صبرا و شتیلا

بازخوانی یک جنایت هولناک – صبرا و شتیلا

خانه / انقلاب و دفاع مقدس / بیداری اسلامی / بازخوانی یک جنایت هولناک – صبرا و شتیلا

سی و هشت سال پیش در چنین روزی فالانژهای جنایتکار با حمایت و همراهی ارتش صهیونیستی وارد دو اردوگاه آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شدند. و به مدت سه روز جنایت بزرگی را مرتکب شدند. در این روز بیش از ۳۵۰۰ زن و کودک و کهنسال ساکن اردوگاه‌ها را سلاخی کردند.

بازخوانی یک جنایت هولناک – صبرا و شتیلا

سی و هشت سال پیش در چنین روزی فالانژهای جنایتکار با حمایت و همراهی ارتش صهیونیستی وارد دو اردوگاه آوارگان فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت شدند. و به مدت سه روز جنایت بزرگی را مرتکب شدند. در این روز بیش از 3500 زن و کودک و کهنسال ساکن اردوگاه‌ها را سلاخی کردند.

جنایت صبرا و شتیلا در زمانی رخ داد که ارتش رژیم صهیونیستی در زمانی که لبنان گرفتار جنگ داخلی بود. به لبنان حمله کرد و پایتخت این کشور یعنی بیروت را اشغال کرده و یک دولت دست نشانده را بر سرکار آورده بود. دولت دست نشانده از میان فلانژهای لبنان بود که در اشغال لبنان با اسرائیل همکاری داشتند. در واقع در لبنان هیچ نیرویی که بتواند در مقابل تجاوز اسرائیل مقاومت کند وجود نداشت.

بازخوانی یک جنایت هولناک - صبرا و شتیلا
بازخوانی یک جنایت هولناک – صبرا و شتیلا

پس از اشغال لبنان بود که هسته اولیه مقاومت اسلامی لبنان شکل گرفت و توانست با ضرباتی که به اشغالگران صهیونیست وارد آورد، لبنان را از اشغال آزاد کند. امروز این مقاومت یعنی حزب الله لبنان یک نیروی قدرتمند است که توانسته در معادله در گیری با دشمن صهیونیستی بازدارندگی بالایی را ایجاد کند.

تاجایی که دشمن صهیونیستی در کنفرانس سالانه هرتزلیا  نیز کنفرانس های امنیتی خود، حزب الله لبنان را در کنار ایران مهمترین و جدی ترین تهدید وجودی برای اسرائیل اعلام کرده است. در واقع اگر مقاومت اسلامی و حزب الله لبنان نبود شاید جنایاتی چون صبرا و شتیلا بارها تکرار می شد، اما توان بالای مقاومت سبب شده تا دشمن صهیونیستی از واکنش سخت مقاومت هراسان باشد.

محور مقاومت اسلامی لبنان

کارشناسان تاکید دارند تحولات اخیر لبنان با هدف بازگرداندن لبنان به دوران قبل از اشغال از طریق تضعیف مقاومت اسلامی لبنان است. هر چند هم مردم لبنان هوشیار هستند و هم مقاومت از چنان محبوبیت و جایگاه قدرتمندی در لبنان برخوردار است که امکان موفقیت دشمنان و مزدوران داخلی اش یعنی همان فلانژهایی مجری جنایت صبرا و شتیلا وجود ندارد.

امروز محور مقاومت در شرایط بسیار قدرتمندی قرار دارد و به عنوان مهمترین قدرت و بازیگر منطقه ای مطرح است. و در چنین شرایطی رژیم صهیونیستی احساس می کند که هر روز به پایان خود که وعده الهی در کتب آسمانی است نزدیکتر می شود. لذا در این اوج زبونی تلاش دارد با کمک برخی رژیم های مرتجع عربی مانند امارات و بحرین و غیره مرگ خود را به تاخیر بیندازد.

نشست خیانت در کاخ سفید در واقع در همین چارچوب تعریف می شود، اما حکام مرتجع عربی که در واقع مسلمان نیستند بلکه صهیونیست به شمار می آیند.

آیه 51 سوره مائده

{یَـأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَآءَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَآءُ بَعْضٍ وَمَن یَتَوَلَّهُمْ مِّنكُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ لاَ یَهْدِى الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ- آیه 51 سوره مائده(ای کسانی که ایمان آورده اید، یهود و نصاری را به دوستی نگیرید که آنان دوست یکدیگرند و کسی که آنان را دوست بدارد، خود او هم از ایشان است ، همانا خدامردم ستمکار را هدایت نمی کند.)

آیه 1 سوره ممتحنه

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِیَاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُم مِّنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِیَّاكُمْ ۙ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِن كُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَادًا فِی سَبِیلِی وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِی ۚ تُسِرُّونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَیْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ ۚ وَمَن یَفْعَلْهُ مِنكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِیلِ.

آیه 1 سوره ممتحنه(اى کسانى که ایمان آورده اید ، دشمنان من و دشمنان خودتان را دوست مگیرید . شما با آنان طرح دوستى مى افکنید در صورتى که آنان قرآن و آیینى را که براى شما آمده و سراسر حق است انکار کردند ، در حالى که پیامبر و شما را بدین سبب که به خدا ، پروردگارتان ایمان آوردید از مکه بیرون راندند . پس اگر براى جهاد در راه من و دستیابى به خشنودى من هجرت کردید ، با آن مشرکانِ حق ستیز دست دوستى ندهید . شما در نهان به آنان ابراز مودّت مى کنید ، در صورتى که من به آنچه شما نهان داشته و به آنچه آشکار کرده اید داناترم . و هر کس از شما به این کار اقدام کند به یقین راه راست را گم کرده است.)

 غافلند که توهین به باورهای امت اسلام و نادیده گرفتن احساسات آنها آتشی سوزان بر خواهد افروخت. و آنها را خواهند سوزاند. و اراده الهی همه سازوکارهای آنها تغییر خواهد داد. و این وعده الهی است که خدا مکر دشمنان را به خود آنها بر می گرداند. «وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللهُ وَاللهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ».

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *