس هیأت مدیره خانه مداحان گفت: همایش مداحان مولف، امسال برای اولین‌بار و به عنوان یک کار فراموش شده برگزار شد که موجب معرفی مداحان دانشمند و فرهیخته به جامعه شد.

وی گفت: چنانچه کمک‌های صورت گرفته نبود، حاضر بودیم، صندوق دست بگیریم و پول جمع کنیم تا همایشی در شأن برای مداحان برگزار کنیم.

این همایش بنا بود در کربلا برگزار شود، اما به دلیل شائبه‌های انتخاباتی صرف‌نظر شد. اگر نهادهای مداحی باهم یکی و متحد شوند، دشمنان دیگر نمی‌توانند سم‌پاشی کنند.

طاهری با اشاره به اینکه یکی از اهداف این همایش برنامه‌ریزی برای جهادتبیین در فرصتهای مهم پیش‌روی است تصریح کرد: موفقیت در جهادتبیین نیازمند یک صدایی و هم‌نوایی باهم در جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *