پيام امام خمینی رحمة الله علیه درباره انتشار كتاب كفرآميز آيات شيطانى

اطلاعیه دفتر امام خمینى رحمه الله علیه در مورد توبه سلمان رشدى

خانه / با ولایت / امام خمینی(ره) / دیدگاه ها امام خمینی / اطلاعیه دفتر امام خمینى رحمه الله علیه در مورد توبه سلمان رشدى

سلمان رشـدى اگـر تـوبـه کـنـد و زاهـد زمـان هـم گـردد، بـر هـر مـسـلمـان واجـب اسـت بـا جـان و مـال، تـمـامـى هـمِّ خـود را بـه کـار گـیـرد تـا او را بـه درک واصـل گـردانـد. صحیفه نور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مملو از مطالب زیبا و خواندنی است که در این نوشتار «پیام امام راحل درباره کتاب کفرآمیز آیات شیطانی» و «اطـــلاعــیه دفتر امام خمینى رحمه الله علیه در مورد توبه سلمان رشدى» تقدیم علاقمندان می گردد.

به نقل از خبرگزاری حوزه؛ صحیفه نور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مملو از مطالب زیبا و خواندنی است که در این نوشتار «پیام امام راحل درباره کتاب کفرآمیز آیات شیطانی» و «اطـــلاعــیه دفتر امام خمینى رحمه الله علیه در مورد توبه سلمان رشدى» تقدیم علاقمندان می گردد.

پیام امام خمینی رحمه الله علیه درباره انتشار کتاب کفرآمیز آیات شیطانى

بسمه تعالى

انا لله و انا الیه راجعون

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان مى رسانم مؤلف کتاب آیات شیطانى که علیه اسـلام و پـیامبر و قرآن تنظیم و چاپ و منتشر شده است و همچنین ناشرین مطلع از محتواى آن، مـحـکـوم بـه اعـدام مـى بـاشـنـد.

از مسلمانان غیور مى خواهم تا در هر نقطه که آنان را یـافـتـنـد، سـریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسى جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نـمـایـد و هـر کس در این راه کشته شود، شهید است ان شاءالله . ضمنا اگر کسى دسترسى به مؤلف کتاب دارد؛ ولى خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفى نماید تا به جزاى اعمالش برسد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

روح الله الموسوى الخمینى

تاریخ : ۲۹/۱۱/۱۳۶۷

اطـــلاعــیه دفتر امام خمینى رحمه الله علیه در مورد توبه سلمان رشدى (نویسنده کتاب آیات شیطانى)

بسمه تعالى

رسانه هاى گروهى استعمارى خارجى به دروغ به مسئولین نظام جمهورى اسلامى نسبت مـى دهـنـد کـه اگـر نویسنده کتاب آیات شیطانى توبه کند، حکم اعدام درباره او لغو مى گردد.

حضرت امام خمینى رحمه الله علیه مدظله فرمودند: این موضوع صددرصد تکذیب مى گردد. سلمان رشـدى اگـر تـوبـه کـنـد و زاهـد زمـان هـم گـردد، بـر هـر مـسـلمـان واجـب اسـت بـا جـان و مـال، تـمـامـى هـمِّ خـود را بـه کـار گـیـرد تـا او را بـه درک واصـل گـردانـد.

حـضـرت امـام اضـافه کردند: اگر غیر مسلمانى از مکان او مطلع گردد و قـدرت ایـن را داشـته باشد تا سریعتر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آنـچـه را کـه در قـبـال ایـن عـمـل مـى خـواهـد بـه عـنـوان جـایـزه و یـا مـزد عمل به او بپردازند.

هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *