وداع با جهادگران بسیجی در معراج شهدا

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / شهدا / امر به معروف / وداع با جهادگران بسیجی در معراج شهدا

مراسم وداع با پیکر مطهر جهادگران بسیجی، امین آقابابا شیرازی و سیدامیر فارس حسینی در معراج شهدای تهران برگزار شد.

مراسم وداع با پیکر مطهر جهادگران بسیجی، «امین آقابابا شیرازی» و «سیدامیر فارس حسینی» شب گذشته دوشنبه ششم شهریور ماه 96 در معراج شهدای تهران برگزار شد. در این مراسم اعضای خانواده، بستگان و دوستان این شهدای جهادگر نیز حضور داشتند و برای آخرین بار با پیکر آن‌ها وداع کردند.

امین شیرازی 34 ساله و دانش‌آموخته عمران و سید امیر فارس‌حسینی 21 ساله دانشجوی ترم آخر معماری دانشگاه امیرکبیر بودند که در حادثه رانندگی حین انجام کار جهادی دعوت حق را لبیک گفتند.

روز پنجشنبه، 2 شهریور اتوبوسی متشکل از 30 نفر از فعالین فرهنگی جهت محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی عازم گیلانغرب می‌شوند. در اردوهای جهادی معمولا یک روستا به عنوان محل اسکان دائمی در نظر گرفته شده و عملیات عمرانی در چند روستای نزدیک بصورت موازی پیش می‌رود، به این معنی که جهادگران هر روز برای انجام پروژه در محب حاضر شده و در انتهای روز، به محل اسکان خود بازمی‌گردند که با توجه به وضعیت راه‌های بین روستایی تقریباً در تمام اردوهای جهادی وسیله نقلیه مورد استفاده وانت نیسان است.

در این اردو روستای ویژنان از توابع گیلانغرب به عنوان روستای محل اسکان و سه روستای دیگر که یکی از آن‌ها مورت شاوله بود، به عنوان روستاهای مورد عملیات در نظر گرفته شده بود. فاصله بین این روستاها و محل اسکان کمتر از 10 دقیقه است، اما هنگامی که نیسان جهادگران پس از پایان کار آن روز در راه بازگشت به محل اسکان بود، با بی‌احتیاطی راننده بومی نیسان واژگون می‌شود. متاسفانه در این حادثه دو نفر از جهادگران شهید و 11 نفر دیگر مصدوم و به بیمارستان منتقل می‌شوند. این گروه جهادی موسس «سه‌شنبه‌های مهدوی» هم بود که حدود 12 هفته سه‌شنبه‌ها به میان مردم رفته و با شربت و گل در گرمای تابستان از آنها پذیرایی می‌کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *