هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

خانه / پیشنهاد ویژه / هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین گفت: با توجه به نپذیرفتن زائر خارجی از سوی عراق در ایام اربعین، هیج موکبی در مرزها راه‌اندازی نمی‌شود و فعالیت موکب‌ها امسال متفاوت از گذشته و در قالب سه پویش خواهد بود.

هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام به نقل از فارس؛ یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه اربعین امسال به دلیل شیوع کرونا عراق زائر خارجی نمی‌پذیرد، اظهار داشت: امسال با توجه وضعیت موجود برنامه موکب‌های اربعینی نیز متفاوت از گذشته صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه موکب‌های اربعینی از ماه‌ها قبل خود را برای اربعین آماده کرده بودند، افزود: با اطلاعیه ستاد مرکزی اربعین و اعزام نشدن زوار به عراق در ایام اربعین، موکب‌ها نیز متناسب با این اطلاعیه فعالیت می‌کنند.

هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود
هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

افضلی با بیان اینکه با توجه به تصمیم عراق موکب‌های اربعینی در هیچ مرزی راه‌اندازی نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا و وضعیت اعزام نشدن زائران به عراق، در مرزها نیز هیچ موکبی نداریم. البته برای اعزام موکب سلامت به عراق اعلام آمادگی کردیم و منتظر تأیید آنها هستیم.

دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اقدامات جایگزینی در ایام اربعین امسال افزود: موکب‌ها همیشه به ویژه در بحران‌ها پای کار بودند که امسال نیز با توجه به برپا نشدن موکب‌های پذیرایی و اسکان برای زوار اربعین، سه پویش طراحی شده تا عاشقان سیدالشهدا علیه السلام بتوانند نذورات خود را در قالب طرح‌های مختلف به دست نیازمندان برسانند.

وی پویش «مهر اربعین» را یکی از اقدامات جایگزین فعالیت موکب‌های اربعینی عنوان کرد و گفت: امسال طرح پویش مهر اربعین به منظور تهیه لوازم التحریر دانش‌آموزان مناطق محروم اجرایی شده است و همچنان نیز ادامه دارد. همچنین پویش «مهر عشق» برای کمک به بازسازی عتبات و احداث صحن حضرت زینب سلام الله علیها از امروز فعالیت خود را آغاز کرده است.

هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود
هیچ موکبی در مرزها فعال نخواهد بود

افضلی با بیان اینکه پویش «مهربانی» نیز به منظور کمک به نیازمندان و تهیه بسته‌های معیشتی از دهم صفر آغاز می‌شود، تصریح کرد: تهیه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان از ماه‌های قبل نیز اجرایی شده است که با توجه به لبیک به فرمایش امام خامنه ای این پویش از ۱۰ تا ۲۰ صفر پررنگ‌تر از گذشته خواهد بود.

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *