اعمالی که برای شب و روز نیمه شعبان مورد توصیه است | حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد

خانه / پیشنهاد ویژه / اعمالی که برای شب و روز نیمه شعبان مورد توصیه است | حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: مناجات و شب زنده داری، خلوت با خداوند، دعا و توسل، قرائت ادعیه، عبادت، دعا جهت تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، برپایی مجالس جشن و سرور، شاد کردن دل مومنین و… از اموری است که در شب و روز نیمه شعبان باید انجام شود.

اعمالی که برای شب و روز نیمه شعبان مورد توصیه است | حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد

هیاتحجت الاسلام و المسلمین فرحزاد طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: عمرانسان با سرعت بالا در حال گذر است و سعادتمند کسی است که از این عمر بهره کافی را داشته باشد.

وی افزود: در آستانه نیمه شعبان قرار گرفته ایم و لازم است مومنین برای شب نیمه شعبان برنامه ریزی کنند و نهایت استفاده معنوی را از این شب مبارک داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد گفت: طبق روایت امام باقرعلیه السلام، خداوند به ذات خودشان قسم خورده اند دعای درخواست کنندگان شب نیمه شعبان را مستجاب خواهند کرد.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: مناجات و شب زنده داری، خلوت با خداوند، دعا و توسل، قرائت ادعیه، عبادت، دعا جهت تعجیل در فرج امام زمان علیه السلام، برپایی مجالس جشن و سرور، شاد کردن دل مومنین و… از اموری است که در شب و روز نیمه شعبان باید انجام شود.

وی تاکید کرد: همدردی با فقرا، آزاد نمودن زندانیانی که نیاز به مساعدت مالی دارند، گره گشایی از مشکلات شیعیان، تامین هزینه های مالی بیماران و… از اموری است که اگر در شب مبارک نیمه شعبان انجام شود ارزش مضاعفی دارد.

اعمالی که برای شب و روز نیمه شعبان مورد توصیه است | حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد

سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: طبق روایت، کسانی‌که با اقوام خود قطع رحم کنند مورد لعن خداوند قرار می گیرند به همین خاطر جایز نیست انسان به خاطر تنگ نظری و بهانه های مختلف با اقوام خود رفت و آمد نکند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در ادامه گفت: حداقل صله رحم، احوالپرسی و سلام و علیک و ارسال پیام کوتاه است و جایز نیست به صورت کلی صله رحم قطع شود، چرا که در دین اسلام نهی شده است.

وی تاکید کرد: نیمه شعبان فرصت مناسبی برای شاد نمودن دل همدیگر، گره گشایی از مشکلات شیعیان، رفع کدورت ها و روز وساطت جهت ازدواج جوانانی است که مشکلات دارند و به سخت‌گیری خانواده ها نمی توانند ازدواج کنند.

کارشناس مذهبی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اظهار داشت: در شب میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام قرار داریم و طبق فرموده امام حسین علیه السلام، شبیه ترین انسان‌ها به رسول خدا از نظر خلقت، اخلاق و منطق، حضرت علی اکبر علیه السلام می باشد.

منبع: خبرگزاری حوزه

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

یک دیدگاه

  1. مهران حسن زاده / شهر ساری

    بنام حضرت حق تعالی / خدمات هيأت رزمندگان اسلام نمونه ندارد و همیشه هر مطلب _ تیزر _ فیلم _ سخنرانی و بطور خلاصه هر اقدامی رنگ و بوی خدایی داشته و دارد ٠ از خداوند متعال عاجزانه مسئلت دارم نتیجه اش برای شما و خانواده محترم تون در دنیا و آخرت حظی وافر و عاقبت به خیری در بر داشته باشد ٠ ارادتمند شما 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *