پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب بمناسبت درگذشت ماموستا مجتهدی

خانه / گوناگون / پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب بمناسبت درگذشت ماموستا مجتهدی

درگذشت ماموستا مجتهدی امام جمعه سنندج و علما برجسته اهل سنت، موجی از واکنش‎ها و پیام تسلیت مقامات برجسته کشور و همچنین غم و اندوه مردم منطقه کردستان را به دنبال داشته است.

ماموستا مجتهدی که علاوه بر شان بالای علمی و پرورش علمای بزرگ اهل سنت در کشور، از محبوبیت مردمی ویژه‌ای در منطقه کردستان برخوردار بود، بصورت ویژه تلاش خود را برای زندگی دوستانه اهل سنت و شیعه در منطقه کردستان مبذول داشت که البته این تلاش ها ثمرات پربرکتی داشته و می توان او را به عنوان نماد روحانیت اصیل، مردمی و البته عالم اهل سنت ایران دانست.

به مناسبت درگذشت این عالم بزرگوار، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت این نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه‌ی اهل سنت سنندج را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت روحانی مُصلح و فاضل، جناب ماموستا حسام الدین مجتهدی از علمای برجسته‌ی شافعی و نماینده‌ی مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه‌ی اهل سنت سنندج رحمة الله علیه را به عموم مردم مؤمن و انقلابی کردستان و به خانواده و بازماندگان محترم ایشان تسلیت عرض میکنم.
این شخصیت خدوم و کهنسال که بسیاری از علمای منطقه شاگردان وی به شمار میرفتند، از جمله‌ی وفاداران به پیام انقلابی اتحاد مسلمانان بوده و با روحیّه‌ی تقریب میان فِرَق اسلامی، به وظایف روحانی اشتغال داشت.
رحمت و مغفرت حق متعال را برای ایشان مسألت میکنم.
سیّد علی خامنه‌ای
6 اردیبهشت 1393

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *