یک برآورد مهم اطلاعاتی از حملات رژیم صهیونیستی به غزه و نقش عربستان در عملیات «صخره سخت»

خانه / مطالب و رویدادها / یک برآورد مهم اطلاعاتی از حملات رژیم صهیونیستی به غزه و نقش عربستان در عملیات «صخره سخت»

رژیم صهیونیستی از آغاز دور جدید حملات به غزه هر جنایت جنگی که خواسته، انجام داده است.

این رژیم تاکنون بیش از ۹۰ نفر فلسطینی را در نواز غزه به شهادت رسانده و هر لحظه به شدت حملات خود نیز افزوده است. بیش از ۴۰۰ حمله به نوار غزه صورت پذیرفته که بسیار قابل تامل می باشد.
با این وجود برخی اخبار دریافتی خبرنگار جهان نیوز از یک برآورد اطلاعاتی مهم نشان می دهد که عوامل زیر از جدی ترین دلایل حملات گسترده رژیم صهیونیستی با عنوان «صخره سخت» به غزه بوده است.
الف: عربستان سعودی طی ماه های اخیر به خصوص از زمان آغاز دور جدید مذاکرات هسته میان ایران و گروه ۱+۵ به رژیم صهیونیستی به شدت نزدیک شده است. این نزدیکی همکاری بی سابقه اطلاعاتی و منطقه ای را در پی داشته است.
ب: دستگاه اطلاعات عربستان سعودی معتقد است برای تضعیف ایران پس از درگیر کردن گسترده سوریه، حزب الله و عراق به گروه های تکفیری در مرحله بعدی باید حماس و جهاد اسلامی نیز به عنوان بازوهای ایران در فلسطین نیز به شدت تضعیف شود.
ج: پس از هماهنگی میان رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، آمریکایی ها نیز از این حمله اطلاع پیدا و آن را تایید می کنند. در این میان مقرر شده است آمریکایی ها تنها با رضایت رژیم صهیونیستی و عربستان و پس از برآورد دقیق عدم به صرفه بودن ادامه جنگ، به عنوان میانجیگری برای حل و فصل درگیری به موضوع ورود پیدا کنند.
در همین حال، عوامل ذیل نیز به صورت اجمالی دیگر دلایل حمله رزیم صهیونییستی به نواز غزه از طرف کارشناسان مطرح شده است:
۱- تنش‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی‌ها پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به‌نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس زنده زنده سوزانده شد. این جنایت هولناک می توانست در افکار عمومی نفرت بی سابقه ای از اسراییل را به جای بگذارد. رژیم صهیونیستی اینک با حمله به غزه تلاش می کند که این اتفاق غیرانسانی را از اذهان دور کند.
۲- مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل به روزهای اوج خود رسیده است، افکار عمومی در دنیا با تلاش گسترده رسانه های غربی متوجه برزیل و اتفاقات آن است. بازتاب حمله به غزه در چنین شرایطی بسیار کمتر مورد توجه قرار می گیرد و بنابراین حمله فلسطین در چنین شرایطی فرصت بسیار مناسبی است.
۳- چندی قبل جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد. شکست اطلاعاتی اسراییل در پیدا کردن عوامل اصلی این اتفاق سبب شکست هیمنه و فشار افکار عمومی در میان شهروندان این رژیم شد. نتانیاهو با حمله به غزه تلاش می کند فشار افکار عمومی در داخل این رژیم را بکاهد و از این شکست اطلاعاتی یک پیروزی بسازد.
۴- پس از سوریه اینک عراق نیز به عنوان عضوی مؤثر در محور مقاومت درگیر تحولات داخلی و حمله داعش است. برداشت رژیم صهیونیستی این است که اینک محور مقاومت در جبهه های متعددی درگیر است و مقابله با صهیونیست ها برای آنها بسیار سخت شده است.
۵- دور جدید مذاکرات سازش با مطالبات و توقعات بالای رژیم صهیونیستی به بن بست رسید. رژیم صهیونیستی تلاش می کند با حمله به غزه ضمن تضعیف حماس، دست برتر در مذاکرات پیدا کند و طرف فلسطینی را از برخی خواسته ها مانند تشکیل دولت مستقل فلسطینی تا مدتی طولانی عقب براند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *