اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

خانه / با ولایت / امام خامنه ای / از نگاه بزرگان دین امام خامنه ای / اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

طراحی دشمن به‌جایی رسید که امام حسن عسکری علیه‌السلام را در پادگان محاصره کرده تا به‌هیچ‌وجه شیعیان نتوانند با ایشان ارتباط بگیرند اما سازمان وکالت توسط امام حسن عسکری علیه‌السلام طراحی شد و دوران تمرین اتصال شیعیان به امام معصوم توسط وکلا صورت پذیرفت و بازهم دشمن شکست خورد.

اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام حجت‌الاسلام مهدوی ارفع شب گذشته در شبستان امام خمینی رحمه الله علیه حرم حضرت معصومه سلام الله علیها طی سخنانی اظهار کرد: دشمنان و مشرکان می‌دانستند، خداوند برای استمرار مکتب حقانیت اسلام و حقیقت عالم هستی، جریان استمرار ولایت اهل‌بیت علیه السلام بعد از نبی گرامی اسلام صلوات الله علیه را انتخاب نموده است و واقعه غدیر و آیه ابلاغ ولایت حضرت علی علیه‌السلام توسط رسول خدا صلوات الله علیه نشان‌دهنده اهمیت موضوع استمرار ولایت و امامت اهل‌بیت علیه السلام است.

اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان
اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

وی افزود: فهم واقعی قرآن و انتقال آن به بشریت فقط توسط افرادی صورت می‌گیرد که راسخون فی العلم باشند یعنی ائمه اطهار علیه السلام تنها راه فهم قرآن هستند و بدون داشتن ولایت آن‌ها نمی‌توان قرآن واقعی را درک کرد.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: دشمن به این نتیجه رسید که اگر بخواهد به مکتب حقانیت تشیع ضربه کاری وارد کند باید مانع ظهور، بروز و تحقق مکتب اهل‌بیت علیه السلام شود و جلوی استمرار آن را در جامعه گیرد.

وی یادآور شد: دو جایگاه انحصاری اهل‌بیت علیه السلام یعنی جایگاه اجتماعی که همان امامت، ولایت و رهبری است و جایگاه قلبی اهل‌بیت علیه السلام که باید پیروان مودت به اهل‌بیت علیه السلام داشته باشند همواره مورد تخریب توسط دشمنان بوده و آن‌ها سعی کردند هر دو جایگاه را بعد از رحلت رسول خدا صلوات الله علیه به حاشیه برده و با غصب رهبری و ولایت و همچنین تبدیل مودت به بغض و نفرت به اهل‌بیت علیه السلام ضربات متعددی وارد سازند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع خاطرنشان کرد: دشمنان، منافقان، مشرکان، ظالمان و حاکمان فاسق با قرآن منهای اهل‌بیت علیه السلام در طول تاریخ چه جنایت‌ها که مرتکب نشدند که واقعه عاشورا از مصادیق همین قرآن منهای اهل‌بیت علیه السلام است.

وی افزود: اما با تمام دشمنی اهل کفر، اهل‌بیت علیه السلام شیعیان را رها نکرده‌اند و ائمه اطهار علیه السلام بهترین اقدامات را در موقعیت زمانی و مکانی خود برای اتصال و ارتباط شیعیان با همدیگر و با امام انجام داده‌اند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: دشمنان بعد از واقعه عاشورا محاصره را بر امامان معصوم و شیعیان تنگ‌تر کرده اما طراحی‌های پیچیده دشمنان نتوانست مقابل اقدامات امامان معصوم علیه السلام دوام بیاورد و همواره شکست خوردند.

وی تأکید کرد: طراحی دشمن به‌جایی رسید که امام حسن عسکری علیه‌السلام را در پادگان محاصره کرده تا به‌هیچ‌وجه شیعیان نتوانند با ایشان ارتباط بگیرند اما سازمان وکالت توسط امام حسن عسکری علیه‌السلام طراحی شد و دوران تمرین اتصال شیعیان به امام معصوم توسط وکلا صورت پذیرفت و بازهم دشمن شکست خورد.

حجت الاسلام مهدوی ارفع در ادامه گفت: بعد از تمرین به‌واسطه سازمان وکلا، نوبت به دوران غیبت صغرا رسید در این زمان نیز سازمان نیابتی خاص شکل گرفت و باز هم شیعیان از طریق نواب اربعه توانستند با امام زمان علیه‌السلام ارتباط حاصل کنند.

اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان
اطاعت از ولی فقیه تمرینی برای اطاعت از امام زمان

وی افزود: در عصر غیبت کبرا نیز فقهای امت نواب عام هستند چراکه امکان ندارد حجت خدا شیعیان را به حال خود رها کند که اکنون ولایت مطلقه فقیه در حقیقت همان نیابت عام را بر عهده دارد و تمرین اطاعت از نائب امام زمان عجل الله تعالی  در حقیقت زمینه‌ای برای اطاعت از امام زمان عجل الله تعالی فرجه در عصر ظهور است.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: زیست ولایی باید در دوران غیبت شکل گیرد تا مدعیان اطاعت از امام زمان عجل الله تعالی فرجه بتوانند با تمرین اطاعت از ولی‌فقیه خود را برای اطاعت از امام معصوم علیه السلام آماده کنند.

وی با بیان اینکه در موضوع اتفاقات اخیر و حمایت رهبری از تصمیم سران قوا، عده‌ای از مدعیان و سینه‌چاکان متزلزل شدند، افزود: رهبری در چهار دقیقه صحبت در درس خارج خود فتنه بزرگی را خنثی کردند اما عده‌ای ‌که به ظاهر ادعای ولایت‌مداری داشتند دچار بی‌بصیرتی شدند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع در پایان گفت: مطالعه نهج‌البلاغه و بررسی شیوه برخورد حضرت علیه‌السلام و مصلحت‌اندیشی‌های حضرت در اتفاقات پیچیده می‌تواند الگویی درست برای گذر از فتنه‌های آخرالزمان باشد.

منبع: حوزه

 

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *