امام عسکری علیه السلام: اهل معروف کسانی هستند که…

خانه / قرآن و عترت / عترت / ستارگان هدایت / امام حسن عسکری (علیه السلام) / امام عسکری علیه السلام: اهل معروف کسانی هستند که…

راوي مي‏گويد من پس از شنيدن اين فرمايش آن حضرت در قلب خود خوشحالي‏اي احساس کردم زيرا من در برآوردن حوائج برادران ديني و شيعيان کوشا بودم.

ابوهاشم جعفري که از نواده ‏هاي حضرت جعفر طيار علیه السلام و از اصحاب مخصوص حضرت امام حسن عسکري و قبل از ايشان نيز از خواص اصحاب پدر بزرگوار ايشان بود، روايت نموده است که روزي در مجلس آن حضرت بود و ايشان به مناسبتي فرمود: که يکي از درهاي بهشت معروف نام دارد و از آن در کسي داخل نمي‏شود مگر کساني که در دنيا به حوائج مردم رسيدگي کنند و کارهاي خير انجام دهند.

راوي مي‏گويد من پس از شنيدن اين فرمايش آن حضرت در قلب خود خوشحالي‏اي احساس کردم زيرا من در برآوردن حوائج برادران ديني و شيعيان کوشا بودم.

در اين هنگام متوجه شدم که آن حضرت به من اشاره فرمود و گفت: آري، کساني که در دنيا اهل معروفند، در آخرت هم به همان صفت شناخته خواهند شد و آنگاه درباره من دعا کرده و فرمودند خداوند تو را از آنان قرار دهد و گفتند تو به کارهاي خير خود ادامه بده و از کوشش در برآوردن حوائج برادران ديني و شيعيان دست برندار و آنچه در قلب تو گذشت، صحيح است و تو از اهل معروف مي‏باشي.
آري آن حضرت اين گونه اهل خير و اهل معروف را تشويق مي‏فرمود و آنها را دلگرم مي‏کرد تا پرداختن به امور خير رواج بيشتري بگيرد ودر دنيائي که به سبب کارهاي فوق‏ العاده خلفاء جور منکرات رواج بي‏ سابقه‏ اي يافته بود، شعله لرزان معنويت و امور خير، يکسره از بين نرود.
منبع: تحلیلی از زندگی و زمان امام حسن عسگری علیه السلام، قوام الدین وشنوی، صص132-134.

Views: 159

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *