سومین جلسه مجازی معاونین فرهنگی استان ها

خانه / دسته‌بندی نشده / سومین جلسه مجازی معاونین فرهنگی استان ها

 به گزارش معاونت فرهنگی هیات رزمندگان اسلام سومین جلسه مجازی معاونین فرهنگی استان ها در تاریخ دوشنبه دوم مرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ باحضور مسئولین فرهنگی هیات های رزمندگان استانی تشکیل گردید.

دستور کار این جلسه مجازی عبارت بود از:

 • گزارش فعالیت های انجام شده در دهه اول ماه محرم توسط استان ها و بحث و بررسی و انتقال تجربیات مربوطه
 • ارائه گزارش فعالیت های کانون های قرآنی در استان ها و نیز اعلام معیارهای حمایت از کانون های قرآنی استان ها.
  در این جلسه ابتدا معاون فرهنگی هیات رزمندگان اسلام ضمن عرض تسلیت بمناسبت حلول ماه محرم و تاکید بر اقامه عزای حسینی، تعظیم و گرامیداشت شعائل الهی در شرایط فعلی را با درک صحیح و تحلیلی جامع از جبهه حسینی و جبهه یزیدی دانسته و رویکرد هیات رزمندگان اسلام را مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری در راستای جهاد تبیین مطرح نموده و بر این نکته تاکید داشتند که محرم و هیات دو عرصه اساسی جهاد تبیین برای روشنگری و آگاه سازی جامعه به ویژه قشر خاکستری میباشد و توجه همه‌مسئولین فرهنگی را به بیانیه صادرشده از سوی هیات در این رابطه جلب نمودند.
  سپس هر یک از مسئولین فرهنگی استان های حاضر در جلسه، به توضیح فعالیت های ابتکاری و نوین در دهه اول محرم پرداخته و گزارشی از فعالیت های کانون های قرآنی استان را ارائه نمودند.
  در ادامه ضمن بحث و بررسی، در خصوص فعالیت های ارائه شده، سردار سادات حسینی، معاون فرهنگی هیات، ضمن تشکر و تقدیر از جهاد مقدس مسئولین فرهنگی هیات ها به تبیین رویکردها و معیارهای قرآنی هیات رزمندگان اسلام پرداختند و مواردی از قبیل:
 1. – تعیین یک مسئول قرآنی واجد شرایط در کلیه استان ها
 2. برگزاری جلسات قرآنی مستمر و نوبه ای در طول سال توسط هیات ها
 3. ایجاد و راه اندازی کلاس های آموزشی قرآن در رشته های قرآنی (روخوانی، روانخوانی، تجوید، مفاهیم، حفظ و…)
 4. برگزاری فعالیت های ترویجی از قبیل:مسابقات قرآنی، کرسی های تلاوت، محافل قرآنی و…
 5. تاکید بر فعالیت های قرآنی در فضای مجازی و سایت هیات های استانی سپس ضمن بحث و بررسی موارد فوق مقرر گرردید. رویکردها و معیارهای مطروحه در جلسات کارشناسی‌ دیگر، مورد بحث و بررسی قرار گرفته، اولویت بندی شده و نهایتابه معاونت فرهنگی استان ها ابلاغ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *