اقتدا به حضرت زهرا مانع خطرات دنیا و عذاب دوزخ است | حجت الاسلام انصاریان

خانه / پیشنهاد ویژه / اقتدا به حضرت زهرا مانع خطرات دنیا و عذاب دوزخ است | حجت الاسلام انصاریان

حجت‌الاسلام انصاریان گفت: طبق فرموده ائمه طاهرین ، دستگیره نجات ما از خطرات دنیا و عذاب آخرت، شیعه واقعی بودن است اما متأسفانه در روزگار ما عده‌ای دین را رها کرده‌اند و تنها شیعه شناسنامه‌ای هستند.

اقتدا به حضرت زهرا مانع خطرات دنیا و عذاب دوزخ است | حجت الاسلام انصاریان

هیاتحجت‌الاسلام حسین انصاریان استاد حوزه و مفسر قرآن کریم طی سخنرانی در حسینیه محبان الزهرا سلام الله علیها تهران، با بیان اینکه پایان جهان با گسترش عدالت همراه خواهد بود، اظهارداشت: طبق فرموده قرآن، پایان این جهان پایانی است که عدالت در همه‌جا گسترده شود و دیگر منافق، فاسق و مشرک در روی زمین باقی نمی‌ماند؛ این وعده خداست که در قرآن آمده و وعده پروردگار تخلف ندارد.

وی ادامه داد: امام باقر علیه السلام می‌­فرمایند در روزگار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اگر دختری جوان با زیباترین چهره شتری را به تنهایی از بازار بغداد به سمت شام راهی کند که بار یک طرف این شتر طلا و طرف دیگر نقره باشد، هیچ چشمی به او بد نگاه نمی‌کند و هیچ دستی به این بار طلا و نقره­ دست درازی نخواهد کرد؛ این عدالت و امنیت سراسری در سایه قرآن و اهل بیت علیهم السلام به وقوع می‌پیوندد و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌­فرمایند سرمشق من در کل زندگی فاطمه الزهرا سلام الله علیها است.

اقتدا به حضرت زهرا مانع خطرات دنیا و عذاب دوزخ است | حجت الاسلام انصاریان

این محقق، مفسر و پژوهشگر علوم قرآنی با بیان اینکه «طبق این فرموده ما تنها می‌توانیم دورنمایی از ارزش صدیقه کبری سلام الله علیها را درک کنیم»، گفت: ائمه علیهم السلام می‌­فرمایند که حضرت زهرا سلام الله علیها لیله‌القدر عالم است یعنی شخصیت فاطمه سلام الله علیها ناشناخته است هم‌چنانکه معلوم نیست شب قدر در کدامیک از سه شب ماه رمضان است. در نتیجه ما از یک سلسله آثار، دورنمایی از شخصیت ایشان را می‌­توانیم مشاهده کنیم ولی حقیقت این شخصیت برای ما مجهول است اما اگر شیعیان به این مقدار از شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها هم اقتدا کنند از خطرات دنیا و عذاب دوزخ در امان خواهند بود.

استاد انصاریان ادامه داد: طبق فرموده ائمه طاهرین علیهم السلام ، دستگیره نجات ما از خطرات دنیا و عذاب آخرت، شیعه واقعی بودن است یعنی یک فرد شیعه در حد ظرفیت خود، باید آثار ایمان، اخلاق و اعمال اهل بیت علیهم السلام را در خود پرورش دهد اما متاسفانه در روزگار ما عده‌ای دین را رها کرده‌اند و تنها شیعه شناسنامه‌ای هستند.

وی اظهار داشت: یک عالم سنی در کتاب خود آورده کسی که علی علیه السلام را به عنوان پیشوا و امام برای دین خود قرار دهد به استوارترین دستگیره چنگ زده است یعنی یک شیعه واقعی باید با دنیا جوری معامله کند که علی علیه السلام معامله کرد.

انصاریان با تاکید بر اینکه مردم نباید از اهل بیت علیهم السلام دست بکشند، افزود: من به عنوان یک برادر از مردم می‌­خواهم از شیعه بودن دست برندارید؛ به هر خطری که برخوردید، نگران نباشید حتی اگر در خطر کشته شوید دنباله شهدای کربلا هستید، این گرانی‌­ها و مشکلات نباید شما را سست کند، اگر ما مثل بعضی­ افراد، اهل بیت علیهم السلام را از دست دهیم، از هیچ خطری در دنیا و آخرت سالم نخواهیم ماند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روایتی آمده است که هر مومنی با تکیه بر مسئله‌ای در قیامت حاضر می‌شود برای مثال یکی به نماز تکیه دارد و خوشحال است که نجات پیدا می­‌کند، یکی به روزه­، دیگری به انفاق و… اما پیغمبرصلی الله علیه و آله وسلم می‌­فرماید من با تکیه بر امیرالمومنین علیه السلام در قیامت حاضر می‌شوم پس جوانان نباید تشیع و ولایت اهل بیت علیهم السلام را از دست دهند.

صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید:

منبع: فارس

پایگاه اطلاع رسانی هیات رزمندگان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *