حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی: حضرت معصومه(س) مظهر صبر، ولایتمداری و بندگی الهی است

خانه / اختصاصی هیأت / حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی: حضرت معصومه(س) مظهر صبر، ولایتمداری و بندگی الهی است

حجت الاسلام دکتر رفیعی  :

حضرت معصومه(س) مظهر بندگی الهی

به گزارش خبرنگار هیات رزمندگان اسلام، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم دعای ندبه جمعه در حرم حضرت معصومه (س)

با تبریک ولادت حضرت معصوم(س) و آغاز دهه کرامت به سخنرانی پرداخته و گفت: ماه ذی القعده آغاز میقات حضرت موسی(ع) بود که چهل شب تا شب عید قربان عبادت داشتند. لذا علما در این چهل روز به عبادت و انجام عمل صالح توصیه می کنند.

وی افزود: در روایات عنوانی به عنوان فضیلت دختر وجود دارد که شیخ کلینی در کتاب کافی و کتاب وسایل الشیعه به آن اشاراتی داشته است. در روایت است هر خانه که در آن دختر باشد برکت فراوان و حضور ملایک در آن زیاد خواهد بود. خداوند برای پدر آنها عبادت می‌نویسد. در روایت دیگری اگر کسی دختر خود را شاد کند خداوند ثواب آزاد کردن برده را به او می دهد که ثواب عظیمی دارد.

 

دکتر رفیعی ادامه داد: در روایت است که وقتی کسی از سفر می آید دادن هدیه را از دختر آغاز کند.

کسی که اولاد دختر دارد خداوند والدین او را اهل بهشت قرار می دهد،

طبع دختر لطیف است. حضرت ابراهیم (ع) دختر نداشتند برای همین گاهی اظهار ناراحتی می کرد. عشقی که دختر به والدین دارد بیشتر است و زود با پدر انس می‌گیرد.

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه در قرآن کریم هم از زنان و دختران نام برده شده است. اظهار کرد: قرآن به صورت خاص از دختران شعیب نام می‌برد که به او مشاور می دادند. قرآن کریم از صفات دختران شعیب حیا را نام می برد. آنچه به دختر ارزش می دهد حیا و عفت او است. امروز زن و دختر در غرب به عنوان ابزار است لذا آنها نمی توانند از زن زندگی آزادی سخن گویند. نگاه آنها به زن صرفا شهوانی است. در حالی که در اسلام پیامبر دست دختر خود را می بوسد و او را بسیار عزیز و بزرگ می‌دارد.

 

عفاف برای زنان ارزش است

وی با بیان اینکه در قرآن خداوند از حضرت مریم به پاکی نام برده است. ابراز کرد:

این نشان می دهد که طهارت، عفاف و پاکیزگی برای زنان ارزش است. امروز دختران در جمهوری اسلامی در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند. اسلام برای زنان شخصیت قایل است. اگر در قرآن می فرماید حجاب داشته باشند برای اینکه ادیت نشوند

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی تصریح کرد: این سخن کاملا غلط است که ولنگاری و‌ بی حجابی زن سبب عادی بودن می شود و مردان به زنان نگاه شهوانی نخواهند داشت.

خداوند در ساختار زن زیبایی و جذابیت قرار داده است که باید از چشم نامحرمان پوشیده شود. دختر موسی بن جعفر حضرت معصومه (س) مورد توجه بزرگان و علما بوده است. فاطمه نامی است که حضرت موسی بن جعفر (ع) برای دختر خود انتخاب کرده بودند.

 

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت معصومه(س) مظهر صبر، ولایتمداری و بندگی الهی است. گفت: حضرت معصومه (س) پس از شهادت پدر ۱۸ سال در مدینه با برادر خود زندگی کرده است. سفر امام رضا (ع) به ایران یک سفر سیاسی بود بنابراین خانواده خود را با خود نیاورده بودند. یک سال پس از سفر امام رضا (ع) حضرت معصومه که یک دختر جوان هستند سفر به سوی ایشان را آغاز کردند زیرا ولایتمداری و دفاع از امام برای ایشان بسیار مهم بود. امروز هم در دفاع از مظلومان غزه جوانان و دانشجویان در دانشگاه های اروپا و آمریکا و آسیا قیام کردند چرا که ذات جوان دفاع از حق را دوست دارد.

وی ادامه داد: وقتی رسول‌ خدا (ص) قیام کردند اولین کسانی که از ایشان دفاع کردند جوانان بودند. بیشترین یاران امام زمان (عج) جوان هستند. حضرت معصومه ظلم ستیز است که دفاع از ولی خود برخواست. حضرت زهرا (س) و حضرت زینب(س) نیز نماد ظلم ستیزی بودند.

این کارشناس مسائل دینی در پایان خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) پیش از ولادت حضرت معصومه (س) فرمودند از ما دختری در قم مدفون می شود هر کس او را زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود. چهار امام معصوم بر زیارت حضرت معصومه (س) سفارش داشتند. از بین امامزادگان حضرت معصومه (س) کانون توجه مراجع و علمای بزرگ، امام زمان(عج) بوده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *