اجتماع چندین هزار نفری جوانان عاشورایی در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب در آستانه روز جوان + گزارش تصویری

خانه / اختصاصی هیأت / اجتماع چندین هزار نفری جوانان عاشورایی در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب در آستانه روز جوان + گزارش تصویری

در آستانه میلاد حضرت علی اکبر(علیه السلام) و روز جوان، همایش «شکوه میثاق» اجتماع عظیمی با حضور چهار هزار نفر از جوانان عاشورایی سراسر کشور در لبیک به بیانیه مقام عظمای ولایت در خصوص گام دوم انقلاب برگزار شد.

اجتماع چندین هزار نفری جوانان عاشورایی در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب در آستانه روز جوان

 

در آستانه میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، همایش «شکوه میثاق» اجتماع عظیمی با حضور چهار هزار نفر از جوانان عاشورایی سراسر کشور در لبیک به بیانیه مقام عظمای ولایت در خصوص گام دوم انقلاب برگزار شد.

در این همایش که همزمان با اولین سالگرد شهید راه نابودی اسراییل «محمدمهدی لطفی نیاسر» روز جمعه ۲۳ فروردین ۹۸ برگزار شد، جوانان و نوجوانان عاشورایی سراسر کشور از حرم حضرت معصومهسلام الله علیها بسمت مسجد مقدس جمکران پیاده روی کردند، و مراسم پایانی در مسجد جمکران با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان برگزار شد.

عصر روز جمعه ۴ هزار نفر از جوانان و نوجوانان عاشورایی هیئات رزمندگان اسلام از سراسر کشور، در حرم حضرت معصومهسلام الله علیها گرد هم آمدند.

پس از مدیحه سرایی حاج مسعود پیرایش، حجت الاسلام احمد پناهیان طی سخنانی گفت: ما در ایام مهدویت و سنت دیرینه ای که خدای متعال وضع فرموده، یعنی تجدید عهد و میثاق با امام جامعه هستیم. این عهدی است که خدای متعال قبل از آمدن ما به این عالم مقرر فرموده. در عالم زر خدای متعال از همه ما عهد گرفت، و ما در چهار محور با خدای متعال میثاقی محکم بستیم: صبر فردی؛ استقامت جمعی؛ جهاد و مبارزه؛ و تقوای الهی داشته باشیم تا به نقطه اعلی یعنی ایجاد حاکمیت احکام الهی در عالم و حکومت بقیه الله الاعظم(عج) برسیم…

وی افزود: زمانی جوانان و نوجوانان نسلهای گذشته این روایات را فقط می خواندند و می شنیدند، اما امروز که ما این روایات را مطالعه میکنیم، باید آنها را در عمل به اثبات برسانیم. در طول چهل سال انقلاب با لطف و عنایت خدا و اهلبیت و همراهی و هم قدمی شهدا توانستیم استقامت کنیم. حال در #گام_دوم_انقلاب باید همانطور که فرمانده کل قوا و جانشین رسول خدا(ص) و ائمه اطهار علیه السلام بیان فرمودند، زمینه را برای طلوع خورشید ولایت عظمی آماده کنیم. و این وظیفه برعهده ما جوانان و نوجوانان است، اعم از خواهر و برادر. ما باید پیشگامان در این زمینه باشیم. در روایات هم هست که اکثر یاران بقیه الله الاعظم(عج) که حکومت جهانی اسلام را برپا میکنند، جوانان هستند.

مسئول هیئتهای جوانان و نوجوانان عاشورایی هیئت رزمندگان اسلام در پایان گفت: ما برای تجدید میثاق با علی اکبر اباعبدالله الحسین علیه السلام از شهرهای خود به نمایندگی از جوانان و نوجوانان شهرهایمان اینجا جمع شده ایم که عرضه بداریم:
یا علی بن حسین! اگر آن روز در سال ۶۱ هجری پدر شما بخاطر کمی تعداد یار نتوانست به مقصد خود نائل بیاید و جامعه آن روز را بیدار کند، ما با ورود به «هفت عرصه» ای که رهبرمعظم انقلاب در «بیانه گام دوم انقلاب» ذکر کرده اند، در همه عرصه های جهادی و برای بیدارکردن نسل جوان این مرز و بوم و جهان اسلام و جوانان همه کشورها تمام عزم خود را جزم خواهیم کرد و دولت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را حتما و قطعا مستقر خواهیم کرد…

پس از اتمام برنامه حرم، کاروان جوانان و نوجوانان عاشورایی کشور در حرکتی حماسی مسیر حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران را پیاده روی کردند و در طول مسیر با سردادن شعارهای حماسی و اشعار انقلابی با آرمانهای انقلاب اسلامی حسینی تجدید پیمان کردند.

در انتهای مسیر راهپیمایی و پس از ورود به صحن مسجد مقدس جمکران، نوجوانان و جوانان عاشورایی با همراهی دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام نمایش زیبای میدانی و پازل انسانی «گام دوم» انقلاب را با شکوه خاصی اجرا کردند.

پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد مقدس جمکران، مراسم پایانی همایش به همراه بزرگداشت اولین سالگرد شهید راه نابودی اسراییل «محمدمهدی لطفی نیاسر» با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مدیحه سرایی حاج مرتضی طاهری برگزار شد.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در این مراسم طی سخنانی گفت دشمن از دست انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران به ستوه آمده و برای جلوگیری از قدرت و پیشرفت این نهاد انقلابی در منطقه به بن بست خورده است. امروز امید به آینده در تک تک جوانان ما و کشورهای اسلامی موج می زند، و دشمن ناکام و درمانده از این رویداد، به ناچار دست به اقدامات سخیف و بی نتیجه همچون تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران می زند. اما ایمان و اعتقاد به انقلاب و امید به آینده روشن در دلهای جوانان و نوجوانان جهان اسلام روز به روز در حال افزایش است.

وی به نقش بی بدیل هیئت و مجالس مذهبی و انقلابی در ایجاد و افزایش این ایمان و امید به آینده اشاره کرد و گفت شهید محمدمهدی لطفی نیاسر که نمونه یک جوان و پاسدار واقعی اسلام و انقلاب بود، از کودکی در همین مجالس و هیئت ها رشد کرد و شخصیتش پرورش یافت، و امروز بعنوان یک الگوی ناب برای جوانان و نوجوانان ماست، که در سایه ایمان و اعتقاد به خدای متعال و اصول انقلاب اسلامی و ولایت به بالاترین قله های ایمان و معرفت و انسانیت برسند.

حجت الاسلام پناهیان افزود رویش های انقلاب بر ریزشهای انقلاب کاملا غلبه دارد، و این امید و نشاط و احساس عزت که امروز در منطقه شاهد آن هستیم باید در نوحه ها و کتابهای درسی ما حضور موثر داشته باشد، و ما باید کودکانمان را با این اسلام عزتمند و همیشه پیروز آشنا و تربیت کنیم.

در انتهای این مراسم مداح اهلبیت علیه السلام حاج مرتضی طاهری به مدیحه سرایی و ذکر فضائل ائمه اطهار علیه السلام و جوان کربلا حضرت علی اکبر علیه السلام پرداختند.

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

لینک کوتاه :
http://eheyat.com/?p=273991

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *