کتاب دقايقي با قرآن

معرفی کتاب| دقايقي با قرآن

خانه / قرآن و عترت / قرآن / کتابخانه قرآن / معرفی کتاب| دقايقي با قرآن

مجموعه حاضر شامل سیصد نکته و لطیفه با موضوعات اخلاقی، اعتقادی، کلامی، اجتماعی است. نویسنده قسمتی از این نکات را در پیام‌های سه دقیقه‌ای و برخی را در پیام‌های یک دقیقه‌ای ارائه داده است. وی در همه این نکات ابتدا با نقل آیه و ترجمه آن به نکات و پیام آن به صورت مختصر می‌پردازد و در این زمینه از روایات تفسیری بهره است.

کتاب دقايقي با قرآن
کتاب دقايقي با قرآن

مجموعه حاضر شامل سیصد نکته و لطیفه با موضوعات اخلاقی، اعتقادی، کلامی، اجتماعی است. نویسنده قسمتی از این نکات را در پیام‌های سه دقیقه‌ای و برخی را در پیام‌های یک دقیقه‌ای ارائه داده است.

مجموعه حاضر را می‌توان یک دائرةالمعارف قرآنی دانست که حاوی صدها موضوع قرآنی در زمینه‌های متعدد است که مۆلف آن‌ها را به شکل موجز در یک مجلّد ارایه داده است.

برخی از موضوعات این کتاب شامل:

صله رحم – آداب تلاوت قرآن – آثار و برکات روزه – لباس در قرآن – پرسش های قیامت – شعور حیوانات – تغذیه در اسلام – فوائد امر به معروف – ازدواج موقت – اهمیت ازدواج – غنا و موسیقی – آثار مخرب موسیقی و غنا – احسان به والدین – سیمایی از نماز – تواضع – اخلاص – راه های کسب اخلاص – روش برخورد با مخالفان – اهمیت تدبر در قرآن – تمسخر و استهزا در قرآن – چرا عبادت کنیم و ده ها عنوان و موضوع دیگر

نوشته: قرائتی، محسن، ۱۳۲۴ –

هیات رزمندگان اسلام

منبع: مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *