9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

خانه / پیشنهاد ویژه / 9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ۹ دی روز تجلی قدرت الهی و نمایش اتحاد و انسجام حول محور ولایت بود از نامگذاری ایام الله دهه بصیرت از نهم تا نوزدهم دی ماه خبر داد.

9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام و به نقل از خبرگزاری شبستان، «نصرالله لطفی» قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری بزرگداشت یوم الله 9 دی با اصحاب رسانه گفت: 9 دی روز تحقق وعده الهی ، تجلی قدرت الهی ، تحقق وعده حق تعالی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت و نماد ولایتمداری در کشور است.

9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود
9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: از این جهت به حکم قانون نهم دی هر سال به عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت در تقویم ها به عنوان یک روز نمادین نامگذاری شده است.

وی گفت: مردم در این روز نشان دادند مردمی بصیر و زمان شناس هستند و پیوندی ناگسستنی با ولایت دارند؛ به همین جهت یک روز ثابت به عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت مشخص شد.

وی خاطرنشان کرد: حماسه 9 دی روزی است که بسیاری از واژه ها در آن شکفته است. این روز با تأسی از فرهنگ عاشورا و غدیر و دشمن شناسی و عمل به هنگام شناخته شده است. این روز نشان دهنده غرور و تحقق وعده الهی و غلبه جنود الهی به جنود شیطان است و اثبات کننده نظام دینی اصل ولایت فقیه در عبور از فتنه ها و بحران ها است.

وی خاطرنشان کرد: از این منظر همگی ما وظیفه همگانی در حفظ این روز ماندگار و حماسه بی بدیل داریم. این روز تعیین کننده مسیر برای حضور آگاهانه مردم و استمرار نظام مقدس اسلامی است.

9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود
9 دی روز تحقق وعده الهی و نمایش اتحاد و انسجام مردم حول محور ولایت بود

لطفی ادامه داد: بزرگداشت این روز برای درس آموزی و هشدار برای نااهلان و دشمنان کینه توز است تا بدانند که نقشه ها و توطئه های آنها همچون گذشته با شکست مواجه می شود.

وی با بیان اینکه افتخار داریم امسال دهمین سال حماسه 9 دی را برگزار می کنیم، اظهار کرد: در این روز شاهد بودیم که فتنه ای صف نمایی شده بود تا زمینه براندازی نظام اسلامی را فراهم کند که می توانست به یک جنگ داخلی تبدیل شود اما با سعه صدر و صبر قافله سالار بصیرت و خلق حماسه مردمی این قائله ختم شد.

وی یادآور شد: در دهمین سالگرد حماسه 9 دی مردم حماسه ای دیگر را خلق کردند و برگ زرینی از تاریخ ایران رقم خورد. در سال 88 مبنای فتنه دروغی کذب و ادعای کذب نااهلان در تقلب در انتخابات بود و مردم این فتنه را در هم پیچیدند اما در سال 98 این موضوع کاملا متفاوت بود و اغتشاش و آشوب با وضعیت نامبارکی با تورم چهل درصدی و گرانی همراه شده و از منظر رسانه ها یک جنگ تمام عیار و تهدید ظالمانه بود که البته از سویی در اثر بی تدبیری و بدسلیقگی با افزایش چند برابری سوخت در شرایط شب عید همراه شده بود و دشمن منتظر این فرصت بود اما می طلبید که به مردم در این روز عیدی داده شود اما با کمی بدسلیقگی مواجه شدیم اما شاهد بودیم که در کمتر از 48 ساعت با فرمایش رهبر انقلاب قائله آشوبگران و اغتشاشگران تمام شد و مردم صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

لطفی ادامه داد: در پنجم دی دیدیم که دشمن به دنبال اغتشاشی دیگر است اما مردم صف خود را از آنها جدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: یوم الله 9 دی صرفا برای سال 88 نیست بلکه روح بصیرت و درس آموزی در شکست توطئه های دشمن در سال های آتی نیز محسوب می شود، بخصوص حساسیت این موضوع در امسال که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم، بیش از گذشته است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به نامگذاری دهه بصیرت از نهم تا نوزدهم دی ماه اظهار کرد: این دهه نشان دهنده وظیفه خطیر ما در بصیرت افزایی مردم است که تمرکز اصلی آن در روز نهم دی ماه است.

وی با اشاره به قیام تاریخی مردم قم در نوزدهم دی ماه و دیدار رهبر انقلاب با مردم قم در این روز اظهار کرد: این روز نیز برخواسته از بصیرت مردم بود و البته این قیام فقط مختص مردم قم نبوده و در سایر شهرها نیز در سال 56 رقم خورد؛ از این رو ایام الله دهه بصیرت از نهم تا نوزدهم دی ماه نامگذاری شد.

وی با اشاره به برگزاری بزرگداشت نهم دی در هزار شهر و شهرستان در سراسر کشور اظهار کرد: این مراسم به طور همزمان در یک روز واحد در تمامی استان ها و شهرهای کشور با تجمع اقشار مختلف مردم و راهپیمایی برگزار می شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *