سخنان مهم یکی از مؤسسان گردان‌های القسام دربارهٔ طوفان الاقصی

خانه / سر تیتر اخبار / سخنان مهم یکی از مؤسسان گردان‌های القسام دربارهٔ طوفان الاقصی

 سخنان مهم یکی از مؤسسان گردان‌های القسام (شاخهٔ نظامی حماس) دربارهٔ طوفان الاقصی و وضعیت امروز غزه:

۱. دربارهٔ اینکه گفته می‌شود.  «اگر طوفان الاقصی و حملهٔ پیش‌دستانهٔ حماس نبود. اسرائیل کشتار فعلی را راه نمی‌انداخت». باید بگوییم: مردم ما تجربه کرده‌اند و می‌دانند. که کشتار همهٔ این سال‌ها بدون هیچ حمله‌ای بود‌.

مثلاً در سال ۱۹۴۸ که عملیات پیش‌دستانه ای نبود. هم ۵۰۰۰ نفر کشته و ۲ میلیون نفر آواره شدند. پس مردم ما با وجود اینکه معلوم نیست. تا چند ساعت دیگر زنده باشند یا خیر. به عملیات طوفان ایمان کامل دارند.

۲. امروز مردم غزه همان حس فاتحانه ای را دارند. که مردم اروپا بعد از جنگ جهانی دوم و غلبه بر هیتلر و نازی‌ها. روی خرابه های شهرهای خود و در کنار کشته‌های خود داشتند.
ماهم مطمئن هستیم. که بعد از غلبه بر صهیونیست‌ها و آزادی، کشور خود را به بهترین شکل خواهیم ساخت.

حس افتخار

۳. این حس افتخار و فتح و پیروزی، نه فقط در غزه که برای همهٔ فلسطینی‌ها در کرانه باختری و اردوگاه‌ها شکل گرفته است.

۴. محور مقاومت – شامل حزب الله لبنان و حشد شعبی عراق و انصارالله یمن – که در ارتباط با ایران هستند. همگی در میدان مبارزه با اسرائیل و آمریکا حضور دارند. و همین موجب شده محاسبات نظامی رژیم به هم بریزد.

۵. حماس ۴۰ هزار نیروی رزمی در آماده باش و ۶۰ هزار نیروی احتیاط دارد. و غیر از حماس، دو نیروی جهادی دیگر هم در غزه یگان‌های خود را دارا هستند.

۶. در صورت حملهٔ زمینی به غزه دنیا از عملکرد حماس متعجب خواهد شد. قدرت عملیات حماس در سه ضلع زمینی، هوایی و دریایی است.

۷. در یک ساعت ابتدایی عملیات طوفان الاقصی ۳۰ فرمانده ارشد رژیم اسیر شدند.
همچنین بخش مهمی از دستاوردهای این عملیات. اسناد و پرونده های محرمانه نظامی بود. که بعد از تسخیر پادگان‌ها به دست آمد.

۸. اکثر منازل غزه با پنل خورشیدی تولید برق دارند. و برای نیازهای حداقلی خود از آن استفاده می‌کنند.

منابع آب غزه

۹. غزه دو منبع آب اصلی دارد. که یکی از طریق لوله کشی از قدس می‌آید. و یکی از منابع زیرزمینی است. در حال حاضر که اسرائیلی‌ها آب را قطع کرده‌اند. مردم از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌کنند.

۱۰. با همین وضعیت فعلی قادر هستیم. تا یک سال به مقاومت و مبارزه ادامه دهیم.

۱۱. در روزهای ابتدایی، جمعیتی از مردم غزه که در جنوب آشنایانی داشتند به سمت جنوب رفتند. ولی به محض این که موضوع کوچ را مطرح کردند. فوراً به شمال برگشتند و حاضر شدند. زیر بمباران باشند ولی کشور خود را از دست ندهند.

۱۲. هیچ تفکیکی بین مردم غزه و حماس امکان پذیر نیست. همهٔ مردم، خود را عضو حماس می‌دانند و لازم شود. در کنار حماس با ارتش اسرائیل خواهند جنگید.

۱۳. حس مردم غزه این است که کاری انجام دادند. که هیچ نیروی نظامی در خاورمیانه موفق نشده بود. در مقابل اشغالگران صهیونیست‌ صورت دهد.

۱۴. خیلی وقت هست که از گنبد آهنین عبور کردیم. و از ۷ اکتبر تا امروز ۴۰۰۰ نقطه سرزمین اشغالی هدف راکت‌های حماس قرار گرفته. که گنبد آهنین کمتر از ۲۰ درصد آن ها را توانسته رهگیری کند.

۱۵. در جریان عملیات ۱۰ هزار نیروی اسرائیلی را از نوار غزه دور کردیم.

۱۶. هدف اصلی عملیات در کنار همه تلفات ما و دشمن، این بود. که صهیونیست‌ها و شهرک‌نشینان غاصب دچار ارعاب شوند. و بفهمند که سرزمین‌های اشغالی جای امنی برای زندگی آنها نیست. و این روند تا آزادی کامل ادامه دارد.

۱۷. انتظاری برای حضور مستقیم ایران در جنگ نداریم. جمهوری اسلامی ایران هم‌پیمانِ ماست. و اگر امروز ما توان یافتیم. که علیه اسرائیل چنین عملیاتی را اجرا کنیم. به دلیل آموزش‌های نظامی و تأمین تسلیحاتی است. که توسط ایران صورت گرفته است.

۱۸. ما دغدغهٔ زمین یا فقط کشور خودمان را نداریم. مسألهٔ ما، اسلام و عزت مسلمانان است.
راهی که مردم غزه انتخاب کردند. بدون بازگشت است. ما انتخاب کردیم. که با عزت زندگی کنیم.

 

eheyat

 

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *