سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ رویترز: حمایت میلیون‌ها ایرانی از مردم غزه/ديلی استار: روحانی سکوت جامعه جهانی را محکوم کرد

خانه / مطالب و رویدادها / سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ رویترز: حمایت میلیون‌ها ایرانی از مردم غزه/ديلی استار: روحانی سکوت جامعه جهانی را محکوم کرد

حضور پرشور، ‌گسترده و معنا دار ملت ایران در سی پنجمین مراسم روز جهانی قدس از زمان پیروزی اسنقلاب اسلامی ایران مورد توجه ویژه رسانه های خارجی از جمله غربی واقع شد.

روز قدس، روز همبستگی عربی و اسلامی با فلسطین و ملت آن است. 35 سال پیش آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس و روز اعلام همبستگی جهانی با مردم فلسطین برای برخوردار شدن از حقوق مشروع خود نام گذاری شد. در سال 1979 امام خمینی (ره) خواستار انتخاب آخرین روز جمعه رمضان به عنوان روز قدس شد و عرب ها و مسلمانان در سراسر جهان از این مسئله استقبال کردند و روز قدس به مناسبتی سالیانه برای اعلام همبستگی عربی و اسلامی با فلسطین و ملت آن تبدیل شد.


حضور پرشور، ‌گسترده و معنا دار ملت ایران در سی پنجمین مراسم روز جهانی قدس از زمان پیروزی اسنقلاب اسلامی ایران مورد توجه ویژه رسانه های خارجی از جمله غربی واقع شد.  

در این گزارش، بازتاب‌های گسترده این روز بزرگ در رسانه‌های بین‌الملل را دنبال کنید.

الجدید لبنان: مردم سراسر ایران تظاهرات میلیونی برگزار کردند

پایگاه خبری الجدید لبنان نوشت: در تهران پایتخت ایران و دیگر استان های این کشور تظاهرات سراسری و میلیونی ملت ایران آغاز شده است.


خبرگزاری فرانسه: ایرانی‌ها در 700 شهر خواستار مقاومت فلسطینی‌ها شدند

خبرگزاری فرانسه در گزارشی با موضوع راهپیمایی روز قدس در ایران، نوشت: مردم ایران در بیش از 700 شهر در سرتاسر این کشور با حضور در راهپیمایی خواستار مقاومت فلسطینی‌ها در برابر «اسرائیل» شدند.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز


پانوراما الشرق الاوسط: مردم ایران یکصدا فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند

پایگاه پانوراما الشرق الاوسط با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: مراسم روز جهانی قدس به منظور اعلام همبستگی با ملت مسلمان فلسطین و نجات قدس از لوث صهیونیست ها که این روزها جنایات وحشیانه ای علیه فلسطینی ها مرتکب می شوند در ایران برگزار شد.

پایگاه بانوراما الشرق الاوسط گزارش داد: قرار است در 80 کشور دنیا تظاهرات مشابهی برگزار شود و فریاد خشم علیه صهیونیست ها طنین انداز شود.


الرأی کویت: اعلام روز جهانی قدس نشان داد انقلاب ایران نقطه تحولی جهانی بود

روزنامه کویتی «الرای العام» در مقاله‌ای با عنوان «روز جهانی قدس روز تجلی همبستگی اسلامی» نوشت که امام خمینی (ره)، رهبر انقلاب اسلامی در ایران با نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، به خوبی به بزرگی خطر رژیم اشغالگر قدس در سایه توافقنامه‌های ننگین سازش به امضا رسیده با این دشمن صهیونیستی برای امت اسلامی واقف بود.


سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت

خبرنگار شبکه خبری سی ان ان در گزارشی از تهران درباره راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: مردم سراسر ایران با حضور در خیابان‌ها از مردم فلسطین حمایت کرده و علیه اشغالگری اسرائیل و رهبران آن شعار سر دادند.

وی افزود: دهها هزار نفر از مردم تهران با حضور در خیابانها شعار مرگ بر آمریکا و همچنین مرگ بر اسرائیل سر دادند.

این گزارش افزود: تظاهرات امسال با درگیری‌هایی که تاکنون به کشته شدن 700 فلسطینی که بیشتر آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند و ۳۰ اسرائیلی مصادف شده است و همین امر باعث می‌شود تا امروز شور و حرارت بیشتری را در میان تظاهرات کنندگان تهرانی شاهد باشیم.

 
ترند: مردم ایران به طور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند

خبرگزاری «ترند آذربایجان» در انعکاس خبر راهپیمایی امروز روز قدس در ایران نوشت: « رئیس جمهور ایرانیان در راهپیمایی روز قدس شرکت کرد»

ترند نوشت که مردم در گروه‌های بزرگ ده‌ها هزار نفری در تهران و بیش از 700 شهر دیگر  از صبح امروز با حمل پلاکارهایی، شعارهایی را علیه اسرائیل سر دادند.شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پرچم اسرائیل را به آتش‌کشیدند.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

آروتز شوا : فریاد میلیونها ایرانی برای حمایت از مقاومت فلسطین

پایگاه اینترنتی این روزنامه اسرائیلی گزارش داد :‌معترضان ضداسرائیلی در بیش از 700 شهر ایران در حالی آخرین جمعه ماه رمضان را به برگزاری راهپیمایی روز قدس پرداختند که شعارهایی در حمایت از فلسطین و گروه های مقاومت و ضد رژیم صهیونیستی فریاد می زنند . 

این روزنامه همچنین نوشت : مردم روزه دار تهران و دیگر شهرهای ایران امسال با خشم بیشتری نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه به خیابانها آمدند . 

آروتز شوا با انتشار تصاویری از پلاکاردهای مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت : مردم تهران از 9 نقطه مختلف در حالی به سمت دانشگاه تهران در مرکز شهر راهپیمایی می کنند که بر روی پلاکاردهای آنان شعار های ” مرگ بر آمریکا “‌و “‌مرگ بر اسرائیل “‌ نوشته شده بود. 


المنار: حمایت میلیون‌ها ایرانی از مقاومت مردم فلسطین


شبکه تلویزیونی المنار درباره روز جهانی قدس در تهران اعلام کرد: میلیون‌ها نفر از مردم ایران با آمدن به خیابان‌ها تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را محکوم و بر ضرورت حمایت از فلسطینی‌ها تاکید کردند.

این شبکه اعلام کرد: مراسم روز جهانی قدس که امام روح الله موسوی خمینی (ره) آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به این روز نامگذاری کرد در جهان عرب و اسلام برگزار می شود.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ حمایت از قدس در تهران در شبکه رویترز

تصاویر راهپیمایی بزرگ حمایت از قدس در شهر تهران در شبکه تلویزیونی رویترز به صورت زنده پخش شد.

الجزیره: راهپیمایی مردم ایران در حمایت از مردم غزه
 
شبکه تلويزيوني الجزيره انگليسی نوشت: امروز در تهران پايتخت ايران راهپيمايی روز قدس  برای اعلام همبستگی با مردم غزه برپاشده است.

اين راهپيمايی عليه رژیم صهیونیستی و در حمايت از فلسطينی ها در غزه است. اين درحالی است که هجده روز از بمباران غزه سپری می شود.  


فلسطین الیوم: راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در ایران

پایگاه خبری فلسطین الیوم در خبری به بازتاب راپیمایی روز جهانی قدس پرداخت و نوشت: راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس در تهران پایتخت ایران و 770 شهر ایران در پاسخ به ندای رهبر انقلاب اسلامی ایران و در یاری ملت مسلمان فلسطین شروع شد.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

تلویزیون الفرات: خیابان‌های شهرهای ایران شاهد راهپیمایی گسترده در حمایت از غزه بود
 
شبکه الفرات در گزارشی درباره برگزاری مراسم روز قدس در ایران آورده است: مردم ایران اسلامی از صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی میلیونی در حمایت از ملت فلسطین و همبستگی با غزه و بزرگداشت روز جهانی قدس برگزار کردند.

الفرات عراق اعلام کرد: راهپیمایی میلیونی بزرگی در خیابان های شهرهای ایران در همبستگی با ملت فلسطین و نجات قدس از لوث صهیونیست ها برگزار شد.

این رسانه عراقی گزارش داد: مراجع دینی، سازمان ها، موسسات، احزاب، اتحادیه ها و جمعیت های ایرانی با بیانیه های جداگانه ای از ملت ایران خواسته بودند که مشارکت گسترده در راهپیمایی بزرگ امروز داشته باشند.


عاروتص‌شوع: ایرانی‌ها در سرتاسر این کشور با شعار مرگ بر اسرائیل در راهپیمایی شرکت کردند  

پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع» با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در ایران، نوشت: ایرانی‌ها در سرتاسر کشور با شعار «مرگ بر اسرائیل» به خیابان‌ها آمدند.


آر کی نیوز: همزمان با سکوت اعراب میلیون‌ها نفر از مردم جهان از فلسطین حمایت کردند

یک پایگاه خبری هندی در گزارشی نوشت: همزمان با سکوت اعراب درباره حمله به غزه میلیون‌ها نفر از مردم جهان حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کردند.


المیادین: حضور پرشور مردم ایران در همبستگی با مردم غزه


گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین در ارتباط زنده با این شبکه از تهران گفت، راهپیمایی روز قدس در تهران و استان های ایران به نقطه اوج خود رسیده است.

خبرنگار المیادین در گزارش خود از تهران تاکید کرد: دهها هزار نفر اگر نگوییم صدها هزار یا میلیونها نفر در خیابان های شهرهای ایران حضور یافته اند تا از مقاومت حمایت و تجاوز اسرائیل به غزه و فلسطین را محکوم کنند. شماری از تظاهرکنندگان در تهران عروسک هایی را که نماد کودکان شهید فلسطینی هستند در کفن پیچیده اند و به این مراسم آورده اند. 

یک زن تظاهرکننده در پاسخ به این سئوال خبرنگار المیادین که چرا در راهپیمایی شرکت کرده اید گفت: ما آمده ایم تا از زنان و کودکان غزه حمایت کنیم و بگوییم پشتیبان آنها هستیم. 

حازم کلاس افزود: رئیس جمهور ایران و دیگر مقامات ایرانی در راهپیمایی مراسم روز قدس در تهران و دیگر شهرهای ایران شرکت کردند. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در این مراسم حضور داشت به خبرنگاران گفت جنایاتی که اسرائیل در حق زنان و کودکان غزه مرتکب می شود جنایت جنگی است. 

گزارشگر المیادین گفت: مقامات ایرانی نیز در کنار مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت دارند. دو روز قبل از روز جهانی قدس رهبر انقلاب اسلامی ایران گفت، راه حل مسئله فلسطین، مقاومت مسلحانه است و خواستار مسلح شدن مردم فلسطین در کرانه باختری مانند غزه شد. درخواست برای مسلح شدن گروه های فلسطینی و حمایت از گروه های مقاومت فلسطین فقط در سطح رسمی نیست بلکه مردم ایران نیز همین را می خواهند. 

در زمان برگزاری روز قدس، جوانان ایرانی نام خود را در فهرست شهدا ثبت می کنند و کفن می پوشند و آماده اند برای جنگیدن به فلسطین بروند. آنها خواستار ادامه این مسیر هستند و می گویند مقاومت فلسطین دستاوردهای بسیار مهمی داشته است. تظاهرکنندگان ایرانی علاوه بر حمایت از فلسطین، از سکوت بین المللی و کشورهای عربی در برابر جنایات اسرائیل انتقاد می کنند. به رغم گرمی هوا شاهد حضور گسترده مردم در خیابان های تهران هستیم. شعارهای تظاهرکنندگان نشان می دهد آنها امیدوارند مقاومت ادامه یابد و به پیروزی برسد. مردم ایران می گویند مقاومت فلسطین دستاوردهای بزرگی داشته است. 

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

القدس العربی: مردم ایران راهپیمایی میلیونی در حمایت از فلسطینی‌ها برگزار کردند

القدس العربی در گزارشی از مراسم روز جهانی قدس در ایران آورده است: صبح امروز راهپیمایی های میلیونی در تهران و سایر شهرهای ایران در حمایت از ملت فلسطین وساکنان بیگناه  غزه برگزار شد.

القدس العربی نوشت: شرکت کنندگان در راهپیمایی شعارهایی علیه رژیم اسرائیل و در حمایت از ساکنان غزه سر دادند و شعارهایی سر دادند و پلاکاردهایی در ضدیت با اسرائیل حمل کردند و ضمن حمایت از آرمان فلسطین جنایات اشغالگران علیه مردم فلسطین را محکوم کردند.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

مصراوی: راهپیمایی میلیونی ملت ایران در حمایت مردم غزه

پایگاه خبری “مصراوی” مصر در خبری اعلام کرد: راهپیمایی‌های میلیونی مردم ایران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس و اعلام همبستگی با مردم فلسطین و مردم بیگناه غزه صبح امروز جمعه ساعت ده و سی دقیقه، در تهران و سایر شهرهای این کشور آغاز شد.

مصراوی در ادامه نوشت: راهپیمایی مردم ایران در حالی صورت می‌گیرد که اسرائیل از هفدهم ماه جاری میلادی، حمله زمینی خود را به غزه آغاز کرده است.

سی ان ان: به دلیل وقایع غزه تظاهرات امسال در تهران شور و حرارت بیشتری داشت/ پخش تصاویر راهپیمایی بزرگ تهرانی‌ها در رویترز

اسرائیل نشنال نیوز: ایرانیان برای حمایت از مردم فلسطین به خیابان‌ها آمدند
 
پایگاه اینترنتی اسرائیل نشنال نیوز در مطلبی نوشت: ایرانیان در تهران و بیش از 700 شهر و روستا در آخرین جمعه ماه رمضان در اعتراض به اقدامات رژیم اسرائیل تظاهرات کردند و شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

 

يديعوت آحارونوت سخنان رئيس جمهور ايران را در روز جهانی قدس پوشش داد

این نشریه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: رئیس جمهور ایران خواستار اتحاد مسلمانان علیه اسرائیل شد. حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت : سلاح‌های رژیم صهیونیستی در ادامه اشغال اراضی فلسطینیان به آنها کمکی نخواهد کرد.  مسلمانان باید علیه اسرائیل با هم متحد شوند.

 روحانی خطاب به کشورهایی که از اسرائیل حمایت می‌کنند گفت تاریخ درباره همه آنهایی که در قبال جنایات اسرائیل در غزه سکوت کرده‌اند قضاوت خواهد کرد.

پرست تراست هند: ایرانی‌ها حمایت گسترده خود را از مردم فلسطین دوباره اعلام کردند

روزنامه پرس تراست هند در گزارشی درباره روز قدس در تهران نوشت: ایرانیها در سراسر کشور حمایت خود را از مردم فلسطین نشان دادند و علیه جنایات اسرائیل در غزه تظاهرات کردند.

این گزارش افزود: این تظاهرات در تهران و بیش از ۷۰۰ شهر ایران در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار شد.

براساس این گزارش، در پایتخت شاهد معترضانی بودیم که پلاکاردهایی با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل حمل می‌کردند و از نقاط مختلف تهران به سمت مرکز شهر و دانشگاه تهران حرکت کرده بودند.

پرس تراست نوشت: روز قدس که هرساله در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می‌شود امسال مصادف شده بود با هجدهمین روز حمله اسرائیل به نوار غزه.


جروزالم‌پست: ایرانی‌ها در راهپیمایی‌های گسترده پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند

 روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» در گزارشی در مورد روز قدس، راهپیمایی مردم ایران را «گسترده» توصیف کرده و نوشته است که در این تظاهرات پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» روز جمعه راهپیمایی مردم ایران در روز قدس را، راهپیمایی‌ای «گسترده» توصیف کرده و نوشت مردم ایران فلسطینی‌ها را برای مقاومت در برابر «اسرائیل» تشویق کردند.
 

شینهوا: ایرانیها در روز قدس اشغال فلسطین و تهاجم علیه غزه را محکوم کردند

خبرگزاری رسمی چین با پوشش روز قدس در تهران نوشت که ایرانیهای معترض خواستار پایان محاصره غزه شدند و اشغال سرزمینهای فلسطینی را محکوم کردند.

خبرگزاری رسمی چین با اشاره به سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران در روز قدس نوشت: رئیس جمهوری ایران خواستار پایان یافتن محاصره غزه شد. 

شینهوا در گزارش خود آورده؛ صدها هزار نفر از ایرانیها روز جمعه در سراسر کشور روز قدس را گرامی داشتند و همبستگی خود را با مردم فلسطین به نمایش گذاشتند. آنها همچنین اشغال سرزمینهای فلسطینی و حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه را محکوم کردند.


رویترز: خیل گسترده‌ای از مردم در راهپیمایی تهران

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت : ایرانی‌ها روز جمعه در یک راهپیمایی عظیم در سراسر کشور شرکت کردند تا همبستگی خود را با فلسطینیان نشان دهند و از آنها بخواهند برغم حملات اسرائیل علیه غزه، به مقاومت خودشان ادامه دهند.

رویترز گزارش داد: تصاویری که منتشر شد حاکی از حضور خیل گسترده‌ای از مردم در راهپیمایی شهر تهران بود. شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعار می دادند” مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا”. آنها همچنین تصاویری از کودکان کشته شده فلسطینی در دست داشتند.

میلیون ها نفر از مردم در این راهپیمایی که در سراسر کشور برگزار شد شرکت کردند. این راهپیمایی هر سال به نشانه همبستگی مردم ایران با فلسطینی در این کشور برگزار می شود. دولت ایران حمله اسرائیل به غزه را که تاکنون بیش از 800 کشته داشته است و اکثر آنها از غیر نظامیان هستند ، محکوم کرده است. دولت ایران همچنین حمایت خود را از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس ) اعلام کرده است.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی پارچه نوشته هایی را با خود حمل می کردند که روی آنها نوشته شده بود “دفاع از غزه و فلسطین وظیفه دینی ماست”.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی همچنین حمایت آمریکا را از اسرائیل محکوم کردند و پرچم های آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند. 


بازتاب راهپیمایی روز قدس در ایران در روزنامه ایلاف

این روزنامه چاپ لندن در شماره امروز خود نوشت: تلویزیون ایران اعلام کرد به مناسبت روز جهانی قدس و در حمایت از مردم فلسطین در بیش از 700 شهر ایران تظاهرات حمایت از مردم فلسطین برگزار شد. 

این منبع تصریح کرد : در تهران پایتخت ایران تظاهر کننده گان با حمل پلاکاردهایی که بر روی آنها نوشته شده بود “مرگ بر اسرائیل” و “مرگ بر آمریکا” حمایت خود را از مردم فلسطین نشان دادند.

این روزنامه در ادامه این مطلب نوشت : حسن روحانی رئیس جمهور ایران که در این تظاهرات شرکت کرده بود، گفت : جهان اسلامی باید امروز یکصدا اعلام کند که روز خشم و کینه و وحدت مقاومت فلسطین علیه اسرائیل است.


ديلی استار: روحانی سکوت جامعه جهانی را محکوم کرد

پایگاه اینترنتی دیلی استار راهپیمایی روز جهانی قدس در ایران و سخنان حسن روحانی را پوشش داد. 

دیلی استار در پایگاه اینترنتی خود نوشت: ایرانیان در حمایت از فلسطینیان روز جمعه در سراسر کشور تظاهرات کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند. حسن روحانی رئیس جمهور ایران امروز در سخنرانی خود خواستار اتحاد مسلمانان علیه اسرائیل شد.

 او سکوت کشورها در مقابل جنایات رژیم اسرائیل را محکوم کرد. سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه هم گفت امروز دیگر هیچ نقطه‌ای در سرزمین‌های اشغالی برای صهیونیست‌ها امن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *