وصیت نامه شهید مرتضی چگینی

خانه / اختصاصی هیأت / وصیت نامه شهید مرتضی چگینی

شهید مرتضی چگینی، یادگار «محمدباقر» و «دختربس» بیستم فروردین ماه سال 1338 در شهرستان تهران به دنیا آمد. وی تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند صنایع دفاع پارچین بود. سال 1361 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. از سوی ارتش در جبهه حضور یافت.

این شهید گرانقدر بیست و چهارم دی ماه سال 1365 در زبیدات عراق بر اثر اصابت ترکش به سر به شهادت رسید. مزار وی در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

وصیت‌نامه شهید «مرتضی چگینی» را در ادامه مرور می‌کنیم:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«يَـٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ هَلۡ أَدُلُّكُمۡ عَلَىٰ تِجَٰرَةٖ تُنجِيكُم مِّنۡ عَذَابٍ أَلِيمٖ

تُؤۡمِنُونَ بِٱللَّهِ وَرَسُولِهِۦ وَتُجَٰهِدُونَ فِي سَبِيلِ ٱللَّهِ بِأَمۡوَٰلِكُمۡ وَأَنفُسِكُمۡۚ ذَٰلِكُمۡ خَيۡرٞ لَّكُمۡ إِن كُنتُمۡ تَعۡلَمُونَ». (آیه 10و 11سوره صف)

رضیت با الله ربا و بالاسلام دیناً و بحمحمد صلی الله علیه و اله نبیاً و بعلی اماماً و بالحسن و الحسین و علی و محمد و جعفر و موسی و علی و محمد و علی والحسن والخلف الصالح علیهم السلام ائمه و ساده و قاده بهم اتولی و من اعدائهم ابترء

با سلام درود بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان (ع) و نایب بر حقش خمینی کبیر و با سلام درود بر شهیدان به خون خفته، اگر دنیا ما را محاصره اقتصادی می‌کند فرزند زمانیم و پیشوایان علی (ع) امام خمینی، اگر دنیا ما را محاصره نظامی می کند فرزند محرمیم و پیشوایان حسین(ع) امام خمینی.

اکنون که عازم جبهه نور علیه ظلمت هستم. می خواهم چند کلمه ای وصیت بنویسم باشد که مورد قبول خداوند قرار گیرد.

ما که به یاری خدا عازم جبهه اسلام هستیم. برای رضای خدا و خشنودی خدا و برای لبیک گفتن به ندای هل من ناصراً ینصرونی امام حسین و لبیک به ندای امام خمینی به جبهه می روم و هدف اصل رضای خدا است من که به جبهه می روم هدفم این نیست که پیروز بشویم یا شکست و یا شهید بشوم.

بلکه هدف و منظورم احساس وظیفه و تکلیفی است که خداوند برای ما گذاشته که باید این تکلیف را به یاری خودش انجام دهیم. حالا اگر در این راه پیروز شدیم چه بهتر اگر شکست بود وظیفه خودمان را انجام داده ایم. چرا که خداوند فقط از ما فقط تکلیف و وظیفه می خواهد.

اگر هم شهید شدیم چه سعادتی بالاتر از شهید شدن در راه دوست و معشوق و بهترین عبادت در راه خدا. جهاد در راه خداست. و من از آن موقع که فهمیدم بهترین عبادت جهاد در راه خدا است زن و بچه و مادر و پدر و مال دنیا را رها کردم و به سوی خدا در جبهه ها شتافتم که بهترین راه خودسازی و شناخت خدا در جبهه است.

این دنیا ی فانی و زودگذر است. به این دنیا دل نبدید. این دنیا محل آزمایش ما انسانها است. این دنیا حمامی است که ما باید بیایم و در این حمام خودمان شستشوی بدهیم و پاک شویم و به سوی آن کسی برویم که ما را از نیستی به هستی آورد. این دنیا از این جهت خوب است که محل وحی خداست و سجدکاه مومنین است. در این دنیا هر کاری که می کنید خدا را فراموش نکنید.

همه کارهایی را که می کنید. با نام خدا انجام دهید. اگر کاری با نام خدا شروع نشود نابود شدنی است خداوند می‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا آمنو» ای کسانی که ایمان آورده اید ایمان بیاورید چرا خداوند دو بار تکرار کرده ایمان بیاورید به خاطر اینکه می گوید ای کسانی که به زبان ایمان آورده اید با قلب هم ایمان بیاورید.

چرا ما می دانیم دروغ و غیبت و گناه بد است ولی انجام می دهیم به خاطر اینکه هنوز ما ایمان قلبی نیاورده ایم اگر ایمان قلبی بیاوریم هرگز دروغ نمی‌گویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *