حاج قاسم سلیمانی جایزه صلح نوبل

اگر نوبل سیاسی نبود حاج قاسم شایسته ترین فرد برای جایزه صلح نوبل بود.

خانه / سر تیتر اخبار / اگر نوبل سیاسی نبود حاج قاسم شایسته ترین فرد برای جایزه صلح نوبل بود.

امیرعبداللهیان: سردار شهید سلیمانی شایسته ترین نماد صلح جهانی است.

وزیر امور خارجه در واکنش به اقدام سیاسی کمیته صلح نوبل گفت: لایق‌ترین نماد صلح جهانی، سردار فداکاری بود که ۲ دهه با تروریسم و خشن‌ترین جنایتکاران مبارزه و امنیت منطقه و جهان را تضمین کرد.

نوبل سیاسی

کمیته صلح نوبل در اقدامی سیاسی اقدام به اعطای جایزه به نرگس محمدی کرد.

این اقدام سیاسی با واکنش ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی روبرو شد. و آن را محکوم کرد. و گفت:‌

شاهد آن هستیم که کمیته صلح نوبل، اقدام به اعطای جایزه صلح به شخصی کرده است. که به دلیل نقض مکرر قوانین و ارتکاب اعمال مجرمانه محکوم شده است. این اقدام را حرکتی مغرضانه و سیاسی کاری دانسته و محکوم می‌کنیم.

در همین خصوص نیز حسین امیرعبداللهیان امشب (جمعه) ۱۴ مهر ماه در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: لایق‌ترین نماد صلح جهانی، سردار فداکاری بود. که ۲ دهه با تروریسم و خشن‌ترین جنایتکاران مبارزه و امنیت منطقه و جهان را تضمین کرد.

حاج قاسم سلیمانی جایزه صلح نوبل

وی افزود: حضور ده‌ها میلیونی مردم در تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی در ایران و عراق و همدلی جهانیان، باشکوه‌ترین و ماندگارترین اعطای جایزه صلح در تاریخ بود.

اهدا سیاسی جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی

کمیته نوبل نروژ امروز جمعه ۱۴ مهر اعلام کرد جایزه سال ۲۰۲۳ خود را به نرگس محمدی اهدا می‌کند. دبیر این کمیته گفت: این جایزه به پاس مبارزه نرگس محمدی علیه «سرکوب زنان در ایران»! و تلاش او در راستای «ارتقای حقوق بشر و آزادی برای همگان!» داده می‌شود.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *