نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟ + تصاویر

خانه / گوناگون / نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟ + تصاویر

به نظر می‌رسد نماز جمعه‌ای که ابوبکر البغدادی آن را اقامه کرده بود، کپی‌برداری از سریالی به نام حاکم ستمگر باشد. نویسنده و کارگردان این سریال، یک یهودی ساکن سرزمین‌های اشغالی است که ردپایش در سریال آمریکایی هوملند و شخصیت مسلمان تروریست آن نیز دیده می‌شود.

کپی از سریال‌هایی که اخیرا توسط یک نویسنده اسرائیلی به نام «گیدئون راف» ساخته شده است، سریال «حاکم ستمگر» است. سریال ضد اسلامی حاکم ستمگر به کارگردانی و تهیه‌کنندگی گیدئون راف طی ماه‌های اخیر با اعتراضات و خشم مسلمانان جهان روبرو شده است. همچنین وی نویسنده و کارگردان نسخه یک سریال اسرائیلی به نام «زندانیان جنگ» است که بعدها  سریال آمریکایی هوملند از روی آن ساخته می‌شود.

نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟
تصاویر منتشر شده از نماز جمعه داعش

در سریال هوملند شخصیتی به نام ابونظیر وجود دارد که یک روحانی مسلمان و البته در سریال هوملند یک شخصیت تروریست! است. شباهت کاراکتر ابونظیر با ابوبکر البغدادی سرکرده داعش، بسیار زیاد بوده و حتی معماری مسجدی که داعش در آن اقدام به برگزاری نمازجمعه کرده بود، به معماری مسجدی که در فیلم حاکم ستمگر دیده می‌شود شباهت دارد. به نظر می‌رسد مدل روحانی‌سازی گدیئون راف در فیلم‌هایش تغییری نمی‎کند.

نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟
ابونظیر در سریال هوملند
نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟
مسجد سریال حاکم ستمگر
نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟
روحانی سریال ستمگر در حال خواندن قرآن

سریال حاکم ستمگر، داستان حکومت‌داری همراه با ظلم و ستم در کشوری فرضی را نشان می‌دهد که ظاهر آن شبیه سوریه امروزی بوده اما پرچم آن ترکیبی از پرچم سوریه و ایران است.

نمازجمعه داعش از کدام سریال هالیوودی کپی شده بود؟

Views: 264

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *