غزه؛ خط مقدم جهان اسلام است/ کرانه باختری نیز باید مسلح شود

خانه / استان ها / غزه؛ خط مقدم جهان اسلام است/ کرانه باختری نیز باید مسلح شود

معاون پدافند غیرعامل کشور: غزه، خط مقدم جهان اسلام است / کرانه باختری نیز باید مسلح شود

معاون پدافند غیرعامل کشور در جمع حامیان انتفاضه مردم مسلمان غزه و فلسطین در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری گفت: غزه، خط مقدم تمام جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛ سردار غلامعلی حیدری، با اشاره به تاریخچه تشکیل رژیم جعلی اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین پس از خروج انگلیسی ها، گفت: رژیم جعلی اسرائیل در 66 سال پیش با حمایت استکبار جهانی و انگلیس تأسیس شد و فلسطینی ها این روز را روز نکتب نامگذاری کردند.

وی، با اشاره به اهداف استکبار از تشکیل رژیم صهیونیستی افزود: تحکیم سلطه بر جهان اسلام، از بین بردن وحدت اسلامی بین مسلمانان، جذف فلسطین از جهان اسلام، تحقق نقشه اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات، دست اندازی به منافع اقتصادی و سیاسی در منطقه مهم خاورمیانه و همچنین اهرم فشار بودن این رژیم برای استکبار در منطقه از اهداف شوم استکباری از تشکیل رژیم اشغالگر قدس به شمار می روند.

معاون پدافند غیرعامل کشور، تصریح کرد: آوارگی بیش از 6میلیون فلسطینی، اسارت بیش از 6هزار کودک از آغاز انتفاضه، ده ها هزار مجروح و هفت هزار شهید از پیامدهای تأسیس رژیم صهیونیستی می باشد.

سردار حیدری، سکوت طرفداران حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی را یادآور شد و گفت: از سال 1342، حضرت امام خمینی(ره)، یکی از آرمان های انقلاب اسلامی را حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام کرد و با نامگذاری روز قدس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جان تازه ای به کالبد نیمه جان و زخمی فلسطینیان دمیده شد.

وی، الگوگیری مردم فلسطین از ملت قهرمان ایران و تشکیل گروه های مقاومت را عامل ایجاد اعتماد به نفس در مردم فلسطین دانست و اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی ایران و روز قدس، مردم فلسطین اعتماد به نفس خود را بازیافت و با انتفاضه های متعدد، ابتدا با پوست و گوشت و استخوان سپس با سنگ در برابر تجهیزات پیشرفته دشمن ایستادند و مبارزه با سنگ را به اعتقادی تبدیل کرده و حرکت های ناسیونالیستی را کنار گذاشتند و رژیم صهیونیستی را عقب راندند.

سردار حیدری، تخلیه غزه را اولین عقب نشینی رژیم اشغالگر دانست و گفت: باریکه غزه، تنها با وسعت 350 کیلومتر مربعی خود توانست بر دشمن پیروز شود و حکومت و ساختار اداری تشکیل دهد.

وی، فرار یک میلیون نفر از جمعیت و مغزهای اسرائیلی را از آثار انتفاضه برشمرد و گفت: ایجاد امید در مردم فلسطین، کاهش اختلاف نظر و افزایش وحدت بین نیروهای جهادی و مقاومت، فراموش کردن زیاده طلبی های اسرائیل، پاسخ کوبنده موشکی و از بین بردن هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی، تداوم پیروزی های 33 روزه و 22 روزه، کشیده شدن خط بطلان بر اقدامات سازشکارانه، سرخوردگی سران رژیم صهیونیستی و شرمندگی استکبار جهانی و همچنین افشای چهره واقعی مدعیان دروغین حقوق بشر و دموکراسی از پیامدهای ایستادگی مردم مظلوم غزه و مقاومت در برابر صهیونیستها می باشد.

سردار حیدری، تصریح کرد: علاوه بر 11هزار زندانی از مردم فلسطین در زندان های رژیم اشغالگر، مردم غزه در بزرگ ترین زندان سر باز دنیا تحت محاصره رژیم صهیونیستی به سر می برند و مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.

سخنران مراسم باشکوه روز قدس در شهرکرد، غزه را خط مقدم تمام جهان اسلام دانست و گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، مسلح شدن کرانه باختری و وحدت در جهان اسلام و تغییر رویکرد کشورهای عربی و قطع رابطه دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی از ضرورت های امروز جهان اسلام به شمار می روند.

وی، مقاومت و رفراندوم را تنها راه حل مشکل فلسطین دانست و افزود: با رفراندوم و حضور مردم اصلی سرزمین فلسطین در پای صندوق های رأی، اسرائیل نابود می شود.

معاون پدافند غیرعامل کشور در ادامه گروهک تروریستی داعش را نیز طراحی سازمان های سیا و موساد عنوان کرد که پرچم فلسطین را زیر پا می گذارند و شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس را تهدید می کنند.

سردار حیدری، با اشاره به نیاز وحدت و هم فکری و همدلی در داخل کشور نیز، گفت: ملاک ما حرکت ولایت فقیه است و حق نداریم از ولایت یک قدم عقب تر یا جلوتر برویم و همه با هم باید برای توسعه و آبادانی کشور کمک کنیم.

وی، در پایان از حضور باشکوه مردم شهرستان شهرکرد در راهپیمایی روز قدس تشکر کرد و برانگیختن غیض کفار و دشمنان را یک عمل صالح دانست.

در این روز هزاران نفر از مردم مؤمن و روزه دار شهرکرد در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و مسیر چهارراه بازار تا مصلای امام خمینی(ره) این شهر را با سردادن شعارهای ضداستکباری و ضد صهیونیستی پیمودند و جنایات رِِژیم اشغالگر قدس را محکوم و با مردم مظلوم فلسطین و نوار غزه ابراز همدردی کردند.

انتهای خبر /

Views: 189

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *