داستان های کوتاه مذهبی| تولد حضرت زينب سلام الله علیها و گريه پيامبر بر مصايب آن حضرت

خانه / قرآن و عترت / عترت / ستارگان هدایت / حضرت زینب (سلام الله علیها ) / داستان های کوتاه مذهبی| تولد حضرت زينب سلام الله علیها و گريه پيامبر بر مصايب آن حضرت

زينب كبرى سلام الله علیها روز پنجم جمادى الاول سال 5 يا 6 هجرت در مدينه چشم به جهان گشود. خبر تولد نوزاد عزيز، به گوش رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم رسيد. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم براى ديدار او به منزل دخترش ‍ حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها آمد و به دختر خود فاطمه سلام الله علیها فرمود: (دخترم ، فاطمه جان ، نوزادت را برايم بياور تا او را ببينم).

زينب كبرى سلام الله علیها روز پنجم جمادى الاول سال 5 يا 6 هجرت در مدينه چشم به جهان گشود. خبر تولد نوزاد عزيز، به گوش رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم رسيد. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم براى ديدار او به منزل دخترش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها آمد و به دختر خود فاطمه سلام الله علیها فرمود: (دخترم، فاطمه جان، نوزادت را برايم بياور تا او را ببينم).
فاطمه سلام الله علیها نوزاد كوچكش را به سينه فشرد، بر گونه هاى دوست داشتنى او بوسه زد، و آن گاه به پدر بزرگوارش داد. پيامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرزند دلبند زهراى عزيزش را در آغوش كشيده صورت خود را به صورت او گذاشت و شروع به اشك ريختن كرد. فاطمه صلی الله علیه و آله و سلم ناگهان متوجه اين صحنه شد و در حالى كه شديدا ناراحت بود از پدر پرسيد: پدرم ، چرا گريه مى كنى ؟! رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:(گريه ام به اين علت است كه پس از مرگ من و تو، اين دختر دوست داشتنى من سرنوشت غمبارى خواهد داشت، در نظرم مجسم گشت كه او با چه مشكلاتى دردناكى رو به رو مى شود و چه مصيبتهاى بزرگى را به خاطر رضاى خداوند با آغوش باز استقبال مى كند).

در آن دقايقى كه آرام اشك مى ريخت و نواده عزيزش را مى بوسيد، گاهى نيز چهره از رخسار او برداشته به چهره معصومى كه بعدها رسالتى بزرگ را عهده دار مى گشت خيره خيره مى نگريست و در همين جا بود كه خطاب به دخترش فاطمه سلام الله علیها فرمود: (اى پاره تن من و روشنى چشمانم، فاطمه جان، هر كسى كه بر زينب و مصايب او بگريد ثواب گريستن كسى را به او مى دهند كه بر دو برادر او حسن و حسين گريه كند)

منبع: خطابه زينب كبرى سلام الله علیها پشتوانه انقلاب امام حسين علیه السلام صفحات 55 – 57 اثر دانشمند محترم محمد مقيمى از انتشارات سعدى ، به نقل از طراز المذهب ، ص 32 و 22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *