حجت‌الاسلام رفیعی

لزوم تبیین سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان در ایام فاطمیه

خانه / اختصاصی هیأت / لزوم تبیین سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان در ایام فاطمیه

لزوم تبیین سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان در ایام فاطمیه

لزوم تبیین سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان در ایام فاطمیه

حجت‌الاسلام رفیعی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان بر لزوم استفاده از ظرفیت منابر برای تبیین سیره دفاعی حضرت زهرا از مظلومان و مقابله با ظالمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی استاد حوزه و دانشگاه در بیست و هفتمین نشست هم‌اندیشی سخنرانان مرتبط با هیئت رزمندگان اسلام که در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) برگزار شد.

با اشاره به اهمیت خطابه و لزوم استفاده از ظرفیت منابر و تریبون‌های عمومی برای تبیین گری و آگاه سازی مخاطبان اظهار داشت: ایام فاطمیه یکی از بهترین فرصت‌هایی است. که می‌توان از این ایام در راستای آگاه سازی و جهاد تبیین استفاده ویژه‌ای کرد.

وی در ادامه با اشاره به جنایت های رژیم صهیونسیتی در فلسطین و کشتار مظلومان افزود: یکی از مباحث مهمی که می توان در ایام فاطمیه امسال مطرح کرده. و مد نظر سخنرانان و تریبون دارها قرار گیرد.

پرداختن به سیره حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع و حمایت از مظلومان و مقابله با ظالمان است.

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: در دفاع از مظلوم دو بحث وجود دارد.

اولین آن این است که مظلوم باید از خودش دفاع کند. و دوم این که باید همه مردم از مظلوم دفاع کرده و با ظالمان مقابله کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی تاکید کرد:

باید ویژگی های جامعه سالم و مدینه فاضله برای مردم تشریح و تبیین شود. و در این زمینه در آیات متعددی از قرآن کریم محتواهای بسیاری برای تبیین این موضوع بر مردم وجود دارد. و دفاع از مظلوم دهمین ویژگی جامعه سالم و مدینه فاضله است.

وی در ادامه ایمان، توکل، پرهیز از گناه کبیره و فواحش، گذشت. گوش به فرمان خدا بودن، مشورت، لقمه نماز و انفاق را از جمله ویژگی های جامعه سالم و مدینه فاضله عنوان کرد.

لزوم تبیین سیره حضرت زهرا در دفاع از مظلومان در ایام فاطمیه

دفاع از مظلوم با روش های مختلف

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه می‌توان با روش‌های مختلف و بسیار متعدد از مظلومان دفاع و حمایت کرد. بیان داشت: سخنرانان و تریبون دارها می‌توانند. شیوه‌های دفاع از مظلومان را بیان کرده. و انتشار دهند و این موضوع بسیار خوبی است. که لازم است در ایام فاطمیه مورد توجه سخنران ها قرار گیرد.

اهمیت پرداختن به موضوع خانواده

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی پرداختن به موضوع خانواده و ضرورت تحکیم آن در جامعه اسلامی را از جمله موضوعات مهم دانست. که باید در ایام فاطمیه از سوی سخنرانان مطرح و تبیین شود. و در ادامه خاطرنشان کرد:

سخنرانان و تریبون دارها می توانند در موضوع خانواده مباحثی همچون تشکیل خانواده، تحکیم خانواده، فرزندآوری و تربیت فرزند را مورد بحث قرار دهند. تا به نیازهای جامعه اسلامی در زمینه خانواده پاسخ های لازم داده شود.

لزوم پاسخگویی به شبهات

استاد حوزه و دانشگاه در پایان با اشاره به وجود برخی شبهات در میان جوانان و عموم جامعه و لزوم پاسخگویی به شبهات آنان در منابر توسط سخنرانان و تریبون دارها اظهار داشت:

باید پاسخگویی به شبهات بدون القای شبهه به مخاطبان، مورد اهتمام سخنرانان باشد. و آنان به صورت بسیار هنرمندانه،ساده و عملی پاسخ شبهات را ارائه کنند.

 

eheyat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *