کم کاری و کوتاهی در امر حجاب و عفاف، خیانت به نسل جامعه است و با نهضت امام و شهداء سازگار نیست

خانه / استان ها / کم کاری و کوتاهی در امر حجاب و عفاف، خیانت به نسل جامعه است و با نهضت امام و شهداء سازگار نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در جمع بانوان چهارمحال وبختياري به مناسبت روز عفاف و حجاب در مهدیه مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد، از دولتمردان خواست در راستای ترویج حجاب در جامعه به وظیفه خود عمل کنند.

حجاب

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در جمع بانوان چهارمحال وبختياري به مناسبت روز عفاف و حجاب در مهدیه مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد، از دولتمردان خواست در راستای ترویج حجاب در جامعه به وظیفه خود عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال وبختیاری؛حجت الاسلام والمسلمین محمدعلي نکونام گلپایگانی، تصریح کرد: دشمنان اسلام، با مسئله حجاب و عفاف، اعتقادات مردم را هدف گرفته اند و از این طریق می خواهند به نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور ما آسیب بزنند.

وی، عفاف و حجاب را سيره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها دانست و از دولتمردان خواست به وظيفه خود در این زمینه به خوبي عمل کنند.

امام جمعه شهرکرد، اظهار داشت: کم کاري و کوتاهي در مسئله حجاب و عفاف، خيانت به نسل جامعه است. مسئولین نمي توانند بي خيال بنشينند تا افراد با ظاهر نامتعارف در جامعه حاضر شوند و هنجار شکني کنند.

نماینده ولی فقیه در استان، رعایت حجاب و عفاف را وظیفه همه اعم از مرد و زن دانست و تصریح کرد: تبيين مرز بين زن و مرد به سلامت جامعه کمک مي کند. جامعه اگر سلامتش به خطر بيفتد در آن هم دين و هم نسل آينده متزلزل مي شود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام بيان گفت: ما شاهد هستيم دشمنان اسلام از حجاب وحشت دارند و از طرق مختلف به ترويج بي بندوباري با يک هدف مشخص آن هم متزلزل کردن پايه هاي جامعه و خانواده در تلاش هستند.

وي به حادثه مسجد گوهرشاد و زنده نگه داشتن ياد و خاطره افرادي که در اعتراض به کشف حجاب توسط رضاخان ملعون به شهادت رسيدند، اشاره کرد و گفت: دولتمردان بايد وظيفه خود را به خوبي انجام دهند، کم کاري و کوتاهي خيانت به نسل جامعه است آنها نمي توانند بي خيال بنشينند تا افراد با ظاهر نامتعارف در جامعه حاضر شوند.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری ، ضمن گلایه از کوتاهی دولتمردان در این زمينه، اظهار داشت: دولتمردان در این زمینه به خوبي عمل نکرده اند و نتوانسته اند به درستي به وظيفه خود جامعه عمل بپوشند و اجراي قانون را در برنامه اوليه خود قرار دهند.

رئیس شورای عمومی فرهنگ استان، ادامه داد: اين کم کاري ها و بي خيالي هاي مسئولين و دولتمردان در زمينه فرهنگي به خصوص عفاف و حجاب با نهضت امام (ره) و شهداء سازگار نيست.

امام جمعه شهرکرد، حجاب را جزء اصالت هاي جامعه با فرهنگ اسلامي دانست و بيان داشت: رهبر معظم انقلاب امسال را سال فرهنگ ناميده اند که يکي از ارکان مهم فرهنگ عفت، حيای عمومي و پاکدامني است و اين گونه اصالت ها است که لازمه جامعه اسلامي مي شود.

وي بيان کرد: نمي شود اين گونه مطالبات را از افراد خاصي داشته باشيم بلکه انسجام همه دستگاه ها را خواستاريم زيرا حوزه عفاف و حجاب يک مطالبه عمومي است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام ، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی دانست و خواستار عمل آحاد مردم و مسئولین به این فریضه دینی در راستای اصلاح فرهنگ حجاب و عفاف و ارتقای سلامت جامعه شد.

گفتنی است: طوماری از سوی بانوان حاضر در این مراسم(جنبش مدافعان حریم ولایت) در حمایت از فرهنگ حجاب و عفاف و احیای فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه تهیه و امضا شد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *