13 آبان استکبار

مراسم 13 آبان در سراسر کشور با موج استکبار ستیزی برگزار شد

خانه / تازه ها / مراسم 13 آبان در سراسر کشور با موج استکبار ستیزی برگزار شد

مراسم 13 آبان در سراسر کشور با موج استکبار ستیزی برگزار شد

مراسم 13 آبان امسال در کشور و علی‌الخصوص در تهران، موج شدیدتری از استکبارستیزی را به همراه داشت. به همین دلیل دانش‌آموزان تهرانی در روز دانش‌آموز امسال تصمیم گرفتند. راهپیمایی اعتراضی خود علیه جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی را از میدان فلسطین شروع و در نهایت مقابل لانه جاسوسی آمریکا، تجمع گسترده خود را برگزار کنند. مراسم روز دانش‌آموز امسال چند فرق اساسی با سال‌های پیش پیدا کرده بود. افزایش بی‌سابقه جمعیت، حضور اقشار مختلف مردم، حضور پررنگ دختران دانش‌آموز و در نهایت اجرای مراسم‌های مختلف در غرفه‌ها از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های راهپیمایی 13 آبان 1402 با سال‌های گذشته بود.

همچنین دانشجویان و طلاب نیز در کنار دانش‌آموزان حضور پیدا کرده بودند تا همصدا با آنان، خشم خود را نسبت به استکبار جهانی فریاد بزنند. تصاویر رهبر معظم انقلاب در کنار سیدحسن نصرالله، سر دادن شعارهایی مانند« ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده»، نصب پلاکاردهای مختلف و با مضمون جنایات رژیم صهیونیستی در غزه همچون « نه می‌بخشیم، نه فراموش می‌کنیم» همگی به افزایش شور و شوق دانش آموزان و مردم در تجمع روز دانش‌آموز کمک کرده بود. در ادامه بارش رحمت الهی بر سر دانش‌آموزان تهرانی نیز مانع دست کشیدن آنان از شعار دادن نشد و همگی حاضر و آماده برای شروع مراسم روز ملی مبارزه با استکبار جهانی شدند.‌

 

13 آبان

شروع مراسم 13 آبان، مقابل لانه جاسوسی

ساعت حدود 10:30 صبح بود و تقریبا تمامی دانش‌آموزان مقابل سفارت سابق آمریکا جمع شده بودند. گروه سرود جمعی از دانش‌آموزان تهرانی که چند روز پیش نیز در محضر رهبر معظم انقلاب سرودی زیبا را اجرا کرده بودند، به عنوان اولین بخش مراسم 13 آبان، سرودی زیبا را در مورد آرمان فلسطین همخوانی کردند. سپس نوبت به دختر
شهید مصطفی صدرزاده رسید و او بیانیه قطعنامه 13 آبان را قرائت کرد. استکبارستیزی، اعلام انزجار از آمریکا و رژیم صهیونیستی، هشدار به کشورهای غربی و آمریکا و آتش‌بس هرچه زودتر در غزه از جمله مهم‌ترین محورهای این بیانیه بود.

زنگ حمایت از دانش‌آموزان مظلوم غزه در ایران

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش و سردار نقدی به عنوان رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت13 آبان از مهمانان و حاضران ویژه این مراسم بودند. وزیر آموزش و پرورش در حاشیه آیین گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهار داشت: پیش از این در نامه‌ای به وزرای آموزش و پرورش کشورهای مسلمان گفته بودم که در ایران زنگ حمایت از مردم و دانش‌آموزان مظلوم غزه را نواختیم و ضروری است که سایر کشورهای مسلمان هم در این خصوص همبستگی و اتحاد خود را اعلام کنند تا این بیداری به یک نهضت جهانی تبدیل شود. وی در ادامه گفت: امروز پیروزتر و پرشورتر از هر سال، آیین ۱۳ آبان ماه برگزار شد و پیامش این بود که آنهایی که قصد آزادی ملت ایران را داشتند، باید اسرائیل را آزاد کنند.

طوفان‌الاقصی، معادلات جهان را عوض کرد

مراسم 13 آبان امسال، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی را به عنوان سخنران اصلی این مراسم به همراه داشت. رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم روز 13 آبان گفت:« تمام گرفتاری‌‌های ما از آمریکاست و تمام گرفتاری‌های ما از اسرائیل است. اسرائیل هم از آمریکاست». این حرف برای 60 سال قبل است. اینجا بود که امام را تبعید کردند. این نگاه و شناخت عمیق امام نسبت به آمریکاست. قالیباف درباره عملیات طوفان‌الاقصی اظهار داشت: اگر ما بر مبانی الهی پیش برویم، آینده از آن ماست. این وعده خداست. عملیات طوفان‌الاقصی یک نمونه عملی است. این عملیات نقطه عطفی بود و تاریخ را جابه‌جا کرد. با صراحت می‌گویم همه استراتژیست‌ها و کارشناسان مسائل ژئوپلیتیکی حالا حرف از نظم نوین جهانی می‌زنند.

این عملیات، معادلات جهان را در سطح بین‌المللی جابه‌جا کرد. رژیم صهیونیستی هر کاری هم بکند. وضعیت به ماقبل این عملیات باز نخواهد گشت. رئیس مجلس در ادامه با اشاره به دست داشتن مستقیم آمریکا در جنایات رژیم صهیونیستی و سخنرانی سال گذشته رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر آزادی ایران گفت: امروز یک سال بعد از آن سخنرانی بایدن، ما در خیابان‌های تهران و ایران اسلامی هستیم و جمع همه آنها و اشراری همانند انگلیس تا خرخره گرفتار بزرگ‌ترین مسائل امنیتی داخلی و خارجی در فلسطین اشغالی و در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای هستند. این عظمت انقلاب اسلامی، امت اسلامی و وعده الهی است. قالیباف در پایان تاکید کرد: مهم‌ترین مبارزه امروز ما در مسائل داخلی حل مشکلات‌ اقتصادی است. امروز مقاومت و تلاش برای گره‌گشایی از مسائل اقتصادی کشور عیناً مبارزه با آمریکاست. این جبهه را باید با اولویت و نگاه مجاهدانه دنبال کنیم، مبارزه مقدس بدانیم و لحظه‌ای از آن غفلت نکنیم.

 

13 آبان در سراسر کشور

مراسم 13 آبان تنها در تهران پرشور برگزار نشد‌ بلکه با وجود اینکه هوای بیشتر نقاط کشور بارانی بود، این مراسم با استقبال گسترده دانش‌آموزان و مردم کشور همراه بود. مردم استکبارستیز ایران در «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» به‌ صورت سراسری در تهران و تمامی استان‌های کشور و بیش از ۱۲۰۰ شهر، با شعار محوری «نظم نو جهانی با نسل آرمانی»، حمایت خود ‌ از آرمان‌های انقلاب اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و همراهی و همدردی خویش با ملت مقاوم و مظلوم غزه را اعلام کردند، اما یکی از زیباترین صحنه‌های مراسم 13 آبان در استان گیلان و شهر رشت بود؛ یعنی جایی که دانش‌آموزان رشتی با وجود باران شدید یک صدا فریاد استکبار‌ستیزی سر دادند.‌

رجزخوانی ابوذر روحی

پس از سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی، نوبت به مداحی و رجزخوانی ابوذر روحی رسید. روحی که پس از اجرای سرود سلام فرمانده محبوبیت بسیاری مخصوصا بین دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها پیدا کرده، دقایقی در مراسم 13 آبان با اشعار ضد‌استکباری، دانش‌آموزان و مردم را همراه خود کرد.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *