شهید عادل رضایی

مصاحبه اختصاصی هیات رزمندگان اسلام با خواهر شهید عادل رضایی

خانه / - / مصاحبه اختصاصی هیات رزمندگان اسلام با خواهر شهید عادل رضایی

مصاحبه اختصاصی هیات رزمندگان اسلام با مسئول محترم هیات پیروان عترت و خواهر شهید عادل رضایی

سلام علیکم ضمن عرض تبریک وتسلیت خیلی تشکر میکنم از اینکه قبول زحمت فرمودید و اجازه مصاحبه را به مادادید. شهید عادلشهید

شهید حاج عادل رضایی در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۶۲ در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود ایشان در اسفندماه سال ۱۳۸۷ ازدواج کردن که ثمره این ازدواج دوفرزند پسر به نامه های محمد هادی ۱۴ ساله و محمد حسن و یک دختر سه ساله بنام زهرا بود.

رابطه شهید با حاج قاسم چگونه بود؟ 

در زمان حیات حاج قاسم این شهیدعزیز بعنوان مداح در بیت الزهرا سلام الله علیها دعوت میشد و در حضور سردار دلها شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی مداحی می‌کرد.پس از شهادت حاجی هم هربار در گلزار شهداء بعنوان مداح دعوت می شد مداحی خود را به نیابت از حاجی انجام میداد.

آیا فعالیت های برادرتان فقط منحصر به مداحی بود ؟ 

خیر ، برادرم علاوه بر مداحی اهل بیت علیهم السلام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هم مشغول بود به عنوان مثال در اردو های جهادی زهکلوت منطقه محروم کرمان شرکت میکرد و فعالیت های فرهنگی و مداحی را به اسم و نیابت از حاج قاسم انجام می داد .

در کار خیر اینقدر فعال بودن که تازه بعد از شهادت خانواده متوجه شدن که تمام بنرهای مربوط به بهزیستی رایگان چاپ می کردند.

این شهید بزرگوار فردی ولایت مدار ، مهربان با اخلاق مردم دوست و مهربان با مردم محروم و مستضعف بودند.

آیا در دیدار مداحان تابه حال به دیدار اقا رفته بودند؟ 

ایشان جهت دیدار با حضرت امام خامنه ای مدظله العالی بعنوان مداح دعوت نشدند و یکی از بزرگ ترین آرزوهیشان مداحی در محضر امامشان بود، ولی در دیدار ۹ دی ماه مردم کرمان امسال به دیدار آقا مشرف شدند.

کمی بیشتر درباره ارادت ایشان به رهبر معظم انقلاب توضیح دهید:

همیشه وقتی در روضه کوچه حضرت زهرا سلام الله می رسید که به این نکته اشاره میکرد که ، همانطور که حضرت زهرا سلام‌ الله علیها دنبال حضرت علی علیه‌السلام می دوید ماهم باید مثل حضرت زهرا دنبال ولی فقیه مان رهبر عزیزتر از جانمان بدویم.

به عنوان خواهر شهید چه پیامی برای اقا دارید؟ 

به حضرت آقا بفرمایید که براش خیلی دعا بکنند .چون تنها جایی که آرزوش بود مداحی کند بیت رهبری در حضور امام خامنه ای مدظله العالی بود . ارزوی پدر و مادرم و خودم که اقا را از نزدیک زیارت کنیم.

آخرین دعای ایشون در مداحی آخرشون که در محل گلزار شهداء ساعت ۱۱ ظهر بود از حضرت زهرا سلام الله علیها خواسته این بود که اسمش را جزء شهدای حاج قاسم بنویسید .

پیکر این شهید عزیز به علت اینکه ایشون مداح و خادم آستان رضوی بودند به مشهد انتقال داده شد تا در حرم طواف داده شود و پس از انجام مرثیه خوانی و مداحی و اقامه نماز به کرمان بازگردانده شده ودر گلزار شهدای کرمان در جوار مرقد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به خاک سپرده شد.-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *