مهم ترین عامل خانه نشینی حضرت علی علیه السلام، نبود فهم و درک ولایت دربین مردم بود

خانه / استان ها / مهم ترین عامل خانه نشینی حضرت علی علیه السلام، نبود فهم و درک ولایت دربین مردم بود

حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب در جمع مردم مؤمن و روزه دار در مسجد جامع شهرکرد، گفت: مهم ترین عامل خانه نشینی و شکست حکومت حضرت علی علیه السلام، نبود فهم و درک ولایت دربین مردم بود.

طائب7

حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب در جمع مردم مؤمن و روزه دار در مسجد جامع شهرکرد، گفت: مهم ترین عامل خانه نشینی و شکست حکومت حضرت علی علیه السلام، نبود فهم و درک ولایت دربین مردم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛ اساتیدحوزه و دانشگاه در این مراسم گفت: بهترین عمل در لیالی قدر و بهترین دخالت در مقدرات خوب برای انسان مذاکره علم و فراگیری دانش است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب با طرح این سوال که آیا شب قدر، در زندگی سالانه ما جبری رخ می دهد و هر عملی امشب مقدر شد تا سال آینده همین خواهد بود و ما نمی توانیم آنها را تغییر بدهیم، تصریح کرد: امشب آغازی است برای عمل سالیانه ما تا شب قدر آینده و این بدین معناست که ما امشب راه و جهت عمل را مشخص می کنیم یعنی ما متوجه باشیم تو کدام جاده و چگونه می رویم و بفهمیم برای یک سال آینده چکار باید کنیم و این جبر نیست.

وی با اشاره به اینکه آخرتی که ما می خواهیم برویم و اطلاعاتی از آنجا نداریم و با توجه به اینکه رفتن جایی بدون اطلاعات موجب ضرر آدم می شود پس چکار باید بکنیم، افزود: تنها منبعی که می تواند به ما اطلاعات بدهد و راه را مشخص کندقرآن است.

حجت الاسلام طائب گفت: یکی از مواردی که در این دنیا به درد انسان می خورد یقین است به طور مثال اگر یقین کردیم آخرتی وجود دارد پس به دنبال عمل می رویم اما یقین در آخرت به درد انسان نمی خورد چون وقتی در آنجا به یقین رسیدیم به فکر عمل می افتیم که آنجا دیگر جای عمل نیست و جای پاسخگویی است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: سبک زندگی ما باید در لیالی قدر بصورت سبک زندگی سالانه تعیین شود که انسان با چه مدل زندگی می تواند به سرمنزل مقصود برسد.

حجت الاسلام طائب همچنین با اشاره به زندگی حضرت علی علیه السلام و ابعاد مختلف دوران بعد از رحلت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلّم، گفت: مهمترین عامل شکست حکومت حضرت علی علیه السلام، نبود فهم و درک ولایت دربین مردم بود.

مراسم شب احیای 23 ماه مبارک رمضان با تلاوت قرآن مجید، زیارت عاشورا و جوشن کبیربرگزارشد.

شایان ذکراست:مراسم احیای شب 27ماه مبارک رمضان نیزازساعت 22:30در مسجدجامع شهرکردبرگزار می شود.

همچنین مراسم سخنرانی و قرائت فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی که از اولین شب ماه مبارک رمضان آغاز شده تا آخرین شب این ماه مبارک هرشب از ساعت 22:30 الی :22:30 در مسجدجامع شهرکرد با سخنرانی و قرائت ادعیه توسط حجت الاسلام دکترشاهرودی برگزار خواهدشد.

مراسم سخنرانی و قرائت فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی در دهه اول و دوم ماه مبارک رمضان توسط حجج اسلام سیدرضا عبدالله زاده و روح الله ملکی برگزارشد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *