آیا امام زمان همسر و فرزند دارد؟

خانه / دسته‌بندی نشده / آیا امام زمان همسر و فرزند دارد؟

حجت‌الاسلام شهبازیان ضمن بررسی ادله موافقان و مخالفان همسر داشتن امام عصر و ذکر نکات ضعف و قوت هر دو دسته دلیل، تصریح کرد: بهترین موضع‌گیری، سکوت درباره این موضوع مهدوی است.

آیا امام زمان همسر و فرزند دارد؟

هیات«جان جهان» سلسله نشست‌هایی با محوریت موضوعات و شبهات روز در زمینه مهدویت است که به همت اندیشکده مهدویت و انقلاب اسلامی مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

چهارمین جلسه این سلسله نشست با موضوع نقد و بررسی ادعای فرزندی و همسری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف پنج‌شنبه ۲۷ آبان در سالن شهید سلیمانی موسسه پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

مهمان این برنامه حجت‌الاسلام محمد شهبازیان از اساتید و پژوهشگران عرصه مهدویت بود. وی در مقدمه بحث درباره اهمیت سؤال و شبهات در زمینه مهدویت صحبت کرد، سپس افزود: طرح و پاسخ‌گویی اینگونه سؤالات در وهله اول برای عموم مردم ضرورتی ندارد و تأثیری در مسئله ظهور و شناخت حضرت حجت نداشته و باید اذهان مخاطبان را به سمت سؤالات مهم، اصلی و ضروری در باب مهدویت هدایت کرد ولی از آنجا که این ادعاها به مسائل ثانوی و انحرافی منجر می‌شود و مردم را گمراه می‌کند پاسخ به این مسائل اجتناب‌ناپذیر می‌شود.

آیا امام زمان همسر و فرزند دارد؟

شهبازیان در ادامه بحث مدعیان مهدویت را به چهار گروه، دسته‌بندی کرد و گفت: دسته آخر مدعیان دروغین، افراد مدعی ارتباط با حضرت هستند.

وی در ادامه به بحث درباره موافقان و مخالفان ادعای فرزندی و همسری حضرت حجت پرداخته دلایل و اسناد هر گروه را بیان کرد و منابعی برای مطالعه و آشنایی بیشتر در این زمینه معرفی کرد.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به ادله موافقان و مخالفان و ضعف و قوت در هر دو دسته دلیل بهترین موضع‌گیری، سکوت درباره این موضوع مهدوی است و بر فرض پذیرش ادعای فرزندی یا همسری حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف ، مردم وظیفه‌ای در برابر همسر و فرزندان آن حضرت ندارند و آنچه اهمیت دارد سلوک فردی و اجتماعی افراد برای داشتن نقش و جایگاه در سپاه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و تلاش در جهت زمینه‌سازی ظهور ایشان است.

منبع: وارث

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *