آیت الله جوادی آملی صراط

آیت‌الله جوادی آملی: پیامبر و امامان معصوم هم سراج اند، هم صراط اند

خانه / سر تیتر اخبار / آیت‌الله جوادی آملی: پیامبر و امامان معصوم هم سراج اند، هم صراط اند

پیامبر و امامان معصوم، هم سراج اند، هم صراط اند.

آیین عمامه گذاری جمعی از طلاب توسط آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار گردید.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی اظهار داشت: پیامبر و امامان معصوم، هم سراج اند، هم صراط اند. مانند یک بزرگراهی که خودش هم روشن هست. و شما باید درس بخوانید تا سراج شوید. راه را نشان دهید. چرا که صراط اینهایند، میزان اینهایند.

خصیصه ای که در پیامبر گرامی اسلام و اهلبیت عصمت و طهارت هست در هیچ کس نیست. شاید کسی راهنمای خوبی است. و حتی بر فرض که سراج و چراغ باشد، اما صراط نیست و سراج اگر شمس هم باشد. تا «صراط» نباشد، بی ارزش است.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی در توصیه ای به طلاب جوان بیان داشت: مبادا از خودتان غافل باشید. شما می توانید چراغ خوبی باشید. روش ما صراط نیست. سراج است و باید تمام توجهتان به این باشد. تا با رفتار و گفتار خود راه را نشان دهید. همین بزرگراهی که قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت به ما معرفی کرده اند. صراط مستقیم و میزان الاعمال ما ، 14 معصوم هستند. که شما وابسته به اینها هستید. نه بیراهه بروید. و نه راه کسی را ببندید. نیاز جامعه و اقتصاد و مردم را با رعایت ادب و اخلاق، حل کنید. و اساس کار این است که تمامی کارهایتان، قربة الی الله و برابر دستور الهی باشد.

 

ما مثل یک درختی هستیم که پس از چندی خشک شده و هیزم می شود

آیت‌الله العظمی جوادی آملی بیان داشت: غفلت جامعه این است که خودشان را فراموش کرده اند. اینکه از کجا آمده ایم و به کجا می رویم. اکثریت مردم به این فکر نیستند. که آیا ما مثل یک درختی هستیم که پس از چندی خشک شده و هیزم می شود. یا مثل یک مرغی هستیم. که با مرگ، پرواز می کنیم. آنچه بشر و جامعه غربی را گرفتار کرده است همین غفلت است.

 

eheyat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *